اگر از غوطه‌ور شدن در رودخانه Bow خسته شده‌اید و به دنبال جایی جذاب‌تر برای تفریح در تابستان امسال می‌گردید، پاتوقی عالی برای شما یافته‌ایم.

دریاچه Horseshoe یک جواهر پنهان در پارک ملی Jasper است که اهالی آلبرتا و مسافرین را با آغوش باز به خنکای خود در وسط بلندی‌های پر از درخت منطقه دعوت می‌کند.

برخی از مسافرین که روحیهٔ ماجراجویی قوی‌تری دارند از لبهٔ صخره‌ها در اطراف و اکناف به دل دریاچه شیرجه می‌روند— البته خطرات پریدن از صخره‌ها بسیار جدی است و باید در این مورد به شما هشدار جدی بدهیم.

برای ایمنی خودتان، حتما با آمادگی کامل به دل طبیعت بروید. اطلاعات بیشتر برای آمادگی در سفر را در وبسایت‌های Albertaparks.ca و AdventureSmart بیابید.

همان‌طور که نوشتیم، این دریاچهٔ زیبا در پارک جسپر است که در غرب ادمونتون و زیر سایهٔ کوه‌های همیشه زیبای راکی آرمیده است.

اگر گذارتان به بزرگراه Icefields افتاد، دریاچهٔ Horseshoe یک توقفگاه بین‌راهی عالی است که در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر Jasper قرار دارد.

برای رسیدن به این دریاچه کافی است موقعیت آن روی نقشه را داشته باشید و سپس از گزینه‌های مسیریابی اپ‌های موبایل مثل Google Maps یا Waze استفاده کنید.

اگر از کلگری به اینجا می‌آیید کافی است روی این لینک مسیریابی کلیک کنید که شما را از بزرگراه شماره ۱ تا بزرگراه شماره ۹۳ می‌برد. از آنجا کافی است مسیر بزرگراه ۹۳ را تا بعد از دریاچه Louise ادامه دهید و از تماشای کوه‌های راکی لذت ببرید (استراحت در ایستگاه‌های بین‌راهی یادتان نرود) تا به دریاچه Horseshoe برسید.

فراموش نکنید که در فاصلهٔ چند دقیقه‌ای قبل از دریاچه، بایستی خودروی‌تان را پارک کنید.

کل این سفر از کلگری حدود ۴.۵ ساعت طول می‌کشد.

جالب است که این دریاچه همان‌طور که از نامش بر می‌آید شبیه یک نعل اسب (Horseshoe) است. آب آن سرد است —هر چه نباشد در کوه‌های راکی هستید— اما مجبور نیستید همه‌اش در آب باشید، می‌توانید در بلندی‌ها و جنگل‌های اطراف بگردید.

بالاتر درباره شیرجه از لبهٔ صخره‌ها نوشتیم، صخره‌های اینجا تا ۲۴ متر از آب ارتفاع دارند… ممنون مادر طبیعت، ما ترجیح می‌دهیم از ساحل تن به آب بزنیم!

تفریح خوبی داشته باشید.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید