Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 5:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 5:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 5:28 pm

آغاز مرحله نخست واکسیناسیون در آلبرتا از هفته آینده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

اولین دوز واکسن COVID-19 در آلبرتا چهارشنبه آینده تزریق خواهد شد.

تایلر شاندرو وزیر بهداشت آلبرتا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه خود اعلام کرد که اولین سری از واکسن‌های Pfizer به کادر درمان استان که در خط مقدم مبارزه با COVID-19 قرار دارند تزریق می‌شود.

او گفت: برای حفاظت از آسیب‌پذیرترین شهروندان استان 3،900 دوز نخست واکسن به پزشکان و پرستاران ICU، پزشکان بیماری‌های تنفسی و کارکنان مراکز مراقبتی استان تزریق می‌شوند. با گذشت 10 ماه از مشاهده اولین مبتلایان آن‌ها بسیار خسته هستند و در این مدت جان خود را برای مقابله با ویروس به خطر انداخته‌اند. این افراد به حمایت ما نیاز دارند و باید نشان دهیم در کنارشان هستیم. امیدوارم شروع واکسیناسیون باعث گردد آینده‌ای روشن را پیش روی خود ببینند.

نخستین مرحله واکسناسیون در دو محل ورود محموله‌ها که امکان نگهداری از واکسن‌ها در دمای بسیار پایین را دارند، یکی در کلگری و دیگری در ادمونتون، انجام خواهد شد.

به این ترتیب واکسن‌ بلافاصله در اختیار ساکنین خانه‌های سالمندان قرار نخواهد گرفت. شاندرو امیدوار است با واکسینه شدن کارکنان این مراکز خطر انتقال بیماری میان ساکنین نیز کاهش یابد.

اولین گروه از کارکنان که امکان واکسینه شدن را دارند در Foothills Hospital و Peter Lougheed Centre در کلگری و دانشگاه آلبرتا و Royal Alexandra Hospitals در ادمونتون شاغل هستند.

برای ایمن شدن توسط واکسن Pfizer نیاز به تزریق دو دوز با فاصله یک ماه خواهید داشت. کسانی که اولین دوز واکسن را دریافت می‌کنند بلافاصله نوبت دریافت دوز بعدی را نیز خواهند گرفت.

انتظار می‌رود محموله دوم واکسن در اواخر ماه به آلبرتا برسد و واکسیناسیون کادر درمان، که واجد شرایط دریافت واکسن هستند، آغاز شود.

شاندرو در ادامه گفت: ما برای دریافت ایمن، مناسب و بدون تاخیر واکسن‌ها طبق برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، AHS و با حمایت تیم ژنرال پاول وینیک آماده هستیم. توزیع نخستین محموله گام بسیار مهمی در مبارزه ادامه‌دار با COVID-19 خواهد بود اما نمی‌توانیم محدودیت‌ها و قوانین سختگیرانه را کاهش دهیم. هنوز ماه‌ها با ایمنی جمعی شهروندان آلبرتا فاصله داریم و تا آن زمان باید حسابی مراقبت یکدیگر باشیم.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید