Monday, March 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,007
Total deaths
Updated on March 1, 2021 2:50 pm
30,518
Total active cases
Updated on March 1, 2021 2:50 pm
868,178
Total confirmed cases
Updated on March 1, 2021 2:50 pm

سرزمین بوفالوها Elk Island


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

اعلام مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون COVID-19 بریتیش کلمبیا

نخست‌وزیر جان هورگان و مقام ارشد بهداشت استان دکتر بانی هنری، مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون بریتیش کلمبیا را در ۱ مارس اعلام می‌کنند. وزیر بهداشت...

اخراج 750 کارمند Best Buy Canada

شرکت Best Buy Canada صدها کارمند خود را به دلیل رشد فروش آنلاین و تمرکز بر گسترش فروش دیجیتالی اخراج کرده است. سخنگوی ارتباطات شرکت...

آخرین اخبار پاسپورت COVID-19 از زبان ترودو

جاستین ترودو در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با اشاره به نظرات موافق و مخالف درباره پاسپورت COVID-19 از نامشخص بودن وضعیت این برنامه خبر...

بلیت برندهٔ لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری در اونتاریو خریداری شده

چند شهروند اونتاریو امروز صبح ثروتمندتر از یکشنبه از خواب برخاستند. همانطور که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، جایزه ۷۰ میلیون دلاری لوتومکس این هفته قرعه‌کشی...

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

این پارک استثنایی تنها 35 کیلومتر با شهر ادمونتون فاصله داشته و زیستگاه حیوانات ارزشمندی چون بوفالو، آهو و بیش از 250 گونه پرنده است.

نبود آلودگی نوری در اطراف پارک باعث شده تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی آسمان شب و رویدادهای نجومی را تماشا کنند. در طول روز نیز قایق‌سواری، کوهنوردی، پیک‌نیک در کنار اعضای خانواده و تماشای حیات‌وحش تفریحات اصلی پارک را تشکیل می‌دهند. Elk Island بهشت عکاسان حیات‌وحش و نجوم نیز محسوب می‌شود، پس دوربین خود را فراموش نکنید!

Elk Island کجاست؟

شهر ادمونتون تنها یک ساعت رانندگی با پارک فاصله دارد. هرچند بازدید از Elk Island در تمام طول سال میسر است اما بهترین زمان برای دیدن بوفالوها ماه‌های جولای تا آگوست می‌باشد. به خاطر داشته باشید این حیوانات با وجود داشتن ظاهری آرام کاملا وحشی بوده و در صورت بی‌احتیاطی بسیار خطرناک و پیشبینی‌ناپذیر می‌شوند.

در این‌جا نکاتی مهم برای محافظت از خود در برابر بوفالو وجود دارد.

چطور خود را به Elk Island برسانیم؟

پارک در 35 کیلومتری شرق ادمونتون و در Range Road 2013, Fort Saskatchewan قرار دارد. ساکنین کلگری باید ابتدا به ادمونتون رسیده و سپس از طریق بزرگراه Yellowhead یا بزرگراه 16 که از دو سمت پارک عبور می‌کنند به Elk Island بروند. ساکنین ادمونتون نیز سفری کوتاه به سمت شرق در پیش دارند.

ورودی اصلی پارک ملی Elk Island در جنوب پارک و حدودا 48 کیلومتری مرکز شهر ادمونتون قرار دارد. برای رسیدن به این دروازه باید بزرگراه 16 را به سمت شرق بپیمایید.

دیدنی‌های Elk Island

Elk island ازجمله نقاط Dark Sky Preserve محسوب می‌شود و در صورت داشتن برنامه‌‌ریزی مناسب می‌توانید از تماشای رویدادهای نجومی چون شفق‌های قطبی و بارش‌های شهابی لذت ببرید.

امکان استفاده از اقامتگاه‌های پیکنیک پارک در تمام ایام سال وجود دارد. این محل‌ها به صورت first-come-first-serve در اختیار مسافرین قرار می‌گیرند و می‌توانید آن‌ها را در بسیاری از مسیرهای پیاده‌روی مهم مانند تفرجگاه Astotin Lake ، منطقه Beaver Bay و تفرجگاه Tawayik Lake پیدا کنید.

دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در مسیرهای جنگلی و پوشیده از درخت دیگر تفریح مهیج Elk Island است. صدای آواز پرندگان گوناگون، حضور بوفالوها، درختان صنوبر زیبا، درختچه‌های فندق و بوته‌های رز وحشی لذت پیمایش را دوچندان می‌کنند. البته باید به تابلوهای راهنمای نصب شده توجه کنید زیرا در برخی نقاط quicksand وجود دارد.

در اینجا می‌توانید لیست مسیرهای پیاده‌روی پارک را ببینید.

با وجود آنکه اکثر نواحی آلبرتا بر روی گردشگران بازگشایی شده اما بهتر است پیش از برنامه‌ریزی سفر از وضعیت مقصد خود مطلع شوید. حتما مقررات و محدودیت‌های محلی را مطالعه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی ازجمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

https://www.instagram.com/p/BwQhxn4gAqu/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BrEE90rg-P7/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0fAx2KBl_Y/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0ey7Dmh0js/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0WVG_bBQ0M/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BwkzQHtFfUt/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/ByGurTpAfHl/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0OlMnrBAU5/?utm_source=ig_embed

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید