Friday, January 21, 2022

Click here CANADA COVID-19 Statistics

290,528
Total active cases
Updated on January 21, 2022 7:49 pm
2,889,454
Total confirmed cases
Updated on January 21, 2022 7:49 pm

کشف زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر در نزدیکی ابوتسفورد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

یک زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر دیگر در نزدیکی ابوتسفورد کشف شده است.

طبق بیانیۀ وزارت کشاورزی بریتیش کلمبیا، 9 نوامبر یک زنبورسرخ در تقاطع بزرگراه فریزر و بزرگراه 13 اَلدرگرُو پیدا شده است. فاصلۀ این منطقه تا محل کشف زنبورسرخ قبلی که در 2 نوامبر در ابوتسفورد کشف شده بود 5 کیلومتر است.

گرچه سال گذشته یکی از لانه‌های این زنبورهای سرخ‌ در جزیرۀ ونکوورِ نانایمو کشف شده بود، اما در این مناطق جدید، درۀ فریزر و لوئر مین‌لند، هیچ لانه‌ای یافت نشده است.

مقام‌های استانی گفته‌اند که تلاش‌های نقشه‌برداری 2020 که در درۀ فریزر انجام شده است با تمرکز بر مراقبت و نظارتِ دام، در امتداد خیابان صفر، با پشتیبانی زنبورداران محلی و دیگر سازمان‌ها صورت گرفته است.

هرچند با فرا رسیدن سرما فعالیت‌ زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر به‌سرعت کاهش می‌یابد، اما هنوز مقامات مردم را به گزارش یافته‌های احتمالیشان تشویق می‌کنند. این کار می‌تواند از طریق تماس تلفنی با شورای گونه‌های مهاجم با شمارۀ 3722-933-888-1، یا از طریق اپلیکیشن موبایل Report Invasive و یا به صورت آنلاین انجام گیرد.

مقامات هشدار داده‌اند که نیش زنبورسرخ آسیاییِ غول‌پیکر می‌تواند بسیار دردناک باشد و باعث تورم موضعی شود. اگر مقدار بیشتری از سم وارد بدن شود باعث قرمزی و خارش می‌شود.

به هر حال زنبورهای سرخ هیچ علاقه‌ای به انسان‌ها، حیوانات خانگی و یا حیوانات بزرگ‌تر ندارند. زنبورهای سرخ حشرات را به عنوان غذایشان شکار می‌کنند و تنها در حالتی که آرامش لانۀ آنها مختل شود به انسان‌ها حمله می‌کنند.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید