Saturday, February 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,944
Total deaths
Updated on February 27, 2021 2:22 pm
30,788
Total active cases
Updated on February 27, 2021 2:22 pm
863,515
Total confirmed cases
Updated on February 27, 2021 2:22 pm

عذرخواهی شهردار تورنتو به خاطر ازدحام پارک ترینیتی بِلوودز


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

روز یکشنبه، پارک ترینیتی بِلوودز به مراتب خلوت‌تر از شنبه‌ای بود که هزاران نفر بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به آن آمده بودند. رویدادی که اعتراض‌های زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

برای اطمینان از اینکه شلوغی شنبه تکرار نمی‌شود، گشت پلیس و ماموران شهرداری حضور محسوسی داشتند و با تذکرهای کلامی به مردم اطلاع دادند که مصرف مشروبات الکلی مجاز نیست و باید تمام پروتکل‌های مربوط به کووید-۱۹ رعایت شوند.

IIPFHECAYZLWXL2WZWGUICEQAE.jpg

حتی شهردار تورنتو، جان توری، که شنبه از پارک دیدن کرده بود نیز به قصور خودش اعتراف کرد و از اهالی شهر عذرخواست:

«من باید بابت رفتارم از مردم عذرخواهی کنم. حضور در پارک برای بررسی دلایل ازدحام بود ولی به درستی پروتکل‌ها را رعایت نکردم زیرا در آن شلوغی کار سختی بود. موقع ورود ماسک روی صورتم داشتم ولی در ادامه از آن درست استفاده نکردم.»

«به عنوان مدیر شهرداری باید الگوی مناسبی برای مردم می‌بودم و می‌دانم که در آینده نباید اشتباه مشابهی را تکرار کنم.»

نخست وزیر اونتاریو، داگ فورد نیز می‌گوید که از دیدن عکس‌های پارک شوکه شده و تصور کرده که یک گروه راک در آنجا کنسرت داشته است:

«ما نمی‌توانیم اینطور رفتار کنیم. آدم‌های زیادی با فاصله کم در پارک بودند و انگار نه انگار که یک ویروس مرگبار در جامعه داریم. در صورت کم‌کاری، شاهد شیوع سریع کووید-۱۹ خواهیم بود.»

روز شنبه کارگران شهرداری بعد از خلوت شدن پارک برای جمع‌آوری زباله‌ها به محل فرستاده شدند و رییس پلیس تورنتو، مارک ساندرز هم برای گفتگو با ساکنین و همسایگان پارک، به آنجا رفت تا بابت رفتار ناشایست گروهی از مردم عذرخواهی کند.

ساندرز می‌گوید که ازدحام شنبه، قابل پیش‌بینی نبود و صدور برگ جریمه برای آن همه آدم عملی نبوده به خصوص که خیلی‌ها از مشروب استفاده کرده بودند.

از ۳ میلیون ساکن تورنتو اکثریت‌شان لزوم رعایت قوانین کووید-۱۹ را درک می‌کنند ولی انگار برای برخی‌ها یک ویروس ناپیدا، خطر بزرگی نیست.

حالا شرایط به حالت عادی برگشته و یکشنبه خبری از شلوغی نبود. در پارک‌های کانادا اهالی یک خانواده می‌توانند در نزدیک هم بمانند ولی باید فاصله ۲ متری بین غریبه‌ها حفظ شود وگرنه ۱,۰۰۰ دلار جریمه خواهند شد.

open.jpg

مسئولین می‌گویند که همچنان بهترین راه برای جلوگیری از شیوع کووید-۱۹، اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و آموزش است تا حوادثی مثل ازدحام شنبه تکرار نشوند. شنبه ۱۴ جریمه برای اهالی تورنتو صادر شد که ۴ مورد در پارک ترینیتی بِلوودز بود.

منبع: The Star
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید