Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 12:23 pm

نخست وزیر آلبرتا: آمار کووید-۱۹ بسیار نگران‌کننده است


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

رشد آمار مبتلایان جدید در چند روز اخیر، باعث نگرانی نخست وزیر آلبرتا و ارسال پیامی مهم برای افرادی شده که دیگر معیارهای بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

آقای کنی در کنفرانس خبری‌اش با اعلام ۲ فوت و ۱۴۱ بیمار جدید، گفت: «همه ما باید نگران رشد مبتلایان و بستری‌شده‌‌ها باشیم. اصلا جای شوخی نیست!»

او که خبر از بازگشت ۷۵۰,۰۰۰ محصل K-12 به کلاس‌های درس در پایان تابستان را می‌داد، از افرادی تشکر کرد که با «فداکاری‌های بی‌پایان خود» مانع از انتقال ویروس به دیگران، به خصوص اقشار آسیب‌پذیر، شده‌اند. سپس افزود:

«اما به نظر می‌رسد برخی از مردم دیگر معیارهای بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. شاید به این خاطر که از وضع زندگی در سایهٔ کرونا خسته شده‌اند. همه ما این را درک می‌کنیم. اما قابل قبول نیست که خطر کووید-۱۹ را کوچک بشماریم. شاید جوان‌های سالم، نگران بیمار شدن خودشان نیستند ولی بقیه تاوانش را می‌دهند.»

«به هر دلیلی، آمارهای جدید نگران‌کننده‌اند. من امروز از مردم آلبرتا می‌خواهم که پیشرفت‌مان در سرکوب این ویروس را رها نکنند. اصلا دلمان نمی‌خواهد محدودیت‌های فراگیر قبلی را برگردانیم، زیرا اقتصاد و آزادی‌هایمان را نابود می‌کنند.»

«بگذارید صریح بگویم. اگر فکر می‌کنید که می‌توانید دوباره در گروه‌های بزرگ فعالیت‌های اجتماعی کنید، بی‌خیالش شوید. اگر سالم و جوان هستید، فراموش نکنید که ممکن است ناقل ویروس به دیگران شوید و مرگ یک سالمند یا فردی با بیماری‌های قبلی، به گردنتان بیفتد.»

در این کنفرانس خبری، دکتر دینا هین‌شاور، مدیر کل بهداشت آلبرتا هم آمارهای جدید را بازگو کرد.

دو جان‌باختهٔ جدید، خانمی ۸۰ ساله از کلگری و خانم ۷۰ ساله دیگری در ادمونتون بوده‌اند. به این ترتیب تا اینجا کووید-۱۹ جان ۱۷۲ آلبرتایی را گرفته است.

در سرتاسر آلبرتا، مبتلایان فعال ۱,۱۹۳ نفرند که از این میان ۹۳ نفر در بیمارستان بستری‌اند و ۱۶ نفر نیز در ICU هستند. اکنون کلگری ۵۸۹ بیمار فعال دارد، و ادمونتون ۲۳۳ بیمار. منطقه سنترال با ۱۴۵ بیمار، منطقه جنوب با ۱۳۱ بیمار، و منطقه شمال نیز با ۸۹ بیمار در رتبه‌های بعدی‌اند.

از آغاز این بحران آزمایشگاه‌های آلبرتا ۵۹۸,۳۱۷ تست را اجرا کرده‌اند که معادل ۱۱۵,۰۰۰ تست در هر ۱ میلیون نفر است.

دکتر هین‌شاو می‌گوید که هر چه به بازگشایی مراکز آموزشی نزدیک‌تر می‌شویم، نگرانی بابت افزایش مبتلایان هم بالاتر می‌رود:

«کووید-۱۹ جایی نرفته است. وظیفه همه ما ست که معیارهای بهداشت عمومی را رعایت و همدیگر را محافظت کنیم. این آخر هفته، مردم در مناطق ساحلی نشان دادند که رعایت ضوابط، کار سختی نیست. اما دو هفته قبل، شاهد تجمعات نامناسب بدون فاصله‌گذاری اجتماعی بودیم که حالا داریم نتیجه‌اش را می‌بینیم.»

«خوشبختانه با هماهنگی‌های بیشتر بین نیروهای ساحلی، مسئولین و پلیس، توانستیم شرایط کنترل شده‌ای به وجود آوریم و این روند بایستی ادامه پیدا کند.»

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید