Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 10:26 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 10:26 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 10:26 am

اعضای کنگره امریکا خواستار برنامهٔ بازگشایی مرز کانادا شدند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

۲۹ نفر از اعضای کنگره امریکا با نگارش نامه‌ای از کانادا و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده خواسته‌اند که برنامه و زمانبندی مشخصی برای بازگشایی مرز مشترک دو کشور ارایه کنند.

اما اندکی بعد از آن، خبر آمد که کانادا برای ۳۰ روز دیگر توقف عبور و مرور غیرضروری از این مرز را تمدید کرده است.

این نامه چند روز قبل توسط نمایندگانی امضا شد که از ایالت‌های همجوار مرز شمالی امریکا به کنگره راه یافته‌اند و در آن تصویری ناراحت‌کننده از تمدید مکرر انسداد مرز، بدون وجود یک برنامهٔ عملیاتی برای حرکت به جلو، ارایه شد.

نمایندگان امریکایی نوشته‌اند: «ما درک می‌کنیم که سلامت مردم در جامعه‌مان اولویت دارد ولی همزمان با کاهش ریسک کووید-۱۹ برای مردم، بایستی بتوانیم فعالیت‌ها را از سر بگیریم. برای این کار، همکاری اقتصادی و اجتماعی بین دو ملت اهمیت فراوانی دارد.»

آنها پیشنهاد کرده‌اند که یک زمانبندی همراه با برنامهٔ عملیاتی برای بررسی داده‌های سلامت عمومی، مشورت با متخصصین بهداشتی، و تعریف حوزه‌های هماهنگی بین دولت‌ها، ارایه شود.

در بخشی از نامه به جدا شدن خانواده‌ها به خاطر تمدید چندبارهٔ انسداد مرزی اشاره شده و آمده که چنین روندی قابل تحمل نیست و ارتباط اجتماعی مردم در دو سوی مرز را قطع کرده است.

در حال حاضر، آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این دو کشور، فاصله بسیار زیادی با هم دارد. امریکا با ۳,۰۰۹,۶۱۱ مبتلا و ۱۳۱,۵۹۴ متوفی در صدر آمار دنیا است حال آنکه کانادا فقط ۱۰۸,۰۳۲ مبتلا و ۸,۷۶۵ متوفی داشته است.

به بیان آماری، از هر یک میلیون کانادایی فقط ۲,۷۹۶ نفر مبتلا شده‌اند ولی از هر یک میلیون امریکایی، ۹,۰۵۱ نفر مبتلا شده‌اند.

Screen Shot 1399-04-25 at 11.54.18 AM.png

بعد از انتشار این نامه، جاستین ترودو به آن واکنشی داشت و گفت که شرایط مرزی در حال تحول است و نیازمند واکنش مداوم به آن هستیم. او همچنین خبر از گفتگو با همتایان امریکایی درباره گام‌های بعدی داد و افزود که همین هفته خبرهای بیشتری اعلام خواهد کرد.

ترودو سپس گریزی به برنامه دولت فدرال زد و گفت «تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات، برنامه ما ایمن نگه داشتن مردم کانادا و تلاش برای سرپا نگه داشتن اقتصاد مناطق مختلف است.»

در ماه مارس، کانادا و امریکا تمام مسافرت‌های غیرضروری از مرزشان را متوقف کردند ولی ارسال محموله‌ها و تجارت پیوسته ادامه یافته است زیرا نقش آن در ترمیم اقتصادی کانادا بسیار مهم است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید