Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 9:25 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 9:25 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 9:25 am

واکسن کرونا برای کانادایی‌ها رایگان خواهد بود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که دولت فدرال هزینۀ واکسن COVID-19 را برای کانادایی‌ها پوشش خواهد داد.

ترودو به خبرنگاران گفت به جای اینکه استان‌ها و مناطق از بودجۀ خود برای پرداخت هزینه واکسن استفاده کنند، دولت هزینۀ واکسن‌های دریافتی و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این واکسیناسیون را از بودجه‌اش پرداخت خواهد کرد.

نخست‌وزیر گفت: «این واکسن برای تمام کانادایی‌ها رایگان خواهد بود.»

سازمان بهداشت کانادا روز چهارشنبه کاندیدای واکسن Pfizer’s COVID-19 را تأیید کرد. ترودو گفت که انتظار می‌رود 30،000 دوز ظرف چند روز به کانادا برسد.

هفته گذشته کمیته مشاوره ملی ایمن‌سازی (NACI)  چهار گروه کلیدی را شناسایی کرد که باید ایمن‌سازی زودهنگام علیه COVID-19 دریافت کنند.

NACI توصیه می‌کند که دوزهای اولیه واکسن به ساکنین و کارمندان آسایشگاه‌های مراقبت از سالمندان، همچنین سالمندان 70 سال، را شروع کنند. واکسیناسیون از افراد 80 سال به بالا شروع می‌شود.

كاركنان بهداشت و درمان و مشاغل پشتيبانی شخصی كه شغل آنها شامل تماس مستقيم با بيماران و سالمندان در جوامع بومي است نيز برای واكسيناسيون زودرس در نظر گرفته شده است.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این واکسن در انگلیس واکنش‌های آلرژیک ایجاد کرده است، ترودو گفت که واکسن‌ها «ایمن و موثر» هستند و عوارض جانبی جدی آن «بسیار نادر» خواهد بود.

با این وجود، دولت کانادا می‌خواهد اطمینان حاصل کند در موقعیت «بسیار بعید» که کسی واکنش نامطلوب داشته باشد، مردم به حمایت مورد نیاز خود دسترسی دارندو.

ترودو از ایجاد یک برنامه پشتیبانی فدرال در مورد ایمنی واکسن خبر داد. این طرح شامل تمام واکسن‌ها از جمله واکسن‌های COVID-19 می‌شود.

سرلشکر دنی فورتین، معاون لجستیک و عملیات آژانس بهداشت عمومی کانادا، گفت که انتظار می‌رود واکسن‌های Pfizer روز جمعه از طرف تولیدکننده به کانادا ارسال شده و باید تا روز دوشنبه وارد کانادا شوند.

ترودو گفت: «این خبر خوبی است که همۀ ما به آن نیاز داشتیم.»

کانادا برای تهیۀ حداکثر 194 میلیون دوز واکسن COVID-19 با هفت تولیدکننده از جمله Pfizer معامله کرده است. گزینۀ خرید 220 میلیون دوز اضافی نیز موجود است.

تاکنون، 435،330 مورد ابتلا به COVID-19 و 12،983 مورد مرگ ناشی از این بیماری در سراسر کشور وجود داشته است.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید