Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,016
Total deaths
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
64,882
Total active cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
1,337,730
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm

پندمیِ کووید قدرت مالی یک‌سومِ کانادایی‌ها را کاهش داد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

تقریبا ۳۹ درصد از مردم کانادا به خاطر پندمیِ کووید-۱۹ شرایط مالی ضعیف‌تری پیدا کرده‌اند و تنها ۱۲ درصد می‌گویند که شرایطشان ارتقا یافته است.

طبق شاخص affordability و BDO Canada Ltd از هر ۵ کانادایی ۱ نفر می‌گوید که شرایطش بهتر شده در حالی که ۲ نفر به خاطر موج اول کووید-۱۹ خود را در شرایط مالی بدتری می‌بینند.

شاخص affordability توسط گروه Angus Reid محاسبه می‌شود. این گروه بین ۱ تا ۸ سپتامبر از ۲,۰۰۰ نفر نظرخواهی کرده و افرادی که شرایط اخیرشان را بدتر توصیف کرده‌اند، بدهی‌های خود را کمرشکن و شرایط خانوادگی را چالش‌برانگیز دانسته‌اند.

در این گزارش می‌خوانیم: «پندمیِ کووید-۱۹ شکاف توانمندی را افزایش داده و در سرتاسر کشور اختلاف مالی زیادی ایجاد کرده است.»

مشخصا تفاوت آشکاری بین دو گروهی هست که وضع مالی‌شان تضعیف شده و افرادی که ثابت مانده یا رشد یافته‌اند.

طبق گزارش، ۶۰٪ از افراد خوداشتغال، ۴۴٪ از کارمندان پاره‌وقت، ۶۷٪ از افرادی که مشمول اخراج یا تعدیل حقوق شده‌اند، و ۴۲٪ از افرادی که سالانه کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار درآمد دارند، در معرض تضعیف شرایط مالی‌شان قرار گرفته‌اند.

داگ جونز مدیرعامل BDO Canada می‌گوید: «شاخص توانمندی BDO نشان می‌دهد که در سه سال گذشته تعداد بیشتری از مردم در تامین هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل شده‌اند.»

«اما در مواجهه با کووید-۱۹ تغییر رفتاری را می‌بینیم؛ توانایی مالی مردم کم شده است. آنها رو به پس‌انداز و کاستن از هزینه‌های جاری آورده‌اند، اما همزمان قدرت بازپرداخت بدهی‌هایشان هم کاهش می‌یابد. این عوامل در بلندمدت استرسی را به خانواده‌ها و اقتصاد وارد می‌کند.»

در این بررسی مشخص شده که دو سوم کانادایی‌های بدهکار نمی‌توانند اقساط بدهی خود را سروقت بدهند و بنابراین مجبورند از رفاه خود بکاهند.

در جریان این پندمی، شهروندان بریتیش کلمبیا، آلبرتا و اونتاریو بیش از بقیه در معرض افزایش بدهکاری خود قرار گرفته‌اند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید