Tuesday, January 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,221
Total deaths
Updated on January 19, 2021 10:08 am
71,991
Total active cases
Updated on January 19, 2021 10:08 am
718,373
Total confirmed cases
Updated on January 19, 2021 10:08 am

مالیات جدید برای خریداران خارجی املاک در کانادا

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

دولت فدرال طرحی را در قالب برنامه بودجه و چشم‌انداز اقتصادی معرفی کرد که به موجب آن استفاده غیر مولد از املاک توسط شهروندان خارجی (که اقامت کانادا ندارند) مشمول مالیات می‌شود. دولت امیدوار است با این کار جلوی افزایش قیمت املاک در بازارهای کلیدی را بگیرد.

در گزارش منتشر شده آمده: قیمت منازل از حد توان شهروندان کانادایی، مخصوصا افرادی که برای اولین بار قصد خرید خانه دارند، خارج شده است. تقاضای بالای شهروندان خارجی غیرساکن باعث رشد غیرمنطقی قیمت‌ها برای ساکنین کانادا می‌شود. دولت متعهد شده تا بمنظور کمک به بازار و پایین‌ آوردن قیمت‌ها از شهروندان خارجی، آن دسته از مالکین که اقامت کانادا ندارند و کسانی که کانادا را برای سرمایه‌گذاری و ذخیره اموال خود انتخاب کرده‌اند، مالیات بگیرد.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این مالیات و چارچوب تعیین شده برای آن منتشر نشده است.

چنین مالیاتی می‌تواند بر قیمت آپارتمان‌های مجلل و تازه ساز که یکی شدیدا موردعلاقه خارجی‌ها هستند، تاثیر بگذارد. معمولا این پروژه‌ها با هدف فروش به خریداران خارجی اجرا می‌شوند.

با اینحال تاثیر این مالیات در تمام نقاط کشور به شکل یکسان احساس نخواهد شد و دو بازار گران‌قیمت ونکوور و تورنتو بیش از سایرین تغییرات قیمت را تجربه می‌کنند.

چند سال از اقدام استان‌های بریتیش‌کلمبیا و آنتاریو برای دریافت مالیات از خریداران خارجی مسکن می‌گذرد و در این مدت شاهد کاهش فعالیت خارجی‌ها در بازار بوده‌ایم. این مالیات سبب شده تا توجه این دسته از خریداران به نواحی دیگر مانند مونتریال و جنوب مرز کانادا با ایالات‌متحده جلب شود.

از سال 2016 خریداران خارجی خانه در مترو ونکوور، Fraser Valley، Greater Victoria، Nanaimo و Okanagan مقدار 20 درصد از ارزش حقیقی ملک خود را مالیات داده‌اند.

در سال 2019 نیز با وضع مالیات خانه‌های خالی و مبارزه با احتکار (SVT) مالکین خارجی، خانواده‌هایی که از پرداخت مالیات فرار می‌کنند و کانادایی‌هایی که در خارج از بریتیش‌کلمبیا زندگی می‌کنند مشمول پرداخت مالیات شدند. آن‌ها باید 2 درصد ارزش ملک خود را بعنوان مالیات بپردازند.

شهرداری ونکوور هم با اعمال مالیات بر خانه‌های خالی سعی کرده مانع از رشد بیش از حد قیمت‌ها در بازار شود. قرار است نرخ این مالیات از ابتدای سال 2021 به 3 درصد افزایش یابد.

همزمان آنتاریو نیز راه بریتیش‌کلمبیا را پیش گرفت و مالیات احتکار را بر 15 درصد از ارزش معاملات املاک در ناحیه Greater Golden Horseshoe Region وضع کرد. این مالیات از خریدارانی که شهروند یا ساکن دائمی کانادا نیستند و سرمایه‌گذاران خارجی دریافت می‌شود.

باید منتظر بود و دید این اقدام تا چه حد می‌تواند خرید خانه را برای جوانان آسان کند.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید