Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 11:00 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 11:00 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 11:00 pm

زمان انتظار آزمون‌های رانندگی در آلبرتا کم می‌شود

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

مسئولان آلبرتا در نظر دارند تا زمان انتظار متقاضیان شرکت در آزمون جاده در سطح استان را کاهش دهند.

حدود یکسال پیش دولت NDP تغییراتی در فرایند اخذ گواهینامه استان ایجاد کرد. آن‌ها وظیفه برگزاری آزمون رانندگی متقاضیان را از بخش خصوصی به بخش دولتی منتقل کردند و فرایند آن را به روند متداول در سایر نقاط کانادا نزدیک کردند.

گزارشی که در اکتبر 2018 منتشر شده نشان می‌دهد که سیستم خصوصی اشکالات بسیار زیادی داشته است. برخی از این ایرادات شامل هزینه‌های نامتناسب، خدمات ضعیف، دسترسی پایین در نواحی روستایی و بالا بودن خطا در زمان برگزاری بوده‌اند. این موارد و ایرادهای دیگر سبب شد تا دولت در ماه مارس 2019 تغییراتی در فرایند اعطای گواهینامه و برگزاری آزمون جاده استان اعمال کند.

پس از برگزاری انتخابات استانی سال 2019 دولت جدید آلبرتا وظیفه اصلاح سیستم پیشنهادی دولت پیشین را بر عهده گرفت. همین موضوع نیز باعث شد که روند گذشته به همان شکلی که انتظار می‌رفت پیش نرود.

وزیر حمل‌ونقل آلبرتا ریک مکلور در گزارشی درباره همین موضوع گفت: دولت استانی سیستم پیشین را منحل کرد و با اعمال تغییرات عجولانه در مدل عمومی باعث شد آزمون جاده شهروندان چندین ماه به تعویق بیافتد. برخی از متقاضیان استان مجبور شدند جتی تا 12 هفته برای برگزاری یک آزمون در انتظار بمانند. این وضعیت به هیچ عنوان قابل قبول نبود. حال ما سعی داریم با اقدامات جدید زمان انتظار آزمون‌دهندگان را کاهش دهیم و همزمان پیشنهادات سایرین برای اعمال تغییرات درازمدت را بررسی کنیم تا در نهایت به یک سیستم دائمی که خدماتی درخور به شهروندان آلبرتا ارائه می‌دهد حاصل شود.

براساس گزارش منتشر شده، دولت آلبرتا بیش از 150 آزمون‌گیرنده را استخدام و آموزش داده، اما برنامه‌هایی نیز برای اعطای مجوز به حدود 20 آزمون‌گیرنده غیردولتی دارد تا به این ترتیب زمان انتظار متقاضیان بیش از هر پیش کاهش یابد.

هرچند این آزمون‌گیرندگان وابسطه به دولت نخواهند بود اما همچنان سوابق جنایی و پیشینه قراردادهای قبلی آن‌ها به صورت موشکافانه بررسی خواهد شد. بیشتر این آزمون‌گیرندگان در مناطقی مانند ادمونتون و کلگری که متقاضی دریافت گواهینامه در آن‌ها بیش از سایر نقاط استان است فعالیت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش هر ماه در استان آلبرتا از حدود 14،000 نفر آزمون جاده گرفته می‌شود و پیشبینی شده این تعداد در ماه‌های تابستان تا 20،000 نفر هم افزایش پیدا کند.

آزمون‌گیرندگانی که درنظر دارند برای فعالیت خود در استان مجوزهای لازم را کسب کنند می‌توانند در وبسایت دولت آلبرتا درخواست خود را ثبت کنند.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید