Wednesday, January 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,266
Total deaths
Updated on January 20, 2021 5:18 am
71,055
Total active cases
Updated on January 20, 2021 5:18 am
719,751
Total confirmed cases
Updated on January 20, 2021 5:18 am

ابتلای یک کودک به کرونا در کلگری و تعطیلی مرکز نگهداریِ کودکان در داون‌تاون

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

دانستنی‌های خواندنی درباره گرگ‌ها

گرگ‌ها حیوانات بسیار اجتماعی هستند که در گروه‌هایی بنام pack زندگی می‌کنند. این گروه‌ها معمولا از یک گرگ نر و ماده بالغ و فرزندانشان...

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

پس از آنکه آزمایش اولیهٔ کرونای یک کودک مثبت اعلام شد، یک مرکز نگهداری از کودکان در داون‌تاونِ کلگری موقتا تعطیل شد.

خانم ارین ریس از سخنگویان Suncor تایید کرده که یکی از کودکان حاضر در مرکز نگهداری و یادگیری کودکان (PPCCLearningCenter) متعلق به این کمپانیِ انرژی، مورد مشکوک به کرونا تشخیص داده شده است. این مرکز در داخل ساختمان مرکزی Suncor قرار دارد.

این تشخیص عصر ۱۱ مارس انجام شده و از آن زمان تا ۲۳ مارس این مرکز تعطیل شده است.

طبق توصیه دکتر دینا هین‌شاو، رییس اداره بهداشت آلبرتا، خانواده‌های کودکان حاضر در این مرکز تا ۲۰ مارس به قرنطینه خانگی رفته‌اند.

خانم ریس می‌گوید: «این مورد یک مثال از فواید رعایت رَویه‌های توصیه شده است. این کودک حال خوبی نداشت و خانواده‌اش تصمیم گرفتند او را به مرکز نگهداری نیاورند، سپس مشاوره و کمک پزشکی دریافت کردند و آزمایش اولیه انجام شد، که با اعلام نتیجه آن ما بی‌درنگ مرکز را بستیم.»

«از آن زمان با آنها در تماس هستیم و اداره خدمات درمانی آلبرتا هم وضعیت را زیر نظر دارد، طبق توصیه‌ها افرادی که مبتلا شده‌اند باید خودشان را قرنطینه کنند.»

این مورد درست در همان روزی کشف شد که اداره بهداشت آلبرتا خبر از پیدا شدن پنج مورد جدید COVID-19 در استان داد. البته معلوم نیست این کودک هم در بین آنها بوده یا خیر.

در بیانیهٔ اداره بهداشت اشاره شده بود که هر ۱۹ مبتلای استان آلبرتا در سفر به کروناویروس دچار شده‌اند و غیر از یک نفر که در بیمارستان رو به بهبود است، همگی در خانه‌های خود قرنطینه‌اند.

کودک موردبحث یکی از اولین موارد ابتلای کودکان به کرونا در کانادا ست. تا ۱۱ مارس مجموعا ۱۰۳ نفر به این ویروس دچار شده بودند. آقای جاستین ترودو هم بعد از مثبت اعلام شدن تست همسرش که به تازگی از سفری به لندن برگشته بود، در قرنطینه به سر می‌برد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید