Thursday, January 21, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,622
Total deaths
Updated on January 21, 2021 7:53 pm
67,099
Total active cases
Updated on January 21, 2021 7:53 pm
731,450
Total confirmed cases
Updated on January 21, 2021 7:53 pm

افزایش اضافه‌بها Canada Post در فصل تعطیلات

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا حداقل برای یک ماه

دولت فدرال تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا را حداقل برای یک ماه دیگر تأیید کرد. طبق گفته بیل بلر، وزیر ایمنی عمومی کانادا، محدودیت‌ها تا...

محبوب‌ترین اسامی حیوانات خانگی ونکوور در سال 2020

در سال 2020، Bella و Charlie محبوب‌ترین اسامی برای سگ و Luna و Basil محبوب‌ترین اسامی برای گربه‌ در ونکوور بوده‌اند. این اسامی طبق نظرسنجی...

انواع جدید COVID-19 ممکن است از قبل در کانادا در حال انتشار باشد

آژانس بهداشت عمومی کانادا بتازگی در بیانیه‌ای گفته است بیمارانی که به ویروس جدید COVID-19 مبتلا شده‌اند اخیراً به سفر نرفته‌اند، این موضوع نشانگر...

درخواست شهروندان بریتیش‌کلمبیا برای بسته شدن مرز بروی گردشگران

اخیرا شهروندان بریتیش‌کلمبیا با امضای یک دادخواست خواستار بسته شدن مرزهای استان به روی گردشگران شده‌اند. این دادخواست از نخست‌وزیر جان هورگان می‌خواهد تا سفرهای...

جو بایدن در اولین تماس خارجی با جاستین ترودو گفتگو می‌کند

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اولین رییس دولت خارجی ست که رییس جمهوری جدید امریکا، جو بایدن با او تماس خواهد گرفت. در گفتگویی که...

به نظر می‌رسد فصل تعطیلات پیش‌رو برخی از مشتریان Canada Post هنگام ارسال مرسوله‌های خود توسط شرکت ملی پست باید هزینه بیشتری بپردازند.

سرج پیتر معاون بخش فروش Canada Post در اطلاعیه‌ای خطاب به مشتریان این شرکت با اشاره به سخت شدن شرایط ارسال مرسولات پستی در فصل تعطیلات که شلوغ‌ترین زمان سال است، و نیز محدود بودن امکانات انسانی، حمل‌ونقلی و انبار این شرکت، برنامه افزایش بها و توضیحاتی درباره آن را اعلام کرد.

در ادامه این نامه گفته شده تقاضای پستی بالا در این فصل موجب می‌شود که شرکت Canada Post دست به انجام سرمایه‌گذاری‌ در بخش‌هایی از شبکه پستی خود بزند. از جمله این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان به استخدام کارمندان فصلی و یا هفته‌ای برای ارسال مرسولات، کرایه خودروهای بیشتر برای حمل‌ و ارسال کالاهای پستی و افزایش ساعات کاری کارکنان اشاره کرد.

به گفته این مقام عالی‌رتبه Canada Post این تغییرات بدون هزینه نیستند. او گفت که قرار است از روز 11 نوامبر 2019 تا روز 12 ژانویه 2020 یک مبلغ اضافه‌بها برای برخی از مرسولات تجاری Canada Post اعمال شود تا بخشی از این افزایش هزینه‌ها را جبران کند.

این اضافه‌بها به صورت زیر اعمال خواهد شد:

  • اضافه‌بها 100 دلاری کنونی برای مرسولاتی که از نظر اندازه و وزن خارج از محدوده تعیین شده Canada Post دسته‌بندی شوند به 200 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. این مبلغ برای مرسولاتی که وزنی بیش از 30 کیلوگرم، عرض بیش از دو متر و طول بیش از سه متر داشته باشند اعمال می‌شود.
  • اضافه‌بهای کنونی 12 دلاری برای مرسولات بزرگ به 17 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. این مبلغ برای کالاهایی که طولی بیش از یک متر داشته باشند و یا عرض آن‌ها از 75 سانتی‌متر بیشتر باشد اعمال می‌شود.
  • اضافه‌بهای کنونی 12 دلاری برای مرسولات بسته‌بندی نشده به 17 دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

پیتر همچنین افزود که این بروزرسانی بها برای گارانتی خدمات شرکت نیز اعمال خواهد شد.

او افزود: گارانتی تحویل در زمان مقرر برای مرسولات Priority، Xpresspost و Expedited Paracel نیز دچار افزایش بها خواهد شد. تنها در صورتی که کالاها دو روز و یا دیرتر از تاریخ استاندارد به مقصد برسند مشتریان می‌توانند درخواست بازگشت مبلغ گارانتی خود از شرکت را دهند.

به گفته او این تغییرات بر اساس استانداردهای تجاری موجود شرکت اعمال شده‌اند که از سال 2016 برای مرسولات پستی Post Canada در فصل شلوغ تعطیلات به اجرا در می‌آیند.

در انتها پیتر به این موضوع اشاره می‌کند که تمام تلاش شرکت Canada Post آن است که در فصل تعطیلات بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد و آن‌ها تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشند. او افزود: تیم‌های ما در سرتاسر شبکه پستی کشور تمام تلاش خود را خواهند کرد تا تحویل مرسولات کاملا طبق استاندارد انجام شود.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید