Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,598
Total deaths
Updated on July 31, 2021 3:05 pm
6,586
Total active cases
Updated on July 31, 2021 3:05 pm
1,430,825
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 3:05 pm

کالیفرنیا همچنان در آتش می‌سوزد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

این روزها خشک بودن پوشش گیاهی و وزش شدید بادهای خشک رکوردهای حریق در کالیفرنیا جابجا می‌کنند. تاکنون بیش از 1،059،308 هکتار از اراضی ایالت خاکستر شده که رکوردی تاریخی محسوب می‌شود (پیش از این سال 2018 با حدود یک میلیون هکتار رکورددار بود). این درحالیست که فصل آتشسوزی در نواحی شمالی و جنوبی کالیفرنیا تا ماه اکتبر و دسامبر ادامه دارد.

همزمان با تعطیلات Labor Day ورود موج گرما ه سبب گسترش آتشسوزی‌ها شده و بیش از 14،000 آتش‌نشان در نقاط مختلف ایالت با آتش می‌جنگند. هم‌اکنون تمام جنگل‌های ملی در جنوب ایالت بسته هستند.

رندی مور جنگلبان Forest Service در Pacific Southwest Region با اعلام خبر تعطیلی جنگل‌های ملی و اردوگاه‌ها گفت: وضعیت آتشسوزی‌ در کالیفرنیا بسیار خطرناک است و احتمال وقوع آتشسوزی‌های بیشتر بالاست. بدتر شدن شرایط آب‌هوایی نیز کار را سخت‌تر کرده و منابع کافی برای مبارزه با آتش در تمام مناطق وجود ندارد.

روز شنبه دو هلیکوپتر گارد ملی 214 نفر را از میان شعله‌های آتش در نزدیک اردوگاه Mammoth Pool Reservoir نجات دادند. دو نفر در این حادثه بشدت مجروح و 12 نفر نیز در بیمارستان بستری شدند. نیروهای امدادی به دلیل غلظت دود در این عملیات از دوربین‌های دید در شب استفاده کردند!

همین روز یک حریق دیگر نیز در سن برنادیونو شعله‌ور گشت. مراسم آتشبازی در جشن تعیین جنسیت فرزند زوجی جوان علت حریق گزارش شده است.

دوشنبه نیز با زبانه گرفتن آتش اخطار تخلیه برای نواحی کوهستانی بیشتری ازجمله جنگل ملی Sierra در مرکز کالیفرنیا صادر گردید که موجب ترافیک در جاده‌ها سنگین شد. آتش در این منطقه با پیشروی روزانه 24 کیلومتر حدود 145 کیلومتر مربع را خاکستر کرد.

با وجود تلاش آتش‌نشان‌ها در مسیرهای پرشیب و کوهستانی حدود 30 خانه در Big Creek سوخت و نیمی از شهر را نابود کرد.

در نواحی جنوبی نیز آتش‌نشان‌ها‌ با چندین حریق درگیر بودند. آتشسوزی گسترده موجب انسداد جاده‌های جنگل ملی Angeles و تخلیه Mount Wilson Observatory شده بود که در نهایت مهار شد.

از طرفی وضعیت خطوط انتقال نیرو و مصرف بالای انرژی به چالشی جدی برای مقامات کالیفرنیا تبدیل شده است. گرمای بی‌سابقه هوا افزایش شدید مصرف برق را در پی داشته و آتشسوزی‌ها نیز به خطوط انتقال نیرو آسیب‌هایی وارد کرده‌اند. اخیرا مسئولان California Independent System Operator که مدیریت شبکه برق ایالت را بر عهده دارند به شهروندان هشدار داده‌اند که در صورت ادامه روند فعلی مصرف شاهد قطعی‌های بیشتری خواهیم بود.

شرکت Pacific Gas & Electric نیز خود را برای قطع انرژی 158،000 مشتری در 21 منطقه شمال کالیفرنیا آماده می‌کند. این تصمیم برای آن گرفته شده تا از جرقه احتمالی خطوط انتقال و آغاز آتشسوزی‌های گسترده‌تر جلوگیری شود.

از تاریخ 15 آگوست 900 آتش‌سوزی در کالیفرنیا ثبت شده که در نتیجه آن‌ها هشت نفر جان خود را از دست داده‌اند. اولین حریق گسترده و دامنه‌دار امسال در اواسط ماه آگوست و به دلیل برخورد هزاران صاعقه با مراتع و جنگل‌های ایالت بوقوع پیوست.

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید