Friday, March 5, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,192
Total deaths
Updated on March 5, 2021 6:52 pm
30,146
Total active cases
Updated on March 5, 2021 6:52 pm
881,761
Total confirmed cases
Updated on March 5, 2021 6:52 pm

معرفی برنامه‌ای جدید برای ارایهٔ خدمات کامل روانی به مهاجران


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

فهرست هتل‌های مجاز کانادا برای قرنطینه مسافران

دولت کانادا نزدیک به 50 هتل مجاز در سراسر کشور را برای قرنطینه مسافران بین‌المللی تأیید کرده است. براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه...

هشدار سقوط بهمن برای مناطق کوهستانی آلبرتا و بریتیش کلمبیا

با رسیدن هوای گرم بهاری و ضعیف شدن توده‌های برف در غرب آلبرتا و شرق بریتیش کلمبیا، Avalanche Canada هشدار عمومی درباره سقوط بهمن...

واکسن COVID-19 برای افراد بالای 50 سال در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا اعلام کردند که در اواخر ماه جاری بزرگسالان بالای 50 سال واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 خواهند شد. تایلر شندرو وزیر بهداشت...

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

سازمان CMHA-YRSS که در اونتاریو قرار دارد، برنامهٔ جامع خدماتِ سلامت روان را در قلب فرآیند پذیرش تازه‌واردین به کانادا قرار داده و به دنبال اجرای آن است.

این برنامه که «برنامهٔ بهداشت و سلامت تازه‌واردین» نام دارد و بودجه‌ای ۲.۲ میلیون دلاری از اداره شهروندی، پناهندگی و مهاجرت کانادا (IRCC) دریافت کرده، طوری طراحی شده که نیازهای هر فرد تازه‌وارد به کانادا را به طور جامع و اختصاصی برآورده کند.

CMHA-YRSS شعبه‌ای از یک سازمان کشوری است که خود در منطقه York در ناحیه Greater Toronto فعالیت می‌کند و این طرح را با تمرکز بر بهبود وضعیت روانی مهاجرین ۱۲ سال و بالاتر ارایه داده است.

بیشتر تحقیقات درباره سلامت مهاجرینِ جدید نشان می‌دهد که آنها به شدت در برابر مشکلات روانی آسیب‌پذیرند و پژوهش جدید اداره آمار کانادا و IRCC نیز می‌گوید که در ابتدای ورود به کانادا، مهاجرینْ سالم‌تر از افراد متولد در کانادا هستند. این پدیده به «اثر مهاجرین سالم» معروف است.

با این حال به خاطر استرس و تفاوت‌های فرهنگی، موانع زبانی و سختی‌های فرآیند جا افتادن در جامعه جدید، این مزیت به مرور در اکثر مهاجرین محو می‌شود.

جون مارانان، از مدیران CMHA-YRSS در حوزهٔ خدماتِ تازه‌واردین، می‌گوید: «برخی از نگرانی‌ها درباره سلامت روانی که در میان تازه‌واردین می‌بینیم شامل اختلال‌های به جا مانده از تجربیات‌شان در وطن اولیه، استرس مهاجرت، غم و دلتنگی است.»

«تحقیق‌ها نشان داده که پناهندگان و مهاجرین با افزایش حوادث ناشی از پریشانی، افسردگی، اضطراب و آسیب روانی روبرویند.»

با اینکه آژانس‌های پذیرش مهاجرین و مراکز خدمات روانشناسی حمایت خوبی از تازه‌واردین انجام می‌دهند ولی منابع موجود در اختیار آنها آنقدر نیست که بتوانند همه مهاجرین را حمایت کنند.

ضمنا برخی از تازه‌واردین اطلاعی از این خدمات ندارند و برخی دیگر هم از پذیرش کمک فرار می‌کنند.

برنامهٔ CMHA-YRSS برای پر کردن این شکاف‌ها طراحی شده و از آگوست قبلی به اجرا در آمده است. این برنامه شامل کمک‌های روانی و فیزیکی، مشاوره و روان درمانی، بهبود سلامت و آمادگی، ورزش، مشاوره خانوادگی، و خدمات اختصاصی برای درمان ضربه‌های روحی است.

بخش مهمی از برنامه نیز به ایجاد فضایی امن و آرام برای ارایهٔ خدمات اختصاص یافته است. برای مثال خدمات با کمک مترجم به زبان مادری افراد ارایه می‌شود، خدمات برای هر فرد اختصاصی‌سازی می‌شوند، و …

انتظار می‌رود که جمعیت ۷.۵ میلیون نفری مهاجرین کانادا تا سال ۲۰۳۶ به دو برابر افزایش یابد. بنابراین شناخت نیازهای روانی و فیزیکی تازه‌واردین از اهمیت روزافزونی برخوردار است.

معرفی «برنامهٔ بهداشت و سلامت تازه‌واردین» نشان می‌دهد که دولت‌ها و سازمان‌های کانادا به دنبال اطمینان از زمینه‌سازی مناسب برای پذیرش جمعیت خارجی جدید هستند.

منبع: CIC News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید