Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 4:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 4:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 4:28 pm

اعتماد عمومی به واکسن کرونا تا چه حد است؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

موج دوم با سوم کرونا همچنان در حال گسترش می‌باشد و در این بین نگرانی کارشناسان درباره بی‌اعتمادی عمومی نسبت به واکسن کرونا نیز افزایش یافته است.

برخی شهروندان واکسن را بسیار حیاتی می‌دانند اما در مقابل بسیاری برای دریافت آن عجله نداشته و منتظر خواهند ماند اثربخشی آن در درازمدت ثابت شود.

البته پروفسور استیون تایلر از دپارتمان روانپزشکی دانشگاه بریتیش‌کلمبیا اکثریت جامعه با ایده دریافت واکسن مشکلی ندارند.

وزارت بهداشت کانادا از شهروندان کانادایی خواسته تا به فرایند تولید و عرضه واکسن کرونا اعتماد کنند. هم‌اکنون دولت فدرال قصد دارد با همکاری دولت‌های استانی دستورالعملی جامع بمنظور پاسخ به اطلاعات نادرست، ابهامات و پرسش‌های بدون پاسخ درباره واکسن کرونا، طراحی کند.

براساس نظرسنجی Global News که بین تاریخ 23 تا 26 اکتبر و توسط شرکت Ipsos انجام شده 54 درصد کانادایی‌ها بلافاصله پس از معرفی واکسن تمایل دارند آن را دریافت کنند اما تنها 22 درصد بی‌صبرانه منتظر واکسن هستند و سریعا این کار را انجام خواهند داد.

61 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز با فرایند واکسیناسیون اجباری موافق هستند که در مقایسه با چهار ماه قبل کاهش 11 درصدی را نشان می‌دهد.

سرنا کراودر که ساکن آنتاریو و دارای چهار فرزند است میزان استقبال مردم از واکسن جدید را ابزاری مناسب برای سنجش اعتماد عمومی به پزشکان، دولت و سیاستمداران می‌داند.

هایدی لارسن کارمند سازمان ملل با اشاره به آنچه در نیجریه شمالی و هنگام عرضه واکسن فلج‌الطفال رخ داد می‌گوید اگر پاسخی مناسب به تردیدهای جامعه داده نشود شاهد پیامدهای بسیار ناگوار خواهیم بود. مقاومت شهروندان نیجریه در زمان واکسیناسیون سبب شیوع بیماری در 20 کشور و خسارت 500 میلیون دلاری شد.

کانادا یکی از قدرتمندترین سیستم‌های قانون‌گذاری جهان برای توسعه و تایید واکسن‌های جدید را دارد. طبق این سیستم سه تیم علمی واکسن جدید را پیش از تایید یا رد بررسی خواهند کرد.

سعد عمر مدیر انستیتو Global Health در دانشگاه Yale با اشاره به احتمال رد واکسن گفت: باور نادرستی وجود دارد که در فصل بهار تمام مردم برای دریافت واکسن اقدام می‌کنند اما حقیقت چیز دیگریست. او به تغییرات اقلیمی و تردید درصد قابل‌توجهی از جامعه با وجود شواهد محکم اشاره کرد.

در ماه سپتامبر مدیران عامل نه شرکت دارویی با امضای یک تعهدنامه موافقت کردند تا به استانداردهای علمی در تمام مراحل ساخت واکسن پایبند بمانند. آن‌ها قول دادند در این راه هرگز راه‌های کوتاه‌تر را طی نکنند و فرایند به دقت و کامل انجام شود.

متاسفانه رهبران پوپولیست و برخی سلبریتی‌ها اقدام به انتشار اطلاعات نادرست و ارائه انواع تئوری‌های توطئه می‌کنند. از طرفی بی‌اعتمادی به واکسن کرونا تنها به مردم عادی خلاصه نمی‌شود و شاهد شکل‌گیری تردیدها در میان جامعه پزشکی نیز هستیم.

لارسن معتقد است باید با انتشار اطلاعات درست و پاسخ دقیق و به موقع به پرسش‌ها و تردیدها، نشان دهیم که به جامعه اهمیت می‌دهیم و احساسات و باورهای آن‌ها برایمان اهمیت دارد. از طرفی باید به علت شکل‌گیری تردید پی برد زیرا می‌تواند در شرایط کنونی برایمان بسیار گران تمام شود.

با اینحال بسیاری باور دارند که واکسن کرونا با استقبال چشمگیر مردم مواجه خواهد شد و با ایمنی درصد قابل توجهی از جامعه ویروس نیز بتدریج ناپدید می‌شود.

منبع: Global NEWS


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید