Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

اعضای کنگره امریکا خواستار برنامهٔ بازگشایی مرز کانادا شدند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

۲۹ نفر از اعضای کنگره امریکا با نگارش نامه‌ای از کانادا و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده خواسته‌اند که برنامه و زمانبندی مشخصی برای بازگشایی مرز مشترک دو کشور ارایه کنند.

اما اندکی بعد از آن، خبر آمد که کانادا برای ۳۰ روز دیگر توقف عبور و مرور غیرضروری از این مرز را تمدید کرده است.

این نامه چند روز قبل توسط نمایندگانی امضا شد که از ایالت‌های همجوار مرز شمالی امریکا به کنگره راه یافته‌اند و در آن تصویری ناراحت‌کننده از تمدید مکرر انسداد مرز، بدون وجود یک برنامهٔ عملیاتی برای حرکت به جلو، ارایه شد.

نمایندگان امریکایی نوشته‌اند: «ما درک می‌کنیم که سلامت مردم در جامعه‌مان اولویت دارد ولی همزمان با کاهش ریسک کووید-۱۹ برای مردم، بایستی بتوانیم فعالیت‌ها را از سر بگیریم. برای این کار، همکاری اقتصادی و اجتماعی بین دو ملت اهمیت فراوانی دارد.»

آنها پیشنهاد کرده‌اند که یک زمانبندی همراه با برنامهٔ عملیاتی برای بررسی داده‌های سلامت عمومی، مشورت با متخصصین بهداشتی، و تعریف حوزه‌های هماهنگی بین دولت‌ها، ارایه شود.

در بخشی از نامه به جدا شدن خانواده‌ها به خاطر تمدید چندبارهٔ انسداد مرزی اشاره شده و آمده که چنین روندی قابل تحمل نیست و ارتباط اجتماعی مردم در دو سوی مرز را قطع کرده است.

در حال حاضر، آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این دو کشور، فاصله بسیار زیادی با هم دارد. امریکا با ۳,۰۰۹,۶۱۱ مبتلا و ۱۳۱,۵۹۴ متوفی در صدر آمار دنیا است حال آنکه کانادا فقط ۱۰۸,۰۳۲ مبتلا و ۸,۷۶۵ متوفی داشته است.

به بیان آماری، از هر یک میلیون کانادایی فقط ۲,۷۹۶ نفر مبتلا شده‌اند ولی از هر یک میلیون امریکایی، ۹,۰۵۱ نفر مبتلا شده‌اند.

Screen Shot 1399-04-25 at 11.54.18 AM.png

بعد از انتشار این نامه، جاستین ترودو به آن واکنشی داشت و گفت که شرایط مرزی در حال تحول است و نیازمند واکنش مداوم به آن هستیم. او همچنین خبر از گفتگو با همتایان امریکایی درباره گام‌های بعدی داد و افزود که همین هفته خبرهای بیشتری اعلام خواهد کرد.

ترودو سپس گریزی به برنامه دولت فدرال زد و گفت «تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات، برنامه ما ایمن نگه داشتن مردم کانادا و تلاش برای سرپا نگه داشتن اقتصاد مناطق مختلف است.»

در ماه مارس، کانادا و امریکا تمام مسافرت‌های غیرضروری از مرزشان را متوقف کردند ولی ارسال محموله‌ها و تجارت پیوسته ادامه یافته است زیرا نقش آن در ترمیم اقتصادی کانادا بسیار مهم است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید