Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

جزئیات برنامه مهاجرتی Canada’s Parents and Grandparents


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

شهروندان و ساکنین دائم کانادا می‌توانند فرم‌های اسپانسرینگ برنامه 2020 Parents and Grandparents را از تاریخ 13 اکتبر تا 3 نوامبر تکمیل و ارسال کنند. پس از آن IRCC با برگزاری یک لاتاری از کاندیداهای برگزیده دعوت بعمل می‌آورد تا درخواست‌ حمایت مالی برای ورود والدین و والدین بزرگ به کانادا را ثبت کنند.

امسال حداکثر 10،000 درخواست از طرف IRCC تایید خواهد شد.

برنامه PGP فرصتی برای شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی کشور فراهم می‌‎کند تا بار دیگر در کنار والدین خود باشند. علاوه بر این والدین و والدین بزرگ از مزایای کامل اقامت دائمی مانند اجازه کار در کانادا، دسترسی به سیستم بهداشت و درمان و امکان دریافت حق شهروندی برخوردار خواهند شد.

این برنامه مزایای متعددی برای جامعه کانادا دارد که اولین آن تقویت نهاد خانواده و ساختار اجتماعی کانادا است.

مزیت اقتصادی PGP نیز کم نیست. براساس تحقیقات صورت گرفته حضور والدین و والدین بزرگ به افزایش درآمد خانواده‌ها و نهایتا بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک می‌کند.

نرخ مالکیت خانواده‌های مهاجر تقریبا با کانادایی‌ها برابر می‌باشد (تقریبا 70 درصد از خانواده‌ها مالک یک خانه هستند). از طرفی والدین و والدین بزرگ با نگهداری از فرزندان آزادی عمل بیشتری برای کار کردن به شهروندان می‌دهند.

نظرسنجی‌ها نشان داده که PGP کمترین محبوبیت را میان کانادایی‌ها دارد. علت آن نیز نقش کمرنگ والدین در اقتصاد و هزینه‌ بالای آن‌ها بر بخش‌ درمان است.

با اینهمه مقامات دولتی معتقدند PGP فشار چندانی بر کانادا وارد نمی‌کند. این گروه سنی تنها 6 درصد از مهاجران سالانه وارد شده به خاک کشور را تشکیل می‌دهند و با انجام بررسی‌های دقیق پزشکی اطمینان حاصل می‌شود ورود آن‌ها فشاری بر سیستم درمانی وارد نیاورد.

بعلاوه دولت کانادا تعهدی 20 ساله برای اسپانسرها ایجاد کرده که طبق آن مسئولیت مالی والدین و والدین بزرگ به مدت 20 سال از تاریخ اعطای اقامت دائمی بر عهده آنهاست. در این مدت اسپانسر مسئولیت قانونی بازپرداخت هزینه‌های مددکاری اجتماعی والدین خود را عهده‌دار می‌باشد.

کانادا اهداف اقتصادی، اجتماعی و انسانی را از اجرای برنامه‌های مهاجرتی خود دنبال می‌کند. مقامات از مهاجران انتظار نقش‌آفرینی در اقتصاد را دارند و به همین دلیل 60 درصد از مهاجرت‌ها در قالب economic class اجرا می‌گردند. همزمان برنامه‌ PGP بمنظور گرد هم آمدن خانواده‌ها و برنامه‌هایی برای حمایت از قربانیان نقض حقوق بشر نیز دنبال می‌شوند.

منبع: CIC NEWS


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید