Tuesday, March 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,276
Total deaths
Updated on March 9, 2021 2:41 am
30,332
Total active cases
Updated on March 9, 2021 2:41 am
890,698
Total confirmed cases
Updated on March 9, 2021 2:41 am

وضعیت اجاره کوتاه‌مدت خانه در شهر کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بازار مسکن کلگری داغ، قیمت‌ها رو به افزایش

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى با افزایش معاملات در همه بازه‌های قیمتی، تعداد کل معاملات در ماه فوریه به ۱۸۳۶ واحد رسید،...

کارت‌های بهداشت آلبرتا مدرن می‌شوند

بزودی شهروندان آلبرتا با کارت‌های کاغذی بهداشت خداحافظی خواهند کرد. هفته گذشته بخشی از بودجه استانی در اختیار Service Alberta قرار گرفت تا سیستم‌ ثبت...

بازگشت جشنواره کلگری استمپید در تابستان

یک خبر خوب برای هر کسی که با لغو کلگری استمپید در سال گذشته غمگین شده است – برنامه‌ریزی ۲۰۲۱ این جشنواره در حال...

دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه کانادا

دانشگاه تورنتو یک‌بار دیگر با امتیازهای بالای خود در رتبه نخست قرار گرفت. این دانشگاه در پنج رشته تحصیلی جامع از جمله هنر و علوم...

پنج افشاگری بزرگ پرینس هری و مگان در مصاحبه با اوپرا وینفری

بالاخره انتظارها به سر رسید و مصاحبه پرینس هری و مگان مارکل با اوپرا یکشنبه، ۷ مارچ پخش شد. این مصاحبه صمیمی اولین گفتگوی دوک...

آخرین آمار نشان می‌دهد که میزان عرضه خانه در بازار اجاره کوتاه‌مدت کلگری بسیار بیشتر از تقاضا است. نکته جالب آنجاست که این وضعیت در زمان اوج سفر گردشگران به این شهر در فصل بهار و تابستان رخ داده است.

بر اساس آماری که شرکت AllTheRooms Analytics منتشر کرده میزان تقاضای مسکن اجاره‌ای کوتاه‌مدت از ماه مارس روند رو به رشد خود را آغاز می‌کند. در ادامه و با رسیدن به اواسط فصل تابستان نیز شاهد آن هستیم که این میزان به اوج خود می‌رسد.

اطلاعات منتشر شده از سوی این شرکت نشان می‌دهد که در ماه جولای 2019 و با رسیدن تقاضا به اوج خود میزان عرضه مسکن به حدود 3،750 واحد رسیده بود. این درحالی است که تعداد درخواست‌ها برای اقامت شبانه تنها 55 درصد میزان معمول سالیانه در این زمان از سال را ثبت کرده است.

الگوی نرخ رزرو سالیانه واحدهای اجاره‌ای در طول فصل‌های گوناگون در سه سال گذشته همواره ثابت بوده است. این وضعیت حتی در با ورود اپلیکیشن‌های Airbnb و HomeAway نیز توانسته روند ثابت خود را حفظ کند.

از ماه ژانویه سال 2017 تعداد واحدهای عرضه شده برای اجاره کوتاه‌مدت در شهر کلگری تقریبا 50 درصد رشد پیدا کرده است.

همچنین میانگین کرایه روزانه برای این واحدها در سه سال گذشته در فصل‌های مختلف همواره الگوی ثابتی داشته است. این نرخ کرایه در فصل زمستان بین 60 تا 70 دلار بوده و در فصل اوج تقاضا در تابستان به حدود 90 تا 100 دلار می‌رسد (برگزاری Stampeda در این افزایش بی‌تاثیر نبوده است). میزان درآمدهای این صنعت در فصل اوج تقاضا به نسبت دوران رکود فصل زمستان تقریبا سه برابر می‌شود.

تحلیلگران به مسئولان شهرداری شهر کلگری پیشنهاد داده‌اند تا با وضع برخی قوانین و مقررات جدید برای املاک اجاره‌ای کوتاه‌مدت به وضعیت گردانندگان فعال در این بازار رسیدگی کنند. در حال حاضر این خطر حس می‌شود که با افزایش بیش از حد عرضه مسکن و کاهش نرخ کرایه روزانه مسکن آن‌ها ضرر بسیار زیادی را متحمل شوند.

مسئولان شهرداری کلگری تعدادی قانون را برای این منظور وضع کرده‌اند که از ماه فوریه سال 2020 به اجرا در خواهند آمد. این قوانین فعالین بازار اجاره‌ کوتاه‌مدت را مجبور می‌کند تا برای ادامه فعالیت اقدام به دریافت مجوزهای موردنیاز کنند. هزینه سالیانه این مجوزها از 100 دلار برای مالکین چهار اتاق آغاز می‌شود و تا 191 دلار برای مالکینی که پنج و یا تعداد بیشتری اتاق دارند افزایش خواهد یافت. علاوه بر این هزینه اضافی 104 دلاری نیز برای بازرسی‌ مامورین ایمنی آتش‌نشانی در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب شهرداری قادر خواهد بود سالانه چندین میلیون دلار از این منبع درآمد کسب کند. علاوه بر این قوانین جدید به افزایش امنیت ساکنین نواحی مسکونی در سطح شهر نیز کمک خواهند کرد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید