Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

کشف زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر در نزدیکی ابوتسفورد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

یک زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر دیگر در نزدیکی ابوتسفورد کشف شده است.

طبق بیانیۀ وزارت کشاورزی بریتیش کلمبیا، 9 نوامبر یک زنبورسرخ در تقاطع بزرگراه فریزر و بزرگراه 13 اَلدرگرُو پیدا شده است. فاصلۀ این منطقه تا محل کشف زنبورسرخ قبلی که در 2 نوامبر در ابوتسفورد کشف شده بود 5 کیلومتر است.

گرچه سال گذشته یکی از لانه‌های این زنبورهای سرخ‌ در جزیرۀ ونکوورِ نانایمو کشف شده بود، اما در این مناطق جدید، درۀ فریزر و لوئر مین‌لند، هیچ لانه‌ای یافت نشده است.

مقام‌های استانی گفته‌اند که تلاش‌های نقشه‌برداری 2020 که در درۀ فریزر انجام شده است با تمرکز بر مراقبت و نظارتِ دام، در امتداد خیابان صفر، با پشتیبانی زنبورداران محلی و دیگر سازمان‌ها صورت گرفته است.

هرچند با فرا رسیدن سرما فعالیت‌ زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر به‌سرعت کاهش می‌یابد، اما هنوز مقامات مردم را به گزارش یافته‌های احتمالیشان تشویق می‌کنند. این کار می‌تواند از طریق تماس تلفنی با شورای گونه‌های مهاجم با شمارۀ 3722-933-888-1، یا از طریق اپلیکیشن موبایل Report Invasive و یا به صورت آنلاین انجام گیرد.

مقامات هشدار داده‌اند که نیش زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر می‌تواند بسیار دردناک باشد و باعث تورم موضعی شود. اگر مقدار بیشتری از سم وارد بدن شود باعث قرمزی و خارش می‌شود.

به هر حال زنبورهای سرخ هیچ علاقه‌ای به انسان‌ها، حیوانات خانگی و یا حیوانات بزرگ‌تر ندارند. زنبورهای سرخ حشرات را به عنوان غذایشان شکار می‌کنند و تنها در حالتی که آرامش لانۀ آنها مختل شود به انسان‌ها حمله می‌کنند.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید