Thursday, March 4, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,151
Total deaths
Updated on March 4, 2021 10:31 pm
29,903
Total active cases
Updated on March 4, 2021 10:31 pm
878,391
Total confirmed cases
Updated on March 4, 2021 10:31 pm

دانشگاه آلبرتا: شکل‌گیری حمایت عمومی برای استفاده از ماسک


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

آخرین توصیه‌ها درباره استفاده از ماسک در دوران پاندمی

ماسک به ابزاری حیاتی برای بقای بشر تبدیل شده و در یکسال اخیر جان میلیون‌ها انسان را نجات داده است. در ادامه به پرسش‌هایی...

انتخاب فرودگاه تورنتو پیرسون به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی

فرودگاه تورنتو پیرسون برای چهارمین سال متوالی از نظر اتحادیه بین‌المللی اپراتوران فرودگاهی (ACI) به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی انتخاب شد. ACI...

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

در حالی که مردم ادمونتون و کانادا دارند به وضع نرمال جدید عادت می‌کنند، تحقیقی محلی نشان داده که حمایت عموم برای استفاده از ماسک رو به افزایش است. و البته هنوز هستند افرادی که مخالف استفاده از ماسک هستند.

البته برخی از پرسش‌شوندگان هنوز با ماسک مخالفند و می‌گویند که استفاده از آن زندگی را سخت می‌کند و کمتر کسی است که داوطلبانه آن را بپوشد.

این در حالی است که مسئولین مختلف، از جمله مدیرکل بهداشت آلبرتا می‌گویند ماسک‌ها باعث کاهش گسترش کووید-۱۹ می‌شوند و در شهرها و استان‌های بیشتری، کاربرد آنها الزامی شده است.

تیموتی کافیلد، استاد دانشگاه آلبرتا در حوزه قوانین سلامت و سیاست‌های علمی، می‌گوید: «ماسک تبدیل به سمبلی از جهان‌بینی در نحوه مواجهه به این پَندمی شده است.»

آیا در کانادا مردم به راحتی با ماسک کنار آمده‌اند؟ یا اینکه مخالفتی در استفاده از آن وجود دارد؟

برخی از مردم اصلا نیازی به ماسک حس نمی‌کنند. آنها به آن فکر هم نمی‌کنند. اما از نظر برخی دیگر (خوشبختانه اکثریت)، ماسک پوشیدن یک مسئولیت اجتماعی است و باعث کاهش بار روانی بین مردمی می‌شود که قرنطینه آنها را از زندگی اجتماعی بُریده بود.

دکتر هِدِر یانگ-لِزلی و پروفسور دوریس ژنگ از دانشگاه آلبرتا، وقتی تغییر در گرایش مردم در این زمینه را دیدند، تصمیم به انجام یک بررسی گرفتند. ژنگ می‌گوید تغییر دیدگاه مردم یک شبه رخ نداده است:

«ابتدا مردم فکر می‌کردند که ماسک یک حس امنیت جعلی به آنها می‌دهند و فقط کارمندان حوزه بهداشت باید از آنها استفاده کنند. اما حالا استفاده عمومی از ماسک خیلی در کانادا پذیرفته شده است.»

در کشورهای آسیایی این کاربرد خیلی راحت‌تر پذیرفته شد زیرا آنها از قبل برای جلوگیری از گسترشِ بیماری‌های واگیردار، از ماسک‌ها استفاده می‌کردند.

دکتر کافیلد می‌گوید: «به نظر من این یک پدیده فرهنگی است و فکر می‌کنم با آموزش صحیح، تصور عموم مردم در جوامع غربی هم عوض می‌شود.»

تحقیق این دو، بر نقش آموزش و فرهنگ‌سازی مُهر تایید زده است. تحقیقی که در قالب یک پروژه بزرگتر زیر نظر انستیتوی تحقیقات سلامت کانادا انجام شده و شما هم می‌توانید در آن شرکت کنید.

منبع: Global News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید