Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

معرفی برنامه‌ای جدید برای ارایهٔ خدمات کامل روانی به مهاجران


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

سازمان CMHA-YRSS که در اونتاریو قرار دارد، برنامهٔ جامع خدماتِ سلامت روان را در قلب فرآیند پذیرش تازه‌واردین به کانادا قرار داده و به دنبال اجرای آن است.

این برنامه که «برنامهٔ بهداشت و سلامت تازه‌واردین» نام دارد و بودجه‌ای ۲.۲ میلیون دلاری از اداره شهروندی، پناهندگی و مهاجرت کانادا (IRCC) دریافت کرده، طوری طراحی شده که نیازهای هر فرد تازه‌وارد به کانادا را به طور جامع و اختصاصی برآورده کند.

CMHA-YRSS شعبه‌ای از یک سازمان کشوری است که خود در منطقه York در ناحیه Greater Toronto فعالیت می‌کند و این طرح را با تمرکز بر بهبود وضعیت روانی مهاجرین ۱۲ سال و بالاتر ارایه داده است.

بیشتر تحقیقات درباره سلامت مهاجرینِ جدید نشان می‌دهد که آنها به شدت در برابر مشکلات روانی آسیب‌پذیرند و پژوهش جدید اداره آمار کانادا و IRCC نیز می‌گوید که در ابتدای ورود به کانادا، مهاجرینْ سالم‌تر از افراد متولد در کانادا هستند. این پدیده به «اثر مهاجرین سالم» معروف است.

با این حال به خاطر استرس و تفاوت‌های فرهنگی، موانع زبانی و سختی‌های فرآیند جا افتادن در جامعه جدید، این مزیت به مرور در اکثر مهاجرین محو می‌شود.

جون مارانان، از مدیران CMHA-YRSS در حوزهٔ خدماتِ تازه‌واردین، می‌گوید: «برخی از نگرانی‌ها درباره سلامت روانی که در میان تازه‌واردین می‌بینیم شامل اختلال‌های به جا مانده از تجربیات‌شان در وطن اولیه، استرس مهاجرت، غم و دلتنگی است.»

«تحقیق‌ها نشان داده که پناهندگان و مهاجرین با افزایش حوادث ناشی از پریشانی، افسردگی، اضطراب و آسیب روانی روبرویند.»

با اینکه آژانس‌های پذیرش مهاجرین و مراکز خدمات روانشناسی حمایت خوبی از تازه‌واردین انجام می‌دهند ولی منابع موجود در اختیار آنها آنقدر نیست که بتوانند همه مهاجرین را حمایت کنند.

ضمنا برخی از تازه‌واردین اطلاعی از این خدمات ندارند و برخی دیگر هم از پذیرش کمک فرار می‌کنند.

برنامهٔ CMHA-YRSS برای پر کردن این شکاف‌ها طراحی شده و از آگوست قبلی به اجرا در آمده است. این برنامه شامل کمک‌های روانی و فیزیکی، مشاوره و روان درمانی، بهبود سلامت و آمادگی، ورزش، مشاوره خانوادگی، و خدمات اختصاصی برای درمان ضربه‌های روحی است.

بخش مهمی از برنامه نیز به ایجاد فضایی امن و آرام برای ارایهٔ خدمات اختصاص یافته است. برای مثال خدمات با کمک مترجم به زبان مادری افراد ارایه می‌شود، خدمات برای هر فرد اختصاصی‌سازی می‌شوند، و …

انتظار می‌رود که جمعیت ۷.۵ میلیون نفری مهاجرین کانادا تا سال ۲۰۳۶ به دو برابر افزایش یابد. بنابراین شناخت نیازهای روانی و فیزیکی تازه‌واردین از اهمیت روزافزونی برخوردار است.

معرفی «برنامهٔ بهداشت و سلامت تازه‌واردین» نشان می‌دهد که دولت‌ها و سازمان‌های کانادا به دنبال اطمینان از زمینه‌سازی مناسب برای پذیرش جمعیت خارجی جدید هستند.

منبع: CIC News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید