Wednesday, April 21, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,756
Total deaths
Updated on April 21, 2021 4:27 pm
87,670
Total active cases
Updated on April 21, 2021 4:27 pm
1,144,902
Total confirmed cases
Updated on April 21, 2021 4:27 pm

آلبرتای زیبا: دریاچهٔ Maligne، ضیافتی برای چشم‌ها


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حتی اگر واکسن زدید، حین پرواز چیزی نخورید

درحالی که مقامات بهداشتی وعده عادی شدن پروازها در آینده نزدیک را می‌دهند، برخی شرکت‌های هواپیمایی منو غذا و نوشیدنی را دوباره میان مسافران...

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا تا یک ماه دیگر

براساس اعلام آژانس خدمات مرزی کانادا محدودیت‌های سفرهای بین‌المللی حداقل تا 21 می تمدید می‌شوند و قرنطینه اجباری برای همه شهروندان کانادایی که به...

مرز کانادا-امریکا حداقل یک ماه دیگر بسته می‌ماند

تعطیلی رفت‌و‌آمد مرزی بین کانادا و ایالات متحدهٔ امریکا بار دیگر تمدید شده و حداقل یک ماه دیگر ادامه خواهد یافت. به گفتهٔ وزیر ایمنی...

20 عکس قدیمی از تورنتوی دهه 50

دهه 50 میلادی با تغییرات مهم در تورنتو همراه بود. در این سال‌ها خط مترو Younge افتتاح گردید، پروژه Gardiner Expressway به پایان رسید...

هرآنچه باید درباره محدودیت جدید سفرهای غیرضروری بریتیش‌کلمبیا بدانید

نخست‌وزیر جان هورگان از وضع محدودیتی جدید برای انجام سفرهای غیرضروری در استان خبر داد. بر این اساس سفر کشتی‌ها و رزرو اقامتگاه‌ها و اردوگاه‌‌ها...

اگر به زودی می‌خواهید راهیِ پارک ملی جَسپر شوید، حتما توقفی هم در دریاچهٔ مْلایْن (Maligne) داشته باشید و مناظر بی‌نظیرش را در حافظه‌تان ثبت کنید.

دریاچهٔ مْلایْن بزرگترین دریاچهٔ طبیعی در کوه‌های راکیِ کانادا ست و طبق برآوردهای Parks Canada، در پهنه‌ای ۲۲ کیلومتری گسترده شده است.

مردم بومی ساکن در پارک جسپر، این دریاچه را Chaba Imne نام گذاشته‌اند که به معنی «دریاچهٔ سگ آبی» است.

https://www.instagram.com/p/B0jJQYkDIW-/?utm_source=ig_embed

نکته: برای ایمنی خودتان، حتما با آمادگی کامل به دل طبیعت بروید. اطلاعات بیشتر برای آمادگی در سفر را در وبسایت‌های Albertaparks.ca و AdventureSmart بیابید.

به خاطر داشته باشید: همیشه در مسیرهای گردشگری باقی بمانید، وسایلتان را جا نگذارید، و فکر غذا دادن به حیوانات وحشی را هم نکنید. راهنمای بازدید از پارک‌های کانادا را بخوانید و موقع سِلفی گرفتن مراقب باشید، خطر در یک قدمی است.

دریاچه کجاست؟

این دریاچهٔ عظیم در پارک ملی جسپر واقع شده است: بین قلهٔ Samson، کوه‌های Maligne و رشته کوه‌های Queen Elizabeth.

https://www.instagram.com/p/BzYjGmSnSim/?utm_source=ig_embed

چطور به آن برسیم؟

توصیه می‌کنیم تنها به این سفر نروید، تا در مسیر کلگری به دریاچه ملاین که با خودرو ۶ ساعت طول می‌کشد، بتوانید فرمان را به دوست یا عضوی از خانواده بسپارید و کمی استراحت کنید.

ما اینجا لینک موقعیت دریاچه ملاین روی نقشه گوگل را برای‌تان گذاشته‌ایم. اما اگر بدون نقشه به سفر می‌روید (که بعید می‌دانیم) بهترین مسیر اینگونه است:

6th Avenue SW و سپس Bow Trail SW را طی کنید تا به Sarcee Trail SW برسید، سپس در مسیر Trans-Canada Highway/AB-1 W و AB-93 N برانید تا در کمتر از ۵ ساعت به Maligne Lake Road برسید که از ورودی آن راه کمی تا دریاچه باقی است.

Screen-Shot-2019-08-02-at-11.34.09-AM.png

مسیرهای دیگری هم هستند ولی بیشتر طول می‌کشند. با عبور از این مسیر از پارک‌های ملی بَنف، جَسپر، و یوهو رد می‌شوید. پس می‌توانید در محل‌های امن خودرو را کنار بزنید و ضمن بیدار کردن پاهای خود، از مناظر مسیر هم لذت ببرید.

چه خواهید یافت؟

وقتی به مقصد رسیدید، اعتمادتان به توصیف‌های ما بیشتر می‌شود: مناظری نفس‌گیر که می‌توانید ساعت‌ها به آنها خیره شوید و روح‌تان را تازه کنید.

با پیاده‌روی در اطراف دریاچه یا سوار شدن به یک قایق کروز می‌توانید به جزیرهٔ Spirit برسید، که از زیباترین نقاط این دریاچه است، و در پس زمینهٔ آن قله‌ها و یخچال‌های طبیعی زیادی قرار دارند.

https://www.instagram.com/p/B0ohbUKHZff/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0oRvKwHy5T/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0Yt-xop9Fl/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0em4_ZF1aY/?utm_source=ig_embed

اینجا وقتی شب از راه می‌رسد، طبیعت شگفتی‌های جدیدی برای شما رو می‌کند. جنگل‌ها در تاریکی فرو می‌روند و آسمان می‌درخشد تا بتوانید لبهٔ کهکشان راه شیری را در آسمان و انعکاس آن را روی آب‌های آرام دریاچه ملاین ببینید.

Screen-Shot-2019-08-02-at-11.03.22-AM-1024x527.png

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید