Monday, March 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,994
Total deaths
Updated on March 1, 2021 3:44 am
30,731
Total active cases
Updated on March 1, 2021 3:44 am
866,503
Total confirmed cases
Updated on March 1, 2021 3:44 am

ترودو: چین باید به ابهامات درباره کووید-۱۹ پاسخ بدهد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

کشورهای مختلف دنیا از جمله کانادا، ابهاماتی درباره منشا و زمینه‌های گسترش کووید-۱۹ دارند و به خصوص تمرکز زیادی روی رفتارهای دولت چین در روزهای آغازین این بیماری همه‌گیر وجود دارد که به گفته ترودو «چین باید در ماه‌های آینده» پاسخی به آنها بدهد.

ترودو مطلب بالا را در گفتگوی روزانه‌اش با مطبوعات، حین پاسخ به سوالی درباره حرف‌های دامینیک بارتون، سفیر کانادا در چین، بیان کرد.

به گزارش روزنامه گلوب-اند-مِیل، آقای بارتون چهارشنبه در جلسه‌ای خصوصی با انجمن بین‌المللی کانادایی‌ها، گفته که رفتار چین در جریان این پَندمی به وجهٔ «قدرت نرم» این کشور در دنیا آسیب زیادی زده است.

اوایل این ماه هم اسوشییتد پرس گفته بود که مسئولین امریکایی باور دارند که چین بخشی از ماجرای شیوع کروناویروس —و درجه مرگبار بودنش— را پنهان کرده تا برای خودش زمان بخرد و بتواند در این فرصت انبارهای دارویی خود را پر کند.

همزمان دولت ترامپ نیز در حال افزودن بر فشارها علیه چین است و وزیر امور خارجه‌اش آقای مایک پامپئو، چین را مسئول شیوع جهانی کووید-۱۹ معرفی کرده و دولت چین را به مسئولیت‌پذیری فراخوانده است.

23172007 635x357

در این باره ترودو به خبرنگاران گفت: «ما شاهد یک بیماری همه‌گیر هستیم که برای مهارش باید همه کشورها همکاری منظمی کنند و رفتار دولت‌ها در قبال بقیه و نوع حمایت‌ها بسیار مهم است.»

«به نظر من هیچ ایرادی ندارد که ما سوالاتی درباره نوع رفتار کشورهای مختلف، از جمله چین، بپرسیم.»

لحن جدید مقامات کانادا در قبال چین، تقریبا ۱۸۰ درجه با لحن همیشگی آنها تفاوت دارد به خصوص که آنها همیشه از سخنان چالش‌ساز در رابطه با چین طفره رفته‌اند.

آقای بارتون قرار است نقش تسهیل‌کنندهٔ روابط دو کشور را داشته باشد و از چنین مقامی انتظار نمی‌رود که از ساختار قدرت در چین انتقاد کند. آیا حرف‌های او یک اشتباه دیپلماتیک است و دردسر بزرگی با چین درست می‌کند؟ یا اینکه عملا شاهد تغییر رویکرد کانادا نسبت به چین هستیم؟

بهتر است دولت کانادا هر چه زودتر نظر رسمی خودش درباره رابطه دو کشور را بیان کند تا رسانه‌ها دست از گمانه‌زنی بردارند.

آنطور که پیدا ست، از نظر چینی‌ها ایالات متحده قصد دارد از کووید-۱۹ نهایت استفاده را ببرد و یک جنگ رسانه‌ای علیه دولت چین و حکمرانی حزب کمونیست بر پا کند.

تا امروز دو سناریوی مطرح درباره شیوع کووید-۱۹ وجود دارد: یکی انتقال از حیوان به انسان در بازارچهٔ فروش موجودات زنده در ووهان است، و دومی خروج غیرعمدی ویروس از آزمایشگاه‌های دولت چین که مشغول بررسی ویروس‌ها برای ساختن درمان‌های مختلفند.

دولت چین هنوز نتوانسته یکی از این دو سناریو را اثبات یا رد کند و این مخفی‌کاری زمینه‌ساز ادامهٔ فشارها در ماه‌های آینده خواهد بود.

منبع: Mac Leans
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید