Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

آیا آمار پذیرش اکسپرس انتری در ۲۰۲۰ از صدهزار نفر خواهد گذشت؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

کانادا در مسیری است که شاید امسال ۱۰۰,۰۰۰ دعوتنامه اکسپرس انتری یا حتی بیشتر ارسال کند که با توجه به تاثیر منفی کووید-۱۹ بر اقتصاد و مهاجرت، دستاورد ویژه‌ای خواهد بود.

قبل از وضع محدودیت‌های مسافرتی در مارچ ۲۰۲۰، وزیر مهاجرت آقای مارکو مِندیسینو اعلام کرد که هدف دولت برای پذیرش تمام درخواست‌های اقامت دائمی در سال ۲۰۲۰ روی عدد ۳۴۱,۰۰۰ پرونده تنظیم شده است.

اما در حقیقت، برنامه مهاجرتی کانادا برای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ روی ۹۱,۸۰۰ پذیرش سالانه از طریق اکسپرس انتری بسته شده بود.

اکسپرس انتری هنوز راه اصلی سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای پذیرش درخواست‌های مهاجرتی اکونومیک کلاس است که حدود ۶۰٪ پرونده‌های مهاجرتی هر سال را تشکیل می‌دهد.

در نیمه مارچ امسال، دولت کانادا به این نتیجه رسید که برای کنترل کروناویروس باید محدودیت‌هایی برای ورود به کشور وضع کند. در نتیجه بلاتکلیفی بزرگی در سیستم مهاجرتی پیش آمد. در اپریل ۲۰۲۰ ورود مهاجرین به حداقل رسید و همچنان نیز پایین مانده است.

در ضمن بسیاری از اشخاصی که تاییدیه‌های اقامت دائمی (COPR) را گرفته بودند نیز از ورود به کشور بازمانده‌اند و این وضع همچنان ادامه دارد. مدت اعتبار COPR برای برخی از این افراد تمام شده و دیگرانی که بعد از ۱۸ مارچ COPR گرفته‌اند نیز اصلا فرصتی برای ورود نیافته‌اند.

با وجود ادامهٔ پَندمی، فرآیند انتخاب اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود. بر خلاف تصورات عمومی که انتظار توقف —هر چند موقت— این فرآیند را داشتند، IRCC کار خودش را بی‌وقفه ادامه داده است.

دولت با رکوردشکنی در زمینه اکسپرس انتری نشان داده که هنوز خواهان جذب کارکنان متخصص و ماهر در همه حوزه‌ها است، هر چند ورود آنها تا پایان پَندمی به تعویق بیفتد.

در ۱۴ اکتبر، کانادا بزرگترین انتخاب اکسپرس انتری در تاریخ این برنامه را انجام داد و ۴,۵۰۰ نفر برای درخواست اقامت دائمی انتخاب شدند. این کاندیداها اگر در خاک کانادا باشند، قادر به ارسال درخواست خود هستند و اگر خارج از کشور باشند نیز بالاخره روزی که محدودیت‌های کووید-۱۹ لغو شود، به آرزوی خود می‌رسند.

امسال تا این لحظه کانادا ۸۲,۸۵۰ دعوتنامه اکسپرس انتری را صادر و در هر نوبت گزینش، بین ۳,۹۰۰ تا ۴,۲۰۰ دعوتنامه ارسال کرده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تا آخر سال حدود ۱۰۲,۳۵۰ دعوتنامه صادر خواهد شد.

چه برداشتی از این روند داشته باشیم؟

IRCC بر این باور است که توانایی پردازش تمام این پرونده‌ها در مدت زمانی معقول را دارد. استاندارد این سازمان پردازش ۸۰٪ درخواست‌ها در ۶ ماه یا کمتر است.

برخی فکر می‌کنند که گزینش‌های بزرگتر از قبل، نشان می‌دهد که IRCC انتظار ورود این افراد به کانادا در سال ۲۰۲۱ را دارد وگرنه چه نیازی به دعوت از آنها برای ثبت درخواست اقامت دائمی بود؟

دلیل دیگری هم می‌تواند در بین باشد. IRCC امسال به خاطر کووید-۱۹ پذیرش پناهجویان را کاهش داده و شاید ظرفیت که به این خاطر باز شده، به اکسپرس انتری اختصاص یافته باشد.

قرار بود امسال پنجاه‌هزار پناهجو به کانادا وارد شوند ولی پندمی این روند را متوقف کرد.

البته ظرفیت بیشتر برای اکسپرس انتری می‌تواند به خاطر پذیرش توسط برنامه‌های دیگر مانند PNP یا برنامه‌های مهاجرتی کبِک نیز باشد.

به هر صورت، IRCC در پایان اکتبر تصویر دقیق‌تری از ظرفیت پذیرش برنامه‌های مهاجرتی مختلف در ۲۰۲۱-۲۰۲۳ منتشر خواهد کرد که به نظر می‌رسد اهداف این سازمان در سال ۲۰۲۱ و پس از آن، همچنان بالا خواهند بود.

منبع: CIC News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید