همانطور که در پیکوبینو خوانده‌اید، کمپین انتخابات فدرال ۲۰۱۹ رسما از چهارشنبه ۱۱ سپتامبر شروع شده است و کانادا آمادهٔ انتخاب مهم دیگری می‌شود.

اما در حالی که حدود ۲ ماه به روز رای‌گیری باقی ست، یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که حزب لیبرال با رهبری جاستین ترودو توانسته اختلافی ۴ درصدی با نزدیکترین رقیب خود ایجاد کند.

این نظرسنجی توسط Mainstreet Research و شرکا در فاصله ۶ تا ۸ سپتامبر انجام شده و ۱,۸۷۶ نفر در آن شرکت کرده‌اند.

کُویتو مَگی رئیس این پژوهشگاه می‌گوید:

«اگر امروز مردم پای صندوق‌ها می‌رفتند، لیبرال‌ها با اکثریت برندهٔ انتخابات می‌شدند. اما دیگر احزاب می‌توانند نفس راحتی بکشند زیرا تا انتخابات فاصله خوبی باقی ست و می‌توانند پیشتازی لیبرال‌ها را از آنِ خود کنند.»

با این حال مَگی درباره نتایج این نظرسنجی می‌گوید: «در مجموع خبر بدی ست برای اندرو شیر و محافظه‌کارها، چون لیبرال‌ها توانسته‌اند از مرز ۴۰٪ در آتلانتیک کانادا، کبک و اونتاریو عبور کنند.»

طبق این نظرسنجی، در بین رای‌دهندگانی که تصمیم خود را گرفته‌اند یا سلیقه‌شان مشخص است، ۳۷.۵٪ به ترودو و لیبرال‌ها، و ۳۴٪ به اندرو شیر و محافظه‌کارها تمایل دارند.

جاگمیت سینگ و حزب NDP حدود ۸.۴٪ از نظرها را به خود جلب کرده‌اند و حزب سبز زیر نظر الیزابت مِی ۱۰.۸٪ از آرا را دارد. حزب مردم به رهبری ماکسیم بِرنیه هم ۴.۶٪ از افراد را پشت سر خود می‌بیند.

مَگی می‌گوید: «اختلاف‌های آماری که از مدتی قبل در بین مناطق می‌دیدیم، دارند بزرگتر و بزرگتر می‌شوند. در حالی که لیبرال‌ها در منطقه شرق مَنیتوبا پیشتازی بزرگتری دارند، محافظه‌کارها فاصله خودشان با لیبرال‌ها را در آلبرتا و بریتیش کلمبیا افزایش داده‌اند.»

کانادایی‌ها روز ۲۱ اکتبر آرای خود را به صندوق‌های رای خواهند انداخت.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید