Sunday, March 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,213
Total deaths
Updated on March 7, 2021 2:13 am
29,977
Total active cases
Updated on March 7, 2021 2:13 am
884,086
Total confirmed cases
Updated on March 7, 2021 2:13 am

واکسن کرونا برای کانادایی‌ها رایگان خواهد بود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

فهرست هتل‌های مجاز کانادا برای قرنطینه مسافران

دولت کانادا نزدیک به 50 هتل مجاز در سراسر کشور را برای قرنطینه مسافران بین‌المللی تأیید کرده است. براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه...

هشدار سقوط بهمن برای مناطق کوهستانی آلبرتا و بریتیش کلمبیا

با رسیدن هوای گرم بهاری و ضعیف شدن توده‌های برف در غرب آلبرتا و شرق بریتیش کلمبیا، Avalanche Canada هشدار عمومی درباره سقوط بهمن...

واکسن COVID-19 برای افراد بالای 50 سال در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا اعلام کردند که در اواخر ماه جاری بزرگسالان بالای 50 سال واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 خواهند شد. تایلر شندرو وزیر بهداشت...

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که دولت فدرال هزینۀ واکسن COVID-19 را برای کانادایی‌ها پوشش خواهد داد.

ترودو به خبرنگاران گفت به جای اینکه استان‌ها و مناطق از بودجۀ خود برای پرداخت هزینه واکسن استفاده کنند، دولت هزینۀ واکسن‌های دریافتی و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این واکسیناسیون را از بودجه‌اش پرداخت خواهد کرد.

نخست‌وزیر گفت: «این واکسن برای تمام کانادایی‌ها رایگان خواهد بود.»

سازمان بهداشت کانادا روز چهارشنبه کاندیدای واکسن Pfizer’s COVID-19 را تأیید کرد. ترودو گفت که انتظار می‌رود 30،000 دوز ظرف چند روز به کانادا برسد.

هفته گذشته کمیته مشاوره ملی ایمن‌سازی (NACI)  چهار گروه کلیدی را شناسایی کرد که باید ایمن‌سازی زودهنگام علیه COVID-19 دریافت کنند.

NACI توصیه می‌کند که دوزهای اولیه واکسن به ساکنین و کارمندان آسایشگاه‌های مراقبت از سالمندان، همچنین سالمندان 70 سال، را شروع کنند. واکسیناسیون از افراد 80 سال به بالا شروع می‌شود.

كاركنان بهداشت و درمان و مشاغل پشتيبانی شخصی كه شغل آنها شامل تماس مستقيم با بيماران و سالمندان در جوامع بومي است نيز برای واكسيناسيون زودرس در نظر گرفته شده است.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این واکسن در انگلیس واکنش‌های آلرژیک ایجاد کرده است، ترودو گفت که واکسن‌ها «ایمن و موثر» هستند و عوارض جانبی جدی آن «بسیار نادر» خواهد بود.

با این وجود، دولت کانادا می‌خواهد اطمینان حاصل کند در موقعیت «بسیار بعید» که کسی واکنش نامطلوب داشته باشد، مردم به حمایت مورد نیاز خود دسترسی دارندو.

ترودو از ایجاد یک برنامه پشتیبانی فدرال در مورد ایمنی واکسن خبر داد. این طرح شامل تمام واکسن‌ها از جمله واکسن‌های COVID-19 می‌شود.

سرلشکر دنی فورتین، معاون لجستیک و عملیات آژانس بهداشت عمومی کانادا، گفت که انتظار می‌رود واکسن‌های Pfizer روز جمعه از طرف تولیدکننده به کانادا ارسال شده و باید تا روز دوشنبه وارد کانادا شوند.

ترودو گفت: «این خبر خوبی است که همۀ ما به آن نیاز داشتیم.»

کانادا برای تهیۀ حداکثر 194 میلیون دوز واکسن COVID-19 با هفت تولیدکننده از جمله Pfizer معامله کرده است. گزینۀ خرید 220 میلیون دوز اضافی نیز موجود است.

تاکنون، 435،330 مورد ابتلا به COVID-19 و 12،983 مورد مرگ ناشی از این بیماری در سراسر کشور وجود داشته است.

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید