Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 5:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am

تهدید ترامپ به خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

پرزیدنت ترامپ دیروز گفت که با مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تماس بوده و به او خبرهای بدی داده است. ترامپ که پیش از این کمک‌های امریکا به WHO را تعلیق کرده بود، تهدید کرده که برای همیشه این بودجه را قطع خواهد کرد مگر اینکه «پیشرفت‌های اساسی» در کار این سازمان ببیند.

او در نامه‌ای به مدیر کل WHO، «آقای تدروس گیبریه‌سوس» نوشته که اگر ظرف ۳۰ روز تغییرات کافی انجام نشوند، حتی عضویت امریکا در این سازمان را هم تعلیق خواهد کرد.

مشخصا ترامپ می‌خواهد که WHO از زیر سایه چین در آید و تاثیرپذیری‌اش از این کشور را کاهش دهد. او در نامه‌اش نوشته: «اجازه نمی‌دهم پول مالیات شهروندان امریکا صرف سازمانی شود که در وضعیت فعلی‌اش هیچ یک از منافع امریکا را بر آورده نمی‌کند.»

ترامپ این نامه را در حساب توییترش هم منتشر کرده و نوشته «بدون شرح!»

در این نامه چندین اتهام متوجه WHO شده که بیشتر آنها به نادیده گرفتن هشدارهای مستقل پزشکان چینی در روزهای نخست اپیدمی، و اتکای کورکورانه بر توضیحات «گمراه‌کننده و غلطِ» دولت چین اشاره شده است.

ترامپ به واکنش WHO زیر نظر مدیر سابقش «گرو هارلم براندلند» در اپیدمی سارس به سال ۲۰۰۳ هم اشاره‌ای کرده و آن را نمونه‌ای درست از مدیریت بحران و مدرکی بر ضعف مدیریت فعلی WHO خوانده است.

با این شرایط به نظر می‌رسد دوران مدیریتِ رییس فعلی WHO به پایان خود نزدیک شده باشد و امریکا احتمالا خواهان انتصاب یک مدیر نزدیک به خود در WHO خواهد بود.

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید