Sunday, May 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,568
Total deaths
Updated on May 9, 2021 6:31 am
81,052
Total active cases
Updated on May 9, 2021 6:31 am
1,279,971
Total confirmed cases
Updated on May 9, 2021 6:31 am

دانشگاه آلبرتا: شکل‌گیری حمایت عمومی برای استفاده از ماسک


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

احتمال واکسیناسیون پیش از موعد کانادایی‌ها

مقامات فدرال از احتمال واکسیناسیون پیش از موعد شهروندان خبر دادند. بگفته دکتر هاوارد انجو معاون سازمان بهداشت عمومی، تاکنون 41 درصد شهروندان بزرگسال...

برگزاری کنسرت مجازی با شعار توزیع عادلانه واکسن

ماه آینده نخست‌وزیر ترودو همراه با برخی چهره‌های سیاسی و مشهور دنیا در یک کنسرت مجازی شرکت می‌کند. Global Citizen در روز 8 می میزبان...

جریمه 2,000 دلاری بخاطر استفاده از پلاک کاغذی!

راننده اهل آلبرتا بخاطر استفاده از پلاک کاغذی و رانندگی بدون مدارک شناسایی و بیمه 2,000 دلار جریمه شد. بعلاوه باید در جلسه دادگاه...

خطرات قابل توجه انواع کووید۱۹ در افرادی که یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند

مقامات بهداشتی به کانادایی‌ها هشدار می‌دهند که بین دریافت دوز اول و دوم واکسن کووید-۱۹ مراقبت‌های لازم را انجام دهند، زیرا شواهد جدید نشان...

زنان باردار بریتیش‌کلمبیا در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند

مقامات بریتیش‌کلمبیا زنان باردار بالای 16 سال را در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دادند. براساس اطلاعیه‌ای که عصر سه‌شنبه منتشر شده، شهروندان باردار در...

در حالی که مردم ادمونتون و کانادا دارند به وضع نرمال جدید عادت می‌کنند، تحقیقی محلی نشان داده که حمایت عموم برای استفاده از ماسک رو به افزایش است. و البته هنوز هستند افرادی که مخالف استفاده از ماسک هستند.

البته برخی از پرسش‌شوندگان هنوز با ماسک مخالفند و می‌گویند که استفاده از آن زندگی را سخت می‌کند و کمتر کسی است که داوطلبانه آن را بپوشد.

این در حالی است که مسئولین مختلف، از جمله مدیرکل بهداشت آلبرتا می‌گویند ماسک‌ها باعث کاهش گسترش کووید-۱۹ می‌شوند و در شهرها و استان‌های بیشتری، کاربرد آنها الزامی شده است.

تیموتی کافیلد، استاد دانشگاه آلبرتا در حوزه قوانین سلامت و سیاست‌های علمی، می‌گوید: «ماسک تبدیل به سمبلی از جهان‌بینی در نحوه مواجهه به این پَندمی شده است.»

آیا در کانادا مردم به راحتی با ماسک کنار آمده‌اند؟ یا اینکه مخالفتی در استفاده از آن وجود دارد؟

برخی از مردم اصلا نیازی به ماسک حس نمی‌کنند. آنها به آن فکر هم نمی‌کنند. اما از نظر برخی دیگر (خوشبختانه اکثریت)، ماسک پوشیدن یک مسئولیت اجتماعی است و باعث کاهش بار روانی بین مردمی می‌شود که قرنطینه آنها را از زندگی اجتماعی بُریده بود.

دکتر هِدِر یانگ-لِزلی و پروفسور دوریس ژنگ از دانشگاه آلبرتا، وقتی تغییر در گرایش مردم در این زمینه را دیدند، تصمیم به انجام یک بررسی گرفتند. ژنگ می‌گوید تغییر دیدگاه مردم یک شبه رخ نداده است:

«ابتدا مردم فکر می‌کردند که ماسک یک حس امنیت جعلی به آنها می‌دهند و فقط کارمندان حوزه بهداشت باید از آنها استفاده کنند. اما حالا استفاده عمومی از ماسک خیلی در کانادا پذیرفته شده است.»

در کشورهای آسیایی این کاربرد خیلی راحت‌تر پذیرفته شد زیرا آنها از قبل برای جلوگیری از گسترشِ بیماری‌های واگیردار، از ماسک‌ها استفاده می‌کردند.

دکتر کافیلد می‌گوید: «به نظر من این یک پدیده فرهنگی است و فکر می‌کنم با آموزش صحیح، تصور عموم مردم در جوامع غربی هم عوض می‌شود.»

تحقیق این دو، بر نقش آموزش و فرهنگ‌سازی مُهر تایید زده است. تحقیقی که در قالب یک پروژه بزرگتر زیر نظر انستیتوی تحقیقات سلامت کانادا انجام شده و شما هم می‌توانید در آن شرکت کنید.

منبع: Global News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید