Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

ترودو: «نمی‌توان تبعیض نژادی در کانادا را انکار کرد»


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

جاستین ترودو دیروز در کنفرانسش با رسانه‌ها که بیشتر به اقدامات دولت درباره بحران کووید-۱۹ می‌پردازد، اشاراتی هم به وضعیت نژادپرستی و رفتارهای تعصبی ضد سیاه‌پوستان داشت، و همچنین به تظاهراتی پرداخت که پس از مرگ جورج فلوید در امریکا و کانادا راه افتاده است.

در ویدیوی دردناکی که ۲۶ مِی در فیسبوک منتشر شد، آقای فلوید ۴۶ ساله را می‌بینیم که دست‌بند خورده و روی زمین است، اما افسر پلیسی به نام دِرِک چاوین، زانوی خود را از پشت روی گردن او گذاشته و برای ۸ دقیقه در همین حالت می‌ماند. او پس از انتقال از محل دستگیری، به خاطر خشونت این پلیس فوت کرد.

همین آخرهفته چندین تظاهرات در تورنتو، مونتریال، و ونکوور داشتیم و ترودو می‌گوید که مردم کانادا و رهبران دنیا، باید عملا جلوی انواع نژادپرستی بایستند.

«تصاویر و ویدیوهایی که از ایالات متحده می‌آید، برای بسیاری از کانادایی‌ها آشنا ست. به عنوان یک ملت، ما نمی‌توانیم تبعیض نژادی در کانادا را انکار کنیم. تعصب ضد سیاه‌پوستان واقعا وجود دارد. طرفداری ناخودآگاه یک چیز واقعی است. تبعیض سیستماتیک هم واقعی ست. و اینها در کانادا اتفاق می‌افتند.»

او افزود که نژادپرستی ضد سیاه‌پوستان برای میلیون‌ها کانادایی یک واقعیت روزمره است: «ما باید بهتر از این باشیم، باید هر روز در زندگی جلوی تبعیض و تعصب بایستیم.»

«همین آخر هفته دیدیم که چطور هزاران نفر در کنار هم تظاهراتی مسالمت‌آمیز علیه نژادپرستی برگزار کردند. کانادایی‌ها این پیام را می‌فرستند که هرگز بی‌عدالتی را تحمل نخواهند کرد.»

ترودو این را هم گفت که مردم «وضعیت فعلی که مردم به خاطر رنگ‌پوستشان هدف خشونت قرار می‌گیرند پذیرفتنی نیست» و او دغدغه‌های رنگین‌پوستان کانادایی را درک می‌کند.

«کانادایی‌های سیاه‌پوست جوان، من صدای نگرانی شما را می‌شنوم. می‌خواهم بدانید که حرف شما به گوشم می‌رسد و دولت شما همیشه پشتیبان‌تان خواهد بود.»

«من نگرانی، خشم، و رنج شما را درک می‌کنم؛ می‌فهمم که چرا این حادثه [قتل جورج فلوید] تجارب دردناکتان را زنده کرده است.»

صحبت‌های ترودو پس از آن گفته می‌شود که مرگ مشکوک یک دختر سیاه‌پوست در جریان حضور پلیس در تورنتو و ابهامات پیرامون آن، باعث خشم مردم شد و همه پاسخی شفاف در این باره می‌خواهند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید