Thursday, January 21, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,622
Total deaths
Updated on January 21, 2021 6:51 pm
67,099
Total active cases
Updated on January 21, 2021 6:51 pm
731,450
Total confirmed cases
Updated on January 21, 2021 6:51 pm

دکتر هینشاو نگرانی‌های ناشی از بازگشایی مدارس در پاندمی را برطرف کرد

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا حداقل برای یک ماه

دولت فدرال تمدید محدودیت‌های سفر بین‌المللی کانادا را حداقل برای یک ماه دیگر تأیید کرد. طبق گفته بیل بلر، وزیر ایمنی عمومی کانادا، محدودیت‌ها تا...

محبوب‌ترین اسامی حیوانات خانگی ونکوور در سال 2020

در سال 2020، Bella و Charlie محبوب‌ترین اسامی برای سگ و Luna و Basil محبوب‌ترین اسامی برای گربه‌ در ونکوور بوده‌اند. این اسامی طبق نظرسنجی...

انواع جدید COVID-19 ممکن است از قبل در کانادا در حال انتشار باشد

آژانس بهداشت عمومی کانادا بتازگی در بیانیه‌ای گفته است بیمارانی که به ویروس جدید COVID-19 مبتلا شده‌اند اخیراً به سفر نرفته‌اند، این موضوع نشانگر...

درخواست شهروندان بریتیش‌کلمبیا برای بسته شدن مرز بروی گردشگران

اخیرا شهروندان بریتیش‌کلمبیا با امضای یک دادخواست خواستار بسته شدن مرزهای استان به روی گردشگران شده‌اند. این دادخواست از نخست‌وزیر جان هورگان می‌خواهد تا سفرهای...

جو بایدن در اولین تماس خارجی با جاستین ترودو گفتگو می‌کند

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اولین رییس دولت خارجی ست که رییس جمهوری جدید امریکا، جو بایدن با او تماس خواهد گرفت. در گفتگویی که...

 آلبرتا همچنان روزانه با بیش از 100 مورد جدید کروناویروس مواجه است در حالی که طرح بازگشت بچه ها به مدرسه به زودی به مرحله اجرایی میرسد.

دکتر دینا هینشاو در کنفرانس خبری گفت در روز پنج‌شنبه 108 مورد جدید کشف شد که نسبت به آمار 127تایی روز چهارشنبه تا حدودی کاهش یافتند. همچنین دو مورد مرگ جدید را اعلام کرد که با درنظر گرفتن این دو مورد، تعداد کل جان باختگان کروناویروس در آلبرتا به 237 مورد رسید.

او گفت: با توجه به بازگشایی مدارس در هفته آینده، طبیعی است که نگرانی های ناشی از این پاندمی هم به نگرانی های معمول شروع مدارس اضافه شود.

هینشاو به والدین و بچه‌ها توصیه کرد راهنمای منابع آموزشی را بخوانند تا از نگرانی هایشان کاسته شود. در این منابع آگاهی‌بخش خلاصه‌ای از شواهد علمی دیگر سیستم های آموزشی سراسر دنیا جمع آوری شده و یک نقشه راه برای مدارس ارائه شده که در صورت مشاهده کروناویروس در محیط مدرسه چکار باید بکنند.

هر کسی که علائم ابتلا به ویروس را دارد نباید به مدرسه برود و کسانی که در مدرسه علائم نشان میدهند باید فورا قرنطینه شوند و در اسرع وقت به خانه فرستاده شوند. اگر آزمایش ابتلای دانش آموزی مثبت اعلام شود، کارکنان سازمان بهداشت به افرادی که با او در ارتباط بودند اطلاع خواهند داد و وضعیت آنها را پیگیری خواهند کرد.

در این موارد فقط نزدیکان درجه یک دانش آموزان باید خودشان را قرنطینه کنند که سازمان بهداشت آلبرتا اعلام کرد در موارد زیر قرنطینه ضروری است: اگر بیش از 15 دقیقه بدون تجهیزات مراقبتی با آنها در یک اتاق بودید و کسانی که او را بغل کردند، بوسیدند یا با او نوشیدنی خوردند.

اگر در مدرسه در یک دوره زمانی 14 روزه بیش از دو مورد مبتلا اعلام شد، شیوع پاندمی در مدرسه اعلام خواهد شد. در این اسناد مشخص نشده که چه موقع ممکن است مدرسه را به دلیل شیوع کروناویروس تعطیل کنند چون دکتر هینشاو خواسته که هر مورد شیوع به طور جداگانه بررسی شود.

او گفت: بهتر است اینطور به موضوع نگاه کنیم که یک رویداد اجتماعی خارج از مدرسه اتفاق افتاده است. شیوع ویروس در مدرسه متذکر این نکته است که احتیاط و مراقبت را بیشتر کنیم نه لزوما به این معناست که محیط مدرسه ناامن است و باید تعطیل شود. سازمان بهداشت آلبرتا با وسواس خاصی وضعیت مدارس را بررسی خواهد کرد اما  پیشاپیش به دنبال تعیین عوامل تعیین کننده تعطیلی مدارس نیستیم.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید