Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,558
Total deaths
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
5,016
Total active cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
1,427,572
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm

دکتر هینشاو نگرانی‌های ناشی از بازگشایی مدارس در پاندمی را برطرف کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

دیزنی اکثر فروشگاه‌هایش در کانادا را تعطیل می‌کند

دیزنی در ماه آینده اکثر فروشگاه‌های فیزیکی خود در کانادا را برای همیشه تعطیل می‌کند. طبق اطلاعات منتشره در وبسایت دیزنی، تا 18 آگوست اکثر فروشگاه‌های...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

 آلبرتا همچنان روزانه با بیش از 100 مورد جدید کروناویروس مواجه است در حالی که طرح بازگشت بچه ها به مدرسه به زودی به مرحله اجرایی میرسد.

دکتر دینا هینشاو در کنفرانس خبری گفت در روز پنج‌شنبه 108 مورد جدید کشف شد که نسبت به آمار 127تایی روز چهارشنبه تا حدودی کاهش یافتند. همچنین دو مورد مرگ جدید را اعلام کرد که با درنظر گرفتن این دو مورد، تعداد کل جان باختگان کروناویروس در آلبرتا به 237 مورد رسید.

او گفت: با توجه به بازگشایی مدارس در هفته آینده، طبیعی است که نگرانی های ناشی از این پاندمی هم به نگرانی های معمول شروع مدارس اضافه شود.

هینشاو به والدین و بچه‌ها توصیه کرد راهنمای منابع آموزشی را بخوانند تا از نگرانی هایشان کاسته شود. در این منابع آگاهی‌بخش خلاصه‌ای از شواهد علمی دیگر سیستم های آموزشی سراسر دنیا جمع آوری شده و یک نقشه راه برای مدارس ارائه شده که در صورت مشاهده کروناویروس در محیط مدرسه چکار باید بکنند.

هر کسی که علائم ابتلا به ویروس را دارد نباید به مدرسه برود و کسانی که در مدرسه علائم نشان میدهند باید فورا قرنطینه شوند و در اسرع وقت به خانه فرستاده شوند. اگر آزمایش ابتلای دانش آموزی مثبت اعلام شود، کارکنان سازمان بهداشت به افرادی که با او در ارتباط بودند اطلاع خواهند داد و وضعیت آنها را پیگیری خواهند کرد.

در این موارد فقط نزدیکان درجه یک دانش آموزان باید خودشان را قرنطینه کنند که سازمان بهداشت آلبرتا اعلام کرد در موارد زیر قرنطینه ضروری است: اگر بیش از 15 دقیقه بدون تجهیزات مراقبتی با آنها در یک اتاق بودید و کسانی که او را بغل کردند، بوسیدند یا با او نوشیدنی خوردند.

اگر در مدرسه در یک دوره زمانی 14 روزه بیش از دو مورد مبتلا اعلام شد، شیوع پاندمی در مدرسه اعلام خواهد شد. در این اسناد مشخص نشده که چه موقع ممکن است مدرسه را به دلیل شیوع کروناویروس تعطیل کنند چون دکتر هینشاو خواسته که هر مورد شیوع به طور جداگانه بررسی شود.

او گفت: بهتر است اینطور به موضوع نگاه کنیم که یک رویداد اجتماعی خارج از مدرسه اتفاق افتاده است. شیوع ویروس در مدرسه متذکر این نکته است که احتیاط و مراقبت را بیشتر کنیم نه لزوما به این معناست که محیط مدرسه ناامن است و باید تعطیل شود. سازمان بهداشت آلبرتا با وسواس خاصی وضعیت مدارس را بررسی خواهد کرد اما  پیشاپیش به دنبال تعیین عوامل تعیین کننده تعطیلی مدارس نیستیم.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید