Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

قوانین اعطای وام مسکن سازمان مسکن کانادا CMHC سختگیرانه‌تر می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

سازمان مسکن کانادا CMHC در حال سخت‌تر کردن قوانین برای دریافت وام مسکن است، حرکتی که تقاضا از سمت وام‌گیرندگان ریسک‌دار را کاهش می‌دهد و قیمت‌ها را در دوران بی‌ثباتی اقتصادی تحت کنترل در می‌آورد.

CMHC که نقش بیمه‌کننده ملی برای بیمه‌های وام مسکن را دارد، استفاده از سرمایه‌های قرضی برای پیش‌پرداخت را ممنوع کرده، و تقاضای رتبهٔ اعتباری بالاتری برای وام‌گیرندگان را مطرح نموده تا مطمئن شود که خریداران دارای درآمد کافی برای بازپرداخت وام و بدهی‌های خود هستند.

این معیارهای جدید از ۱ جولای به اجرا درآمده‌اند و طوری طراحی شده‌اند که هر وام‌گیرنده‌ای نتواند وارد بازار مسکن شود و با این روش، تقاضای بدون پشتوانه برای مسکن کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که این تغییرات بیشترین تاثیر را روی خریداران خانه-اولی بگذارد.

البته تخمین دقیقِ تاثیر این سخت‌گیری روی خریداران بالقوه سخت است اما طبق جدیدترین آمارهای عملکرد CMHC به نظر می‌رسد که ۲۰ درصد ریزش در بین متقاضیان بیمه وام مسکن رخ بدهد چراکه شرایط مالی آنها مطابق با معیارهای جدید نخواهد بود.

بدهی خانوارها حتی قبل از بحران کووید-۱۹ هم به اوج رسیده بود و حالا با از دست رفتن ۳ میلیون شغل و تزریق نقدینگی عظیم توسط دولت مرکزی، باید منتظر تشدید آن بود.

مدیر اجرایی CMHC آقای ایوان سیدال می‌گوید: «کووید-۱۹ ضعف‌های قدیمی در بازارهای مالی ما را رو آورده است و باید همین حالا عمل کنیم تا هم خانه‌دارها از خطر در امان بمانند، هم ریسک دولت و مالیات‌دهندگان کاهش یابد و بازار مسکن نیز از حمایت کافی برخوردار شود تا تقاضای اضافه به آن نیاید و قیمت‌ها کنترل شوند.»

پیش از کووید-۱۹ بازار مسکن در تورنتو، ونکوور، مونترال، و جنوب اونتاریو تحت تاثیر رقابت خریداران با افزایش قیمت شدید روبرو شده بود. حالا فعالیت‌ها کاهش یافته و داده‌های جدید نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از تقاضا بین مارچ تا اپریل از بازار بیرون رفته است و قیمت‌ها به طور میانگین ۱۰.۹٪ کاهش یافته‌اند. البته قیمت‌ها در گران‌ترین شهرهای کانادا (تورنتو و ونکوور) همچنان بالا هستند.

بانک‌ها نیز یک فُرجهٔ تنفسی ۶ ماهه به ۱۵٪ از وام‌گیرندگان داده‌اند تا بتوانند تاثیرات منفی کووید-۱۹ را از سر بگذرانند. CMHC پیش‌بینی می‌کند که قیمت‌ها تا ۱۲ ماه آینده تا ۱۸٪ کاهش یابند.

طبق قوانین جدید CMHC خریداران باید با جای ۶۰۰ امتیاز اعتباری، حداقل ۶۸۰ امتیاز داشته باشند. قوانین کامل در وبسایت CMHC آمده‌اند.

منبع: The Globe and Mail


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید