Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 12:36 pm
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 12:36 pm
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 12:36 pm

اعضای کنگره امریکا خواستار برنامهٔ بازگشایی مرز کانادا شدند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

۲۹ نفر از اعضای کنگره امریکا با نگارش نامه‌ای از کانادا و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده خواسته‌اند که برنامه و زمانبندی مشخصی برای بازگشایی مرز مشترک دو کشور ارایه کنند.

اما اندکی بعد از آن، خبر آمد که کانادا برای ۳۰ روز دیگر توقف عبور و مرور غیرضروری از این مرز را تمدید کرده است.

این نامه چند روز قبل توسط نمایندگانی امضا شد که از ایالت‌های همجوار مرز شمالی امریکا به کنگره راه یافته‌اند و در آن تصویری ناراحت‌کننده از تمدید مکرر انسداد مرز، بدون وجود یک برنامهٔ عملیاتی برای حرکت به جلو، ارایه شد.

نمایندگان امریکایی نوشته‌اند: «ما درک می‌کنیم که سلامت مردم در جامعه‌مان اولویت دارد ولی همزمان با کاهش ریسک کووید-۱۹ برای مردم، بایستی بتوانیم فعالیت‌ها را از سر بگیریم. برای این کار، همکاری اقتصادی و اجتماعی بین دو ملت اهمیت فراوانی دارد.»

آنها پیشنهاد کرده‌اند که یک زمانبندی همراه با برنامهٔ عملیاتی برای بررسی داده‌های سلامت عمومی، مشورت با متخصصین بهداشتی، و تعریف حوزه‌های هماهنگی بین دولت‌ها، ارایه شود.

در بخشی از نامه به جدا شدن خانواده‌ها به خاطر تمدید چندبارهٔ انسداد مرزی اشاره شده و آمده که چنین روندی قابل تحمل نیست و ارتباط اجتماعی مردم در دو سوی مرز را قطع کرده است.

در حال حاضر، آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این دو کشور، فاصله بسیار زیادی با هم دارد. امریکا با ۳,۰۰۹,۶۱۱ مبتلا و ۱۳۱,۵۹۴ متوفی در صدر آمار دنیا است حال آنکه کانادا فقط ۱۰۸,۰۳۲ مبتلا و ۸,۷۶۵ متوفی داشته است.

به بیان آماری، از هر یک میلیون کانادایی فقط ۲,۷۹۶ نفر مبتلا شده‌اند ولی از هر یک میلیون امریکایی، ۹,۰۵۱ نفر مبتلا شده‌اند.

Screen Shot 1399-04-25 at 11.54.18 AM.png

بعد از انتشار این نامه، جاستین ترودو به آن واکنشی داشت و گفت که شرایط مرزی در حال تحول است و نیازمند واکنش مداوم به آن هستیم. او همچنین خبر از گفتگو با همتایان امریکایی درباره گام‌های بعدی داد و افزود که همین هفته خبرهای بیشتری اعلام خواهد کرد.

ترودو سپس گریزی به برنامه دولت فدرال زد و گفت «تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات، برنامه ما ایمن نگه داشتن مردم کانادا و تلاش برای سرپا نگه داشتن اقتصاد مناطق مختلف است.»

در ماه مارس، کانادا و امریکا تمام مسافرت‌های غیرضروری از مرزشان را متوقف کردند ولی ارسال محموله‌ها و تجارت پیوسته ادامه یافته است زیرا نقش آن در ترمیم اقتصادی کانادا بسیار مهم است.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید