Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

عوارض نادر اما محتمل واکسن Pfizer


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

روز چهارشنبه دکتر سوپریا شارما مشاور ارشد وزارت بهداشت کانادا به بررسی عوارض واکسن کرونا Pfizer پرداخت. این خبر در حالی بیان می‌شود که گزارش‌هایی از مشاهده حساسیت در دریافت‌کنندگان بریتانیایی واکسن Pfizer منتشر شده است.

او تاکید کرد که وزارت بهداشت کانادا وضعیت این واکسن را به دقت زیر نظر خواهد داشت.

بگفته دکتر شارما این واکسن پس از بررسی‌های دقیق مورد تایید قرار گرفته و ثابت شده مزایای آن بسیار بیشتر از عوارض احتمالی است.

بریتانیا اولین کشور دنیا بود که استفاده عمومی از واکسن Pfizer را آغاز نمود و تاکنون چندین گزارش از واکنش‌های آلرژیک به واکسن را ثبت کرده است.

بگفته شارما این واکنش‌ها در فاصله‌ای کوتاه پس از دریافت واکسن بروز کرده‌‌اند و بیماران پس از درمان و بهبود کامل مرخص شده‌اند.

او افزود که این افراد سابقه حساسیت‌های گوناگون داشته‌اند و سرنگ‌های آدرنالین همراهشان بوده است.

از میان 44،000 نفر شرکت‎کننده در آزمایشات بالینی Pfizer تنها دو نفر واکنش‌ آلرژیک شدید داشته‌اند.

شارما با اشاره به خطر واکنش آلرژیک پس از دریافت هر نوع واکسن‌ها گفت بروز چنین مواردی پس از تزریق عنصری خارجی به بدن غیرعادی نیست.

متداولترین عوارض پس از دریافت واکسن Pfizer ناراحتی در محل تزریق، خستگی جزئی و سردرد ملایم بوده و پس از دریافت دوز دوم میزان خستگی بیشتر شده است. شدت کلیه واکنش‌ها متوسط است.

بطور کلی نرخ بروز عوارض جانبی در آزمایشات بالینی بسیار پایین بوده و تنها 2.8 درصد از افراد بالای 55 سال و 4.6 درصد از افراد زیر 55 سال آن‌ها را گزارش کرده‌اند.

وضعیت افراد شرکت‌کننده در آزمایشات شرکت Pfizer تا دو سال رصد می‌شود.

اوایل هفته نخست‌وزیر جاستین ترودو اعلام کرد 249،000 دوز از واکسن Pfizer پیش از پایان سال به کشور کانادا خواهد رسید. او به شرایط دشوار نگهداری از واکسن (نیاز به دمای -70 درجه سانتی‌گراد) نیز اشاره کرد و گفت چالشی اساسی برای حمل‌ونقل و توزیع آن محسوب می‌شود.

شارما در بخشی دیگر از صحبت‌هایش گفت: صدور مجوز اخیر گامی حیاتی برای کنترل COVID-19 می‌باشد. افزایش دسترسی به واکسن‌ها در سال آینده افزایش می‌یابد و تمام شهروندان امکان آن را خواهند داشت تا خود را در برابر ویروس ایمن کنند.

بنا بر اعلام مقامات بهداشتی کانادا 194 میلیون دوز از واکسن‌های COVID-19 تهیه خواهد شد و امکان خرید 220 میلیون دوز اضافی نیز وجود دارد. سه میلیون دوز نخست واکسن‌ها در سه‌ ماهه ابتدایی سال 2021 به کشور می‌رسند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید