Wednesday, April 21, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,756
Total deaths
Updated on April 21, 2021 4:27 pm
87,670
Total active cases
Updated on April 21, 2021 4:27 pm
1,144,902
Total confirmed cases
Updated on April 21, 2021 4:27 pm

پیشرفت پلیس آلبرتا در آزمایش رانندگان مشکوک به مصرف کانابیس


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حتی اگر واکسن زدید، حین پرواز چیزی نخورید

درحالی که مقامات بهداشتی وعده عادی شدن پروازها در آینده نزدیک را می‌دهند، برخی شرکت‌های هواپیمایی منو غذا و نوشیدنی را دوباره میان مسافران...

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا تا یک ماه دیگر

براساس اعلام آژانس خدمات مرزی کانادا محدودیت‌های سفرهای بین‌المللی حداقل تا 21 می تمدید می‌شوند و قرنطینه اجباری برای همه شهروندان کانادایی که به...

مرز کانادا-امریکا حداقل یک ماه دیگر بسته می‌ماند

تعطیلی رفت‌و‌آمد مرزی بین کانادا و ایالات متحدهٔ امریکا بار دیگر تمدید شده و حداقل یک ماه دیگر ادامه خواهد یافت. به گفتهٔ وزیر ایمنی...

20 عکس قدیمی از تورنتوی دهه 50

دهه 50 میلادی با تغییرات مهم در تورنتو همراه بود. در این سال‌ها خط مترو Younge افتتاح گردید، پروژه Gardiner Expressway به پایان رسید...

هرآنچه باید درباره محدودیت جدید سفرهای غیرضروری بریتیش‌کلمبیا بدانید

نخست‌وزیر جان هورگان از وضع محدودیتی جدید برای انجام سفرهای غیرضروری در استان خبر داد. بر این اساس سفر کشتی‌ها و رزرو اقامتگاه‌ها و اردوگاه‌‌ها...

از زمانی که استفاده از انواع کانابیس در کانادا قانونی شد، آلبرتایی‌های بیشتری برای تست مواد مخدر توسط پلیس متوقف می‌شوند اما هنوز شاهد افزایش قربانیان تصادفات در اثر مصرف این مواد نبوده‌ایم. این را آمارهای ارایه شدهٔ پلیس در کنفرانس ایمنی ترافیک، الکل و مواد مخدر در ادمونتون نشان می‌دهد.

اما با این حال، آقای ریچارد نوواک از پلیس سواره نظام سلطنتی می‌گوید که فقط ۱۰ ماه از قانونی شدن مصرف کانابیس می‌گذرد و نباید به این زودی احتیاط را کنار گذاشت.

او در مصاحبه‌ای که همین یکشنبه داشت، چنین گفت:

«آنطور که مردم از قبل تصور می‌کردند این پدیده باعث هرج و مرج و ناامنی نشده است. ما داریم خودمان را برای بدترین سناریو آماده می‌کنیم ولی امیدواریم که بهترین نتیجه به دست آید.»

آقای نواک که هماهنگ کنندهٔ سیستم ارزیابی و طبقه‌بندی مواد مخدر در آلبرتا ست، در این کنفرانس بین‌المللی به افسر اداره پلیس ادمونتون آقای برایدون لاورنس پیوست تا دیدگاه‌های خود در زمینه قانونی شدن مصرف کانابیس را مطرح کنند.

بزرگترین درس برای آنها اهمیت ارتباط دایمی بین بخش‌های مختلف سیستم انتظامی بوده است.

«این قضیه فقط از جنس فعالیت‌های پلیسی نیست. بلکه پای آموزش عمومی، بازپرس‌ها و دادستان‌های عمومی هم به میدان باز شده است. همه مشغول هستیم. حتی سازمان‌های درمان و بهداشت هم با ما همکاری دارند.»

«نمی‌شود به این راحتی گفت که “اوکی الآن مجازید دود کنید.” ابتدا باید کل سیستم متحول شود.»

ابزارها و آموزش‌های بیشتر

از زمانی که مصرف کانابیس قانونی شد، تست‌های مواد مخدر در ادمونتون با رشد زیادی روبرو شده‌اند.

در ۲۰۱۷ این عدد حدود ۵۰ مورد بود. در ۲۰۱۸ به ۱۶۸ مورد رسید و امسال تا این لحظه ۱۰۹ نفر تست شده‌اند. همیشه یک نیروی کارآزمودهٔ درمانی در مرکز پلیس هست تا از راننده‌های مشکوک به مصرف مخدرها تست خون بگیرد.

نواک می‌گوید: «ما ابزارها و نیروهای بیشتری در اختیار داریم و همیشه دنبال آموزش بهتریم تا موارد خطرساز از دستمان فرار نکنند. افزایش بازرسی‌ها و تست‌ها در ادمونتون واقعا چشمگیر بوده و گویای افزایش دامنه فعالیت ما ست.»

برای آقای لاورنس، قضیه در آموزش بیشتر و بهتر نیروهای گشت پلیس و افزایش منابع برای تست مواد مخدر از طریق بزاق دهان خلاصه می‌شود.

«ما قبلا در این زمینه خوب نبودیم چون افسرهای کمی آموزش‌های لازم را دریافت می‌کردند، و صادقانه باید بگویم که حالا خیلی بهتر موارد مشکوک را تشخیص می‌دهیم.»

تعداد افسرهای متخصص در این زمینه از ۵ نفر در سال ۲۰۱۵ به ۳۰ نفر رسیده است، نتیجه این است که هر وقت فرد مشکوکی مشاهده شود، افراد کاردان آماده بررسی‌اند.

اما در سمت پلیس سواره نظام، آلبرتا همین حالا هم از اهداف جلوتر است. هدف دولت فدرال این بود که تا اکتبر ۲۰۲۰ حداقل ۳۳ درصد از افسرهای گشت در این زمینه آموزش‌یافته باشند.

نواک می‌گوید که حمایت خیلی خوبی در این زمینه دریافت کرده و همچنان با گرفتن فناوری‌ها و تکنیک‌های آزمایشی بهتر، و پیشرفت قانونگذاری در این حوزه، فعالیت پلیس سواره نظام رو به جلو است.

«الآن محدوده مجاز مصرف برای ۱۰ نوع مخدر تعیین شده که قبلا این را نداشتیم و همین مورد به تنهایی باعث بهبود نتایج شده است.»

«الآن هر بار که تغییری در قوانین داشته باشیم، آگاهی عمومی بالا می‌رود و رانندگی خطرساز کاهش پیدا می‌کند و ما امیدواریم که این روند همچنان ادامه بیابد.»

منبع: Edmonton Journal
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید