Friday, January 22, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,622
Total deaths
Updated on January 22, 2021 8:58 am
67,099
Total active cases
Updated on January 22, 2021 8:58 am
731,450
Total confirmed cases
Updated on January 22, 2021 8:58 am

قوانین اعطای وام مسکن سازمان مسکن کانادا CMHC سختگیرانه‌تر می‌شود

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نفر نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا حداقل برای یک ماه

دولت فدرال تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا را حداقل برای یک ماه دیگر تأیید کرد. طبق گفته بیل بلر، وزیر ایمنی عمومی کانادا، محدودیت‌ها تا...

محبوب‌ترین اسامی حیوانات خانگی ونکوور در سال 2020

در سال 2020، Bella و Charlie محبوب‌ترین اسامی برای سگ و Luna و Basil محبوب‌ترین اسامی برای گربه‌ در ونکوور بوده‌اند. این اسامی طبق نظرسنجی...

انواع جدید COVID-19 ممکن است از قبل در کانادا در حال انتشار باشد

آژانس بهداشت عمومی کانادا بتازگی در بیانیه‌ای گفته است بیمارانی که به ویروس جدید COVID-19 مبتلا شده‌اند اخیراً به سفر نرفته‌اند، این موضوع نشانگر...

سازمان مسکن کانادا CMHC در حال سخت‌تر کردن قوانین برای دریافت وام مسکن است، حرکتی که تقاضا از سمت وام‌گیرندگان ریسک‌دار را کاهش می‌دهد و قیمت‌ها را در دوران بی‌ثباتی اقتصادی تحت کنترل در می‌آورد.

CMHC که نقش بیمه‌کننده ملی برای بیمه‌های وام مسکن را دارد، استفاده از سرمایه‌های قرضی برای پیش‌پرداخت را ممنوع کرده، و تقاضای رتبهٔ اعتباری بالاتری برای وام‌گیرندگان را مطرح نموده تا مطمئن شود که خریداران دارای درآمد کافی برای بازپرداخت وام و بدهی‌های خود هستند.

این معیارهای جدید از ۱ جولای به اجرا درآمده‌اند و طوری طراحی شده‌اند که هر وام‌گیرنده‌ای نتواند وارد بازار مسکن شود و با این روش، تقاضای بدون پشتوانه برای مسکن کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که این تغییرات بیشترین تاثیر را روی خریداران خانه-اولی بگذارد.

البته تخمین دقیقِ تاثیر این سخت‌گیری روی خریداران بالقوه سخت است اما طبق جدیدترین آمارهای عملکرد CMHC به نظر می‌رسد که ۲۰ درصد ریزش در بین متقاضیان بیمه وام مسکن رخ بدهد چراکه شرایط مالی آنها مطابق با معیارهای جدید نخواهد بود.

بدهی خانوارها حتی قبل از بحران کووید-۱۹ هم به اوج رسیده بود و حالا با از دست رفتن ۳ میلیون شغل و تزریق نقدینگی عظیم توسط دولت مرکزی، باید منتظر تشدید آن بود.

مدیر اجرایی CMHC آقای ایوان سیدال می‌گوید: «کووید-۱۹ ضعف‌های قدیمی در بازارهای مالی ما را رو آورده است و باید همین حالا عمل کنیم تا هم خانه‌دارها از خطر در امان بمانند، هم ریسک دولت و مالیات‌دهندگان کاهش یابد و بازار مسکن نیز از حمایت کافی برخوردار شود تا تقاضای اضافه به آن نیاید و قیمت‌ها کنترل شوند.»

پیش از کووید-۱۹ بازار مسکن در تورنتو، ونکوور، مونترال، و جنوب اونتاریو تحت تاثیر رقابت خریداران با افزایش قیمت شدید روبرو شده بود. حالا فعالیت‌ها کاهش یافته و داده‌های جدید نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از تقاضا بین مارچ تا اپریل از بازار بیرون رفته است و قیمت‌ها به طور میانگین ۱۰.۹٪ کاهش یافته‌اند. البته قیمت‌ها در گران‌ترین شهرهای کانادا (تورنتو و ونکوور) همچنان بالا هستند.

بانک‌ها نیز یک فُرجهٔ تنفسی ۶ ماهه به ۱۵٪ از وام‌گیرندگان داده‌اند تا بتوانند تاثیرات منفی کووید-۱۹ را از سر بگذرانند. CMHC پیش‌بینی می‌کند که قیمت‌ها تا ۱۲ ماه آینده تا ۱۸٪ کاهش یابند.

طبق قوانین جدید CMHC خریداران باید با جای ۶۰۰ امتیاز اعتباری، حداقل ۶۸۰ امتیاز داشته باشند. قوانین کامل در وبسایت CMHC آمده‌اند.

منبع: The Globe and Mail

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید