Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,592
Total deaths
Updated on July 31, 2021 5:02 am
6,440
Total active cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am
1,430,483
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am

دانشگاه آلبرتا: شکل‌گیری حمایت عمومی برای استفاده از ماسک


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

در حالی که مردم ادمونتون و کانادا دارند به وضع نرمال جدید عادت می‌کنند، تحقیقی محلی نشان داده که حمایت عموم برای استفاده از ماسک رو به افزایش است. و البته هنوز هستند افرادی که مخالف استفاده از ماسک هستند.

البته برخی از پرسش‌شوندگان هنوز با ماسک مخالفند و می‌گویند که استفاده از آن زندگی را سخت می‌کند و کمتر کسی است که داوطلبانه آن را بپوشد.

این در حالی است که مسئولین مختلف، از جمله مدیرکل بهداشت آلبرتا می‌گویند ماسک‌ها باعث کاهش گسترش کووید-۱۹ می‌شوند و در شهرها و استان‌های بیشتری، کاربرد آنها الزامی شده است.

تیموتی کافیلد، استاد دانشگاه آلبرتا در حوزه قوانین سلامت و سیاست‌های علمی، می‌گوید: «ماسک تبدیل به سمبلی از جهان‌بینی در نحوه مواجهه به این پَندمی شده است.»

آیا در کانادا مردم به راحتی با ماسک کنار آمده‌اند؟ یا اینکه مخالفتی در استفاده از آن وجود دارد؟

برخی از مردم اصلا نیازی به ماسک حس نمی‌کنند. آنها به آن فکر هم نمی‌کنند. اما از نظر برخی دیگر (خوشبختانه اکثریت)، ماسک پوشیدن یک مسئولیت اجتماعی است و باعث کاهش بار روانی بین مردمی می‌شود که قرنطینه آنها را از زندگی اجتماعی بُریده بود.

دکتر هِدِر یانگ-لِزلی و پروفسور دوریس ژنگ از دانشگاه آلبرتا، وقتی تغییر در گرایش مردم در این زمینه را دیدند، تصمیم به انجام یک بررسی گرفتند. ژنگ می‌گوید تغییر دیدگاه مردم یک شبه رخ نداده است:

«ابتدا مردم فکر می‌کردند که ماسک یک حس امنیت جعلی به آنها می‌دهند و فقط کارمندان حوزه بهداشت باید از آنها استفاده کنند. اما حالا استفاده عمومی از ماسک خیلی در کانادا پذیرفته شده است.»

در کشورهای آسیایی این کاربرد خیلی راحت‌تر پذیرفته شد زیرا آنها از قبل برای جلوگیری از گسترشِ بیماری‌های واگیردار، از ماسک‌ها استفاده می‌کردند.

دکتر کافیلد می‌گوید: «به نظر من این یک پدیده فرهنگی است و فکر می‌کنم با آموزش صحیح، تصور عموم مردم در جوامع غربی هم عوض می‌شود.»

تحقیق این دو، بر نقش آموزش و فرهنگ‌سازی مُهر تایید زده است. تحقیقی که در قالب یک پروژه بزرگتر زیر نظر انستیتوی تحقیقات سلامت کانادا انجام شده و شما هم می‌توانید در آن شرکت کنید.

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید