Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,856
Total deaths
Updated on April 23, 2021 9:52 am
86,544
Total active cases
Updated on April 23, 2021 9:52 am
1,160,342
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 9:52 am

دکتر هینشاو نگرانی‌های ناشی از بازگشایی مدارس در پاندمی را برطرف کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

 آلبرتا همچنان روزانه با بیش از 100 مورد جدید کروناویروس مواجه است در حالی که طرح بازگشت بچه ها به مدرسه به زودی به مرحله اجرایی میرسد.

دکتر دینا هینشاو در کنفرانس خبری گفت در روز پنج‌شنبه 108 مورد جدید کشف شد که نسبت به آمار 127تایی روز چهارشنبه تا حدودی کاهش یافتند. همچنین دو مورد مرگ جدید را اعلام کرد که با درنظر گرفتن این دو مورد، تعداد کل جان باختگان کروناویروس در آلبرتا به 237 مورد رسید.

او گفت: با توجه به بازگشایی مدارس در هفته آینده، طبیعی است که نگرانی های ناشی از این پاندمی هم به نگرانی های معمول شروع مدارس اضافه شود.

هینشاو به والدین و بچه‌ها توصیه کرد راهنمای منابع آموزشی را بخوانند تا از نگرانی هایشان کاسته شود. در این منابع آگاهی‌بخش خلاصه‌ای از شواهد علمی دیگر سیستم های آموزشی سراسر دنیا جمع آوری شده و یک نقشه راه برای مدارس ارائه شده که در صورت مشاهده کروناویروس در محیط مدرسه چکار باید بکنند.

هر کسی که علائم ابتلا به ویروس را دارد نباید به مدرسه برود و کسانی که در مدرسه علائم نشان میدهند باید فورا قرنطینه شوند و در اسرع وقت به خانه فرستاده شوند. اگر آزمایش ابتلای دانش آموزی مثبت اعلام شود، کارکنان سازمان بهداشت به افرادی که با او در ارتباط بودند اطلاع خواهند داد و وضعیت آنها را پیگیری خواهند کرد.

در این موارد فقط نزدیکان درجه یک دانش آموزان باید خودشان را قرنطینه کنند که سازمان بهداشت آلبرتا اعلام کرد در موارد زیر قرنطینه ضروری است: اگر بیش از 15 دقیقه بدون تجهیزات مراقبتی با آنها در یک اتاق بودید و کسانی که او را بغل کردند، بوسیدند یا با او نوشیدنی خوردند.

اگر در مدرسه در یک دوره زمانی 14 روزه بیش از دو مورد مبتلا اعلام شد، شیوع پاندمی در مدرسه اعلام خواهد شد. در این اسناد مشخص نشده که چه موقع ممکن است مدرسه را به دلیل شیوع کروناویروس تعطیل کنند چون دکتر هینشاو خواسته که هر مورد شیوع به طور جداگانه بررسی شود.

او گفت: بهتر است اینطور به موضوع نگاه کنیم که یک رویداد اجتماعی خارج از مدرسه اتفاق افتاده است. شیوع ویروس در مدرسه متذکر این نکته است که احتیاط و مراقبت را بیشتر کنیم نه لزوما به این معناست که محیط مدرسه ناامن است و باید تعطیل شود. سازمان بهداشت آلبرتا با وسواس خاصی وضعیت مدارس را بررسی خواهد کرد اما  پیشاپیش به دنبال تعیین عوامل تعیین کننده تعطیلی مدارس نیستیم.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید