Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,974
Total deaths
Updated on January 24, 2021 12:25 am
64,573
Total active cases
Updated on January 24, 2021 12:25 am
742,531
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 12:25 am

گزارش بازار مسکن (آوریل): بدترین رکود معاملات در ۳۶ سال اخیر

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

معاملات بازار املاک کانادا در ماه قبل سقوط وحشتناکی را تجربه کرده و جو تردیدی که به خاطر کووید-۱۹ بر اقتصاد حاکم شده، خریداران و فروشندگان را از ورود به بازار باز داشته است.

آمار فروش خانه نسبت به ماه قبل ۵۶٪ کاهش یافته و به این شکل آوریل ۲۰۲۰ بدترین آوریل ۳۶ سال اخیر در بازار املاک مسکونی کانادا بوده است.

بازار مسکن کانادا ماهیت فصلی دارد و به خاطر سرمای اول سال اکثر مردم منتظر بهار و تابستان می‌شوند تا به بازدید و خرید خانه بپردازند اما امسال کروناویروس اکثریت را فراری داده است.

Cp monthly home sales apr 2020

آقای شان کاث‌کارت از CREA می‌گوید: «مثل دیگر بخش‌های زندگی، فعالیت در بازار مسکن هم با کُندی روبرو شده است.»

روند نزولی از مارس آغاز شد و شاهد کاهش ۱۵ درصدی نسبت به فوریه بودیم و حالا آمار فروش آوریل تقریبا ۶۰ درصد پایین‌تر از فوریه است.

میانگین قیمت‌ها، فعلا ثابت

با اینکه تعداد معاملات سقوط کرده اما هنوز میانگین قیمت‌ها کاهش محسوسی نیافته زیرا فروشندگان می‌خواهند صبر کنند تا تعطیلی اقتصاد به پایان برسد و ملک‌شان را زیر قیمت ندهند.

میانگین قیمت خانه‌های فروخته شده در این ماه ۴۸۸,۰۰۰ دلار بوده که نسبت به آوریل ۲۰۱۹ فقط ۱.۳٪ کمتر شده است.

البته میانگین قیمت‌ها می‌تواند گمراه کننده باشد زیرا وزن قیمتِ خانه‌های رده-بالای ونکوور و تورنتو در آن بیشتر است و از آنجا که این نوع خانه‌ها کاهش قیمت کمتری را تجربه کرده‌اند، متوسط قیمت‌ها نیز افت خاصی نداشته.

Screen Shot 1399 02 27 at 5 04 43 PM

اما همانطور که می‌بینید قیمت‌های خانه در برخی مناطق افزایش و در برخی دیگر کاهش یافته است که بعضا به ۸- و ۱۰+ درصد هم رسیده‌اند. پس نمی‌توان به میانگین قیمت، به عنوان شاخص تعیین کننده استناد کرد.

بعید است بازار به این زودی به روال قبل از کووید-۱۹ برگردد و انتظار تعمیق رکود در اینجا هم مثل سایر بخش‌های اقتصاد می‌رود. به هر حال باید مدتی بگذرد تا نیروهای عرضه و تقاضای بازار به تعادل برسند و سطح واقعی قیمت‌ها در مناطق مختلف مشخص شود.

منبع: CBC

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید