Friday, March 5, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,151
Total deaths
Updated on March 4, 2021 11:40 pm
29,903
Total active cases
Updated on March 4, 2021 11:40 pm
878,391
Total confirmed cases
Updated on March 4, 2021 11:40 pm

نخست وزیر آلبرتا: آمار کووید-۱۹ بسیار نگران‌کننده است


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

آخرین توصیه‌ها درباره استفاده از ماسک در دوران پاندمی

ماسک به ابزاری حیاتی برای بقای بشر تبدیل شده و در یکسال اخیر جان میلیون‌ها انسان را نجات داده است. در ادامه به پرسش‌هایی...

انتخاب فرودگاه تورنتو پیرسون به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی

فرودگاه تورنتو پیرسون برای چهارمین سال متوالی از نظر اتحادیه بین‌المللی اپراتوران فرودگاهی (ACI) به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی انتخاب شد. ACI...

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

رشد آمار مبتلایان جدید در چند روز اخیر، باعث نگرانی نخست وزیر آلبرتا و ارسال پیامی مهم برای افرادی شده که دیگر معیارهای بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

آقای کنی در کنفرانس خبری‌اش با اعلام ۲ فوت و ۱۴۱ بیمار جدید، گفت: «همه ما باید نگران رشد مبتلایان و بستری‌شده‌‌ها باشیم. اصلا جای شوخی نیست!»

او که خبر از بازگشت ۷۵۰,۰۰۰ محصل K-12 به کلاس‌های درس در پایان تابستان را می‌داد، از افرادی تشکر کرد که با «فداکاری‌های بی‌پایان خود» مانع از انتقال ویروس به دیگران، به خصوص اقشار آسیب‌پذیر، شده‌اند. سپس افزود:

«اما به نظر می‌رسد برخی از مردم دیگر معیارهای بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. شاید به این خاطر که از وضع زندگی در سایهٔ کرونا خسته شده‌اند. همه ما این را درک می‌کنیم. اما قابل قبول نیست که خطر کووید-۱۹ را کوچک بشماریم. شاید جوان‌های سالم، نگران بیمار شدن خودشان نیستند ولی بقیه تاوانش را می‌دهند.»

«به هر دلیلی، آمارهای جدید نگران‌کننده‌اند. من امروز از مردم آلبرتا می‌خواهم که پیشرفت‌مان در سرکوب این ویروس را رها نکنند. اصلا دلمان نمی‌خواهد محدودیت‌های فراگیر قبلی را برگردانیم، زیرا اقتصاد و آزادی‌هایمان را نابود می‌کنند.»

«بگذارید صریح بگویم. اگر فکر می‌کنید که می‌توانید دوباره در گروه‌های بزرگ فعالیت‌های اجتماعی کنید، بی‌خیالش شوید. اگر سالم و جوان هستید، فراموش نکنید که ممکن است ناقل ویروس به دیگران شوید و مرگ یک سالمند یا فردی با بیماری‌های قبلی، به گردنتان بیفتد.»

در این کنفرانس خبری، دکتر دینا هین‌شاور، مدیر کل بهداشت آلبرتا هم آمارهای جدید را بازگو کرد.

دو جان‌باختهٔ جدید، خانمی ۸۰ ساله از کلگری و خانم ۷۰ ساله دیگری در ادمونتون بوده‌اند. به این ترتیب تا اینجا کووید-۱۹ جان ۱۷۲ آلبرتایی را گرفته است.

در سرتاسر آلبرتا، مبتلایان فعال ۱,۱۹۳ نفرند که از این میان ۹۳ نفر در بیمارستان بستری‌اند و ۱۶ نفر نیز در ICU هستند. اکنون کلگری ۵۸۹ بیمار فعال دارد، و ادمونتون ۲۳۳ بیمار. منطقه سنترال با ۱۴۵ بیمار، منطقه جنوب با ۱۳۱ بیمار، و منطقه شمال نیز با ۸۹ بیمار در رتبه‌های بعدی‌اند.

از آغاز این بحران آزمایشگاه‌های آلبرتا ۵۹۸,۳۱۷ تست را اجرا کرده‌اند که معادل ۱۱۵,۰۰۰ تست در هر ۱ میلیون نفر است.

دکتر هین‌شاو می‌گوید که هر چه به بازگشایی مراکز آموزشی نزدیک‌تر می‌شویم، نگرانی بابت افزایش مبتلایان هم بالاتر می‌رود:

«کووید-۱۹ جایی نرفته است. وظیفه همه ما ست که معیارهای بهداشت عمومی را رعایت و همدیگر را محافظت کنیم. این آخر هفته، مردم در مناطق ساحلی نشان دادند که رعایت ضوابط، کار سختی نیست. اما دو هفته قبل، شاهد تجمعات نامناسب بدون فاصله‌گذاری اجتماعی بودیم که حالا داریم نتیجه‌اش را می‌بینیم.»

«خوشبختانه با هماهنگی‌های بیشتر بین نیروهای ساحلی، مسئولین و پلیس، توانستیم شرایط کنترل شده‌ای به وجود آوریم و این روند بایستی ادامه پیدا کند.»

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید