Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 6:33 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 6:33 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 6:33 am

اعتماد عمومی به واکسن کرونا تا چه حد است؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

موج دوم با سوم کرونا همچنان در حال گسترش می‌باشد و در این بین نگرانی کارشناسان درباره بی‌اعتمادی عمومی نسبت به واکسن کرونا نیز افزایش یافته است.

برخی شهروندان واکسن را بسیار حیاتی می‌دانند اما در مقابل بسیاری برای دریافت آن عجله نداشته و منتظر خواهند ماند اثربخشی آن در درازمدت ثابت شود.

البته پروفسور استیون تایلر از دپارتمان روانپزشکی دانشگاه بریتیش‌کلمبیا اکثریت جامعه با ایده دریافت واکسن مشکلی ندارند.

وزارت بهداشت کانادا از شهروندان کانادایی خواسته تا به فرایند تولید و عرضه واکسن کرونا اعتماد کنند. هم‌اکنون دولت فدرال قصد دارد با همکاری دولت‌های استانی دستورالعملی جامع بمنظور پاسخ به اطلاعات نادرست، ابهامات و پرسش‌های بدون پاسخ درباره واکسن کرونا، طراحی کند.

براساس نظرسنجی Global News که بین تاریخ 23 تا 26 اکتبر و توسط شرکت Ipsos انجام شده 54 درصد کانادایی‌ها بلافاصله پس از معرفی واکسن تمایل دارند آن را دریافت کنند اما تنها 22 درصد بی‌صبرانه منتظر واکسن هستند و سریعا این کار را انجام خواهند داد.

61 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز با فرایند واکسیناسیون اجباری موافق هستند که در مقایسه با چهار ماه قبل کاهش 11 درصدی را نشان می‌دهد.

سرنا کراودر که ساکن آنتاریو و دارای چهار فرزند است میزان استقبال مردم از واکسن جدید را ابزاری مناسب برای سنجش اعتماد عمومی به پزشکان، دولت و سیاستمداران می‌داند.

هایدی لارسن کارمند سازمان ملل با اشاره به آنچه در نیجریه شمالی و هنگام عرضه واکسن فلج‌الطفال رخ داد می‌گوید اگر پاسخی مناسب به تردیدهای جامعه داده نشود شاهد پیامدهای بسیار ناگوار خواهیم بود. مقاومت شهروندان نیجریه در زمان واکسیناسیون سبب شیوع بیماری در 20 کشور و خسارت 500 میلیون دلاری شد.

کانادا یکی از قدرتمندترین سیستم‌های قانون‌گذاری جهان برای توسعه و تایید واکسن‌های جدید را دارد. طبق این سیستم سه تیم علمی واکسن جدید را پیش از تایید یا رد بررسی خواهند کرد.

سعد عمر مدیر انستیتو Global Health در دانشگاه Yale با اشاره به احتمال رد واکسن گفت: باور نادرستی وجود دارد که در فصل بهار تمام مردم برای دریافت واکسن اقدام می‌کنند اما حقیقت چیز دیگریست. او به تغییرات اقلیمی و تردید درصد قابل‌توجهی از جامعه با وجود شواهد محکم اشاره کرد.

در ماه سپتامبر مدیران عامل نه شرکت دارویی با امضای یک تعهدنامه موافقت کردند تا به استانداردهای علمی در تمام مراحل ساخت واکسن پایبند بمانند. آن‌ها قول دادند در این راه هرگز راه‌های کوتاه‌تر را طی نکنند و فرایند به دقت و کامل انجام شود.

متاسفانه رهبران پوپولیست و برخی سلبریتی‌ها اقدام به انتشار اطلاعات نادرست و ارائه انواع تئوری‌های توطئه می‌کنند. از طرفی بی‌اعتمادی به واکسن کرونا تنها به مردم عادی خلاصه نمی‌شود و شاهد شکل‌گیری تردیدها در میان جامعه پزشکی نیز هستیم.

لارسن معتقد است باید با انتشار اطلاعات درست و پاسخ دقیق و به موقع به پرسش‌ها و تردیدها، نشان دهیم که به جامعه اهمیت می‌دهیم و احساسات و باورهای آن‌ها برایمان اهمیت دارد. از طرفی باید به علت شکل‌گیری تردید پی برد زیرا می‌تواند در شرایط کنونی برایمان بسیار گران تمام شود.

با اینحال بسیاری باور دارند که واکسن کرونا با استقبال چشمگیر مردم مواجه خواهد شد و با ایمنی درصد قابل توجهی از جامعه ویروس نیز بتدریج ناپدید می‌شود.

منبع: Global NEWS
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید