این تنگه زیبا که بدلیل تغییرات زمین‌شناسی ایجاد شده محل خروش رودخانه Sunwapta و ریزش سه آبشار تماشاییست که طبیعت‌دوستان را از گوشه و کنار کانادا به سوی خود می‌کشد.

بیشترین ارتفاع آبشارها به 75 متر می‌رسد و مقصدی عالی برای ماجراجویی نیمروزی و لذت بردن از زیبایی‌های طبیعی است.

برای دیدن آبشارهای بالایی باید از محل پارک خودرو قدری پیاده‌روی کنید. آبشارهای پایین‌دست نیز حدود 2 کیلومتر از محل پارک اتومبیل‌ها فاصله دارند. اگر اهل طبیعتگردی هستید نیز چندین مسیر کوهپیمایی با مناظری زیبا از کوه‌های اطراف و آبشارها در اطراف تنگه وجود دارد که پیمایش حداقل یکی از آن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم.

Sunwapta Falls کجاست؟

این آبشارها در Icefields Parkway، حدود 55 کیلومتری شهر جسپر، واقع شده‎اند.

ساکنین کلگری برای رسیدن به این منطقه باید 6th Avenue SW و Bow Trail SW را تا رسیدن به Sarcee Trail SW طی کرده و پس از وارد شدن به Trans-Canada Hwy/AB-1 W و AB-93 N و پیمودن 351 کیلومتر به District No. 12 برسند. در ادامه از خروجی Alberta 93 به سمت Jasper/Rocky Mountain House پیش رفته تا به آبشارها برسید.

اهالی ادمونتون نیز سفری 4.5 ساعته در Highway 16 دارند که به Icefields Parkway ختم می‌شود.

جذابیت‌های Sunwapta Falls

آبشارهای تماشایی، مسیرهای کوهپیمایی متعدد و پر از منظره و طبیعت بکر این منطقه گردشگران را به سوی خود می‌کشاند. بعلاوه وجود جزیره‌ای کوچک و پوشیده از درختان کاج در میانه رودخانه و مجاور آبشارها زیبایی‌ آن را دوچندان کرده است.

مسیرهای اطراف آبشار نیز نقاط بیشماری برای گرفتن عکس‌های

اینستاگرامی دارند.

منبع: Daily Hive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید