براساس گزارش شرکت هواپیمایی جهانگردی مسافرتی OAG درباره شلوغ‌ترین مسیرهای هوایی سال ۲۰۱۹ جهان، مسیر بین فرودگاه بین‌المللی ونکوور (YVR) و فرودگاه بین‌المللی کلگری(YYC) از نظر تعداد کل پروازهای سالانه یک ایستگاه شاخص در آمریکای شمالی محسوب می‌شود.

با ۱۸٬۶۹۴ پرواز سالانه مسیر هوایی بین کلگری و ونکوور عنوان دهم را در میان پروازهای آمریکای شمالی و هشتم را در میان پروازهای کوتاه آمریکای شمالی کسب کرده است.

پروازهای هر مسیر بین YVR و YYC تقریباً یک ساعت و ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و ۷۹.۹٪ مواقع راس ساعت انجام شده‌است که در مقایسه با میانگین شرکت‌های Air Canada و WestJet‌ عدد بالایی به حساب می‌آید.

نگاهی کلی نشان می‌دهد که روزانه بیش از ۲۰ پرواز با هواپیماهای کوچک یا متوسطی مثل ایرباس آ۳۱۹ و بویینگ ۷۳۷ بین دو شهر انجام می‌شود.

نرخ بالای پرواز بیانگر ارتباط عمیق اقتصادی و گردشگری میان کلگری با ونکوور و نبود انتخاب جایگزین هواپیما است. فرودگاه بین‌المللی ونکوور در ارتباط اهالی آلبرتا با پروازهای جهانی نقش مهمی دارد و به نحوی دروازه ورود و خروجشان به خارج از کانادا است.

در وضعیت ایده‌آل جاده، برای سفر با خودرو در بزرگراه کوهستانی بین ونکوور و کلگری هر سمت راه حداقل ۱۰ ساعت زمان نیاز دارد و اتوبوس‌های بین شهری محدودی هم که هستند، ممکن است بیش از ۱ روز در راه باشند.

طبق گفته OAG، می‌توان تعداد پروازها بین YYC و YVR را با سایر مسیرهای اصلی آمریکای شمالی، مانند فرودگاه بین‌المللی سان فرانسیسکو به فرودگاه بین‌المللی سیاتل-تاکوما (۱۹٬۰۷۰ پرواز)، فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا به مقصد فرودگاه LAGuardia نیویورک سیتی (۱۹٬۲۰۳ پرواز) و فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس به فرودگاه‌ بین المللی سیاتل (۱۹٬۷۷۸ پرواز)، مقایسه کرد. در این مسیرها از هواپیماهای مشابه مسیر YVR-YYC استفاده می‌شود.

در استاندارهای OAG‌ مسیر طولانی بیش از ۴٬۰۰ کیلومتر، مسیر متوسط بین ۱٬۵۰۰ تا ۴٬۰۰ کیلومتر و مسیرکوتاه کمتر از ۱٬۵۰۰ کیلومتر تعریف شده‌ و در تحلیل‌های اخیر از داده‌های بین مارس ۲۰۱۸ تا فوریه ۲۰۱۹ استفاده شده است.

فرودگاه کلگری رکوردهای دیگری مانند شماره یک پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های آمریکای شمالی را هم به ثبت رسانده که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید مطالب را در پیکوبینو بخوانید.

منبع: Dailyhive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید