Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 4:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 4:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 4:28 pm

کاهش برخی محدودیت‌های کرونا در آلبرتا از امروز


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

نخست وزیر آلبرتا آقای جیسون کِنی اعلام کرد که برخی از محدودیت‌های کرونا از امروز در آلبرتا برداشته می‌شوند.

او همچنین جزئیات استراتژی بازگشایی آلبرتا را هم اعلام کرد که شامل سه مرحله است و بسته به نرخ شیوع و بستری‌های جدید، آلبرتا از هر مرحله گذر می‌کند.

کِنی می‌گوید که رعایت قوانین فعلی است که به کمک دولت استانی آمده تا این محدودیت‌ها را بکاهد:

«تلاش‌های شما [مردم] است که جلوی شیوع این ویروس را گرفته و دامنه آن را بسیار کمتر از کشورهای مصیبت‌زده نگه داشته تا سیستم درمانی ما از پس مراقبت از بیماران کووید-۱۹ بر آید.»

در حال حاضر آلبرتا ۹۰ بیمار کرونا دارد و فقط ۱۸ نفر به دستگاه کمک‌تنفسی متصلند—به ترتیب ۵٪ و ۳٪ از ظرفیت بیمارستان‌ها و دستگاه‌های آی.سی.یو درگیر این بیماری ست.

هر چند آقای کِنی خبر از بازگشایی داده ولی می‌گوید: «بازگشت کامل به وضعیت نرمالِ قبل از کرونا، بدون یافتن واکسن یا درمان قطعی، یا تا زمانی که خطر ویروس دیگر ما را تهدید نکند، ممکن نخواهد بود.»

دسترسی وسایل نقلیه به پارک‌های آلبرتا از این هفته آغاز می‌شود و از جمعه نیز قایق‌ها فعالیتشان را از سر می‌گیرند. از ۱۴ می امکان رزرو آنلاین فعالیت‌های مرتبط با کمپ زدن در طبیعت ممکن می‌شود ولی برخی مکان‌ها همچنان ممنوع خواهند ماند.

پارک‌های خصوصی و دولتی نیز بازگشایی می‌شوند و از همین آخر هفته زمین‌های گلف (اگر آب و هوا اجازه دهد) به روی علاقمندان باز خواهند بود. اما فروشگاه‌های تخصصی وسایل ورزشی و کلوپ‌ها و بارها در فاز ۱ بازگشایی، تعطیل می‌مانند تا از تجمع مردم در مکان‌های سربسته جلوگیری شود.

از ۴ مِی برخی جراحی‌های غیرضروری و امور مرتبط با دندان‌پزشکی آزاد می‌شوند، البته به شرط رعایت کامل موارد ایمنی که سازمان بهداشت به مراکز ابلاغ کرده است.

دولت آلبرتا همچنان مشغول ارزیابی است تا بازگشایی‌های دیگر در فاز ۱ را اعلام کند. آقای کِنی می‌گوید شاید موارد جدید از ۱۴ مِی اجرایی شوند ولی هنوز چیزی قطعی نیست.

برای راه‌اندازی فاز ۱ در حوزه‌های دیگر بایستی موارد خاصی تامین شود، از جمله افزایش ظرفیت تست‌ها، پیگیری تماس‌های فردی، حمایت از بیماران جدید، مراقبت مرزی بیشتر، و محافظت بهتر از شهروندان آسیب‌پذیر.

فازهای زیر برای بازگشایی آلبرتا تعریف شده‌اند:

Covid-19-alberta

موارد مرتبط با فاصله‌گذاری اجتماعی و ممنوعیت اجتماعات بالای ۱۵ نفر همچنان در آلبرتا برقرار خواهند بود و گذار به فاز ۲ بستگی مستقیمی به موفقیت در اجرای فاز ۱ دارد.

آقای کنی می‌گوید حتی در صورت بالا گرفتن دوباره آمار ابتلا به کووید-۱۹، امکان برگشتن به فازهای قبلی نیز وجود دارد و به همین دلیل هشیاری مردم در رعایت توصیه‌ها، ضروری‌ترین بخش برای عادی‌سازی جامعه و اقتصاد است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید