Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,357
Total deaths
Updated on January 26, 2021 1:13 pm
61,055
Total active cases
Updated on January 26, 2021 1:13 pm
755,917
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 1:13 pm

تعرفه جدید بر آلومینیوم کانادا توسط دولت ترامپ

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

پرزیدنت ترامپ با ادعای اینکه «کانادا در حال سواستفاده از ماست» اعلام کرد «ابلاغیه‌ای را امضا کرده‌ام که با وضع دوباره تعرفه آلومینیوم بر واردات از کانادا، از صنایع‌مان دفاع کنیم.»

ترامپ که این حرف‌ها را در رویدادی در یکی از کارخانه‌های اوهایو می‌گفت، افزود: «من ابلاغیه را امضا کرده‌ام زیرا صنعت آلومینیوم ما داشت توسط کانادا آسیب می‌دید. رقابت نامنصفانه‌ای علیه مشاغل و کارگران ما در جریان بود.»

ترامپ اشاره کرد که این تعرفه چند ماه قبل برداشته شده بود و «دولت کانادا قول داده بود که با تولیداتش بازار ما را لبریز نخواهد کرد و مشاغل‌مان را از بین نخواهد برد، اما آنها دقیقا همین کارها را کردند.»

ترامپ ادامه داد که تولیدکنندگان آلومینیوم کانادا «تعهدشان را شکستند و نماینده تجاری ایالات متحده به من توصیه کرد که وقت بازگشت تعرفه‌ها است و این کار ضرورت دارد. امریکا باید یک ملت تولیدی باشد و رهبرانش مُشتی ابله نباشند.»

واکنش کانادا

در واکنش به ابلاغیه ترامپ، جانشین نخست وزیر کانادا، کریستیا فری‌لند این حرکت را «غیرمنتظره و غیرقابل قبول» توصیف کرد و گفت که دولت ترودو واکنشی مشابه و با همین قدرت به آن نشان می‌دهد.

به گفتهٔ فری‌لند آلومینیوم کانادا «باعث کاهش امنیت ملی امریکا نمی‌شود، بلکه آن را تقویت می‌کند و چندین دهه همکاری خوبی بین دو کشور بوده است.»

«ما تامین‌کننده‌ای متعهد برای صنایع ارزش افزودهٔ امریکا هستیم. تجارت آلومینیوم بین کانادا و امریکا برای هر دو کشور سودآوری خوبی داشته، و صنعت آلومینیوم امریکای شمالی را در دنیا به مدارج رقابتی رسانده است.»

خانم فری‌لند با زمان‌بندی اعلام ترامپ هم مشکل دارد. او می‌گوید:

«در وسط یک پَندمی بزرگ و بحران اقتصادی، آخرین چیزی که کارگران امریکایی و کانادایی نیاز دارند وضع تعرفه‌های جدید است که هزینه‌های تولید و مصرف را بالا می‌برد، جریان آزاد تجارت را مختل می‌کند، و به اقتصادهای محلی و استانی صدمه می‌زند.»

«صنعت آلومینیوم کانادا تقریبا ۱۰,۰۰۰ فرصت شغلی مستقیم در بخش تولید و پشتیبانی ایجاد می‌کند و در بخش‌های زیردستی هم ده‌ها هزار نفر را به کار می‌گیرد. دولت کانادا پشتیبانی خود از این کارگران را اعلام می‌کند. در سال ۲۰۱۸، که امریکا برای این صنعت تعرفه گذاشته بود نیز به حمایت از آنها پرداختیم.»

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید