Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 4:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 4:51 am

چرا عشق پديده‌اى قدرتمند است؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

انسان‌ها ذاتاً موجوداتی اجتماعی هستند. حال یک روانشناس کانادایی در این باره می‌گوید که دلبستگی و نزدیکی ما انسان‌ها، پدیده‌ای است که ارزش تحلیل و مطالعه دارد.

دکتر روتم رگ (Rotem Regev) که در زمینه روانشناسی در ونکوور فعالیت می‌کند درباره عشق می‌گوید که این پدیده، برای انسان‌ها همچون قدرتی ماورایی است و وجود آن در زندگی باعث بالا رفتن کیفیت و بالا رفتن سطح سلامتی افراد می‌شود.

او می‌گوید که عشق، یکی از غرایز اولیه انسان‌ها در زندگی است و به خاطر آن است که هر کسی در زندگی در پی رابطه‌ای نزدیک با شخصی دلپذیر است و به همین خاطر ما انسان‌ها در طول زندگی، همیشه به دنبال عشق هستیم.

او به مناسبت روز ولنتاین سمیناری با عنوان قدرت عشق در بریتیش کلمبیا در انجمن تخصصی سلامت روان، برگزار خواهد کرد. از نظر او عشق، باعث تحول جامعه است و انگیزه‌ای بین انسان‌ها برای همکاری و ارتباط بیشتر می‌باشد.

او همچنین در بررسی‌هایش به این نکته دست یافته که احساس نزدیکی با دیگران در زندگی افراد می‌تواند موجب سلامت بدن و علی‌الخصوص در زمینه فشار خون، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و کمتر شدن مشکلات جسمانی همچون سکته قلبی شود.

او می‌گوید که برای یک انسان، هیچ جایگزینی برای احساس این که کسی صدای مرا می‌شنود و به من اهمیت می‌دهد، وجود ندارد.

نکاتی برای پرورش عشق

دکتر رگ می‌گوید که روابط نزدیک، مزایای بسیاری برای بهداشت روانی افراد دارد.

در قدم ابتدا دکتر رگ پیشنهاد می‌دهد که در ارتباط عاشقانه زوج‌ها، لحظه را دریابند! او می‌گوید که یک زوج باید دست از کنجکاوی و داوری کردن یکدیگر برداشته و در اکنون زندگی کنند.

او می‌گوید که هنگامی که ما ماسک‌های خود را بر می‌داریم و خود واقعی‌مان را به طرف احساسی‌مان نشان می‌دهیم، امکان به وجود آمدن ارتباط بهتر و بیشتری می‌شود پس، از این نترسید که با نشان دادن خود واقعیتان در رابطه، آسیب ببینید.

دکتر رگ ٣ فاکتور مهم برای اولین ملاقات و برقراری ارتباط بیان می‌کند، این ٣ فاکتور اساسی عبارت‌اند از:

در دسترس باشید: او توصیه می‌کند که زمانی را به خود و عشقتان اختصاص دهید و از لحاظ جسمی و عاطفی، از او قدردانی کنید.

پاسخگوی نیازهای خود باشید: به نیازهای شخصی خود توجه کنید و اجازه دهید که آنها دیده و شنیده شوند.

حضور فیزیکی داشته باشید: تلفن همراه خود را پایین بیاورید و در چشمان عشق خود نگاه کنید و اینگونه به او نشان دهید که واقعی هستید.

دکتر رگ در انتها می‌گوید که ما قبلاً می‌گفتیم که عشق یک راز است اما حالا به نظر می‌رسد که تک‌به‌تک ابعاد آن در حال شناسایی هستند.

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید