Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 5:57 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 5:57 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 5:57 pm

افزوده شدن هشت زبان جدید به سرویس آنلاین درمانی آلبرتا

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

بنا بر اعلام AHS از این پس شهروندان آلبرتا می‌توانند مشاوره‌ها و اطلاعات درمانی و سلامت سرویس‌های سلامت آلبرتا (AHS) را به هشت زبان دیگر نیز دریافت کنند. به این ترتیب میزان دسترسی ساکنین استان به این اطلاعات حیاتی بیشتر از گذشته خواهد شد.

روز چهارشنبه AHS اعلام کرد که زبان‌های عربی، چینی Traditional (Cantonese)، چینی Simplified، فرانسوی، پنجابی، اسپانیایی، Tigrinya و ویتنامی به این سرویس‌ها افزوده شده است.

به گفته AHS سوابق استفاده از این خدمات نشان داده که این زبان‌ها بیشترین درخواست برای ترجمه شدن توسط سرویس‌های گوناگون را داشته‌اند و باید منتظر باشیم تا در آینده زبان‌های بیشتری نیز به این سرویس‌های آنلاین اضافه شوند.

در اطلاعیه منتشر شده از طرف AHS آمده: ترجمه‌های درنظر گرفته شده اطلاعاتی همچون چگونگی دسترسی به 811، اطلاع از گزینه‌های موجود، جدول زمانبندی بروز شده برای بخش اورژانس و ویدئویی باکیفیت از خدمات موجود در سازمان را شامل خواهند شد.

دکتر ورنا ژیو رییس و مدیرعامل AHS نیز طی اطلاعیه‌ای در اینباره گفت: ما در این‌جا حاضر هستیم تا کمک‌های لازم را در اختیار شهروندان آلبرتا با هر نوع فرهنگ و نژادی قرار دهیم و مطمئن شویم مراقبت‌های لازم در مواقع نیاز از آن‌ها صورت خواهد گرفت. ما متعهدانه این سرویس سلامت را ساخته‌ایم تا برای هرکس که در آلبرتا زندگی می‌کند قابل دسترسی و استفاده باشد.

علاوه بر این شهروندان می‌توانند با پرینت یک کارت زبان و ارائه آن به واحد بهداشت و سلامت محل زندگی خود درخواست مترجم و راهنما برای استفاده از این سرویس‌ها نیز بکنند.

به گفته AHS گسترده‌تر شدن اطلاعات ترجمه‌ شده این امکان را به کارکنان مراکز بهداشتی نیز خواهد داد تا به نحو بهتری به شهروندان آلبرتا خدمت‌رسانی کنند.

کارلوس هررا که متخصص بخش سلامت روان و اعتیاد است می‌گوید: چالش بخش سلامت پوشش دادن تمام شهروندان آلبرتا با خدمات بهداشتی درخور و مناسب است و این کار را می‌توان با برداشتن مانع بزرگی به نام زبان بهتر و راحت‌تر انجام داد. هدف خدمات درمانی و سلامت آلبرتا آن است که سرویس‌های خود را به زبان‌های گوناگون ارائه کند تا شهروندان استان با فرهنگ‌ها و نژادهای گوناگون بتوانند نیازهای موردنیاز خود را به زبان مادری خویش در مواقع لزوم دریافت کنند.

در سال گذشته AHS 1.2 میلیون دقیقه خدمات ترجمه تلفنی را به 81 زبان گوناگون به بیمارانی از سرتاسر آلبرتا ارائه داده که رقم بسیار زیادی است و این امید وجود دارد با افزوده شدن زبان‌های جدید این نیاز شهروندان تا حد زیادی مرتفع گردد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید