Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 4:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am

تعرفه جدید بر آلومینیوم کانادا توسط دولت ترامپ


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

پرزیدنت ترامپ با ادعای اینکه «کانادا در حال سواستفاده از ماست» اعلام کرد «ابلاغیه‌ای را امضا کرده‌ام که با وضع دوباره تعرفه آلومینیوم بر واردات از کانادا، از صنایع‌مان دفاع کنیم.»

ترامپ که این حرف‌ها را در رویدادی در یکی از کارخانه‌های اوهایو می‌گفت، افزود: «من ابلاغیه را امضا کرده‌ام زیرا صنعت آلومینیوم ما داشت توسط کانادا آسیب می‌دید. رقابت نامنصفانه‌ای علیه مشاغل و کارگران ما در جریان بود.»

ترامپ اشاره کرد که این تعرفه چند ماه قبل برداشته شده بود و «دولت کانادا قول داده بود که با تولیداتش بازار ما را لبریز نخواهد کرد و مشاغل‌مان را از بین نخواهد برد، اما آنها دقیقا همین کارها را کردند.»

ترامپ ادامه داد که تولیدکنندگان آلومینیوم کانادا «تعهدشان را شکستند و نماینده تجاری ایالات متحده به من توصیه کرد که وقت بازگشت تعرفه‌ها است و این کار ضرورت دارد. امریکا باید یک ملت تولیدی باشد و رهبرانش مُشتی ابله نباشند.»

واکنش کانادا

در واکنش به ابلاغیه ترامپ، جانشین نخست وزیر کانادا، کریستیا فری‌لند این حرکت را «غیرمنتظره و غیرقابل قبول» توصیف کرد و گفت که دولت ترودو واکنشی مشابه و با همین قدرت به آن نشان می‌دهد.

به گفتهٔ فری‌لند آلومینیوم کانادا «باعث کاهش امنیت ملی امریکا نمی‌شود، بلکه آن را تقویت می‌کند و چندین دهه همکاری خوبی بین دو کشور بوده است.»

«ما تامین‌کننده‌ای متعهد برای صنایع ارزش افزودهٔ امریکا هستیم. تجارت آلومینیوم بین کانادا و امریکا برای هر دو کشور سودآوری خوبی داشته، و صنعت آلومینیوم امریکای شمالی را در دنیا به مدارج رقابتی رسانده است.»

خانم فری‌لند با زمان‌بندی اعلام ترامپ هم مشکل دارد. او می‌گوید:

«در وسط یک پَندمی بزرگ و بحران اقتصادی، آخرین چیزی که کارگران امریکایی و کانادایی نیاز دارند وضع تعرفه‌های جدید است که هزینه‌های تولید و مصرف را بالا می‌برد، جریان آزاد تجارت را مختل می‌کند، و به اقتصادهای محلی و استانی صدمه می‌زند.»

«صنعت آلومینیوم کانادا تقریبا ۱۰,۰۰۰ فرصت شغلی مستقیم در بخش تولید و پشتیبانی ایجاد می‌کند و در بخش‌های زیردستی هم ده‌ها هزار نفر را به کار می‌گیرد. دولت کانادا پشتیبانی خود از این کارگران را اعلام می‌کند. در سال ۲۰۱۸، که امریکا برای این صنعت تعرفه گذاشته بود نیز به حمایت از آنها پرداختیم.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید