Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

واکسن کرونا برای کانادایی‌ها رایگان خواهد بود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که دولت فدرال هزینۀ واکسن COVID-19 را برای کانادایی‌ها پوشش خواهد داد.

ترودو به خبرنگاران گفت به جای اینکه استان‌ها و مناطق از بودجۀ خود برای پرداخت هزینه واکسن استفاده کنند، دولت هزینۀ واکسن‌های دریافتی و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این واکسیناسیون را از بودجه‌اش پرداخت خواهد کرد.

نخست‌وزیر گفت: «این واکسن برای تمام کانادایی‌ها رایگان خواهد بود.»

سازمان بهداشت کانادا روز چهارشنبه کاندیدای واکسن Pfizer’s COVID-19 را تأیید کرد. ترودو گفت که انتظار می‌رود 30،000 دوز ظرف چند روز به کانادا برسد.

هفته گذشته کمیته مشاوره ملی ایمن‌سازی (NACI)  چهار گروه کلیدی را شناسایی کرد که باید ایمن‌سازی زودهنگام علیه COVID-19 دریافت کنند.

NACI توصیه می‌کند که دوزهای اولیه واکسن به ساکنین و کارمندان آسایشگاه‌های مراقبت از سالمندان، همچنین سالمندان 70 سال، را شروع کنند. واکسیناسیون از افراد 80 سال به بالا شروع می‌شود.

كاركنان بهداشت و درمان و مشاغل پشتيبانی شخصی كه شغل آنها شامل تماس مستقيم با بيماران و سالمندان در جوامع بومي است نيز برای واكسيناسيون زودرس در نظر گرفته شده است.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این واکسن در انگلیس واکنش‌های آلرژیک ایجاد کرده است، ترودو گفت که واکسن‌ها «ایمن و موثر» هستند و عوارض جانبی جدی آن «بسیار نادر» خواهد بود.

با این وجود، دولت کانادا می‌خواهد اطمینان حاصل کند در موقعیت «بسیار بعید» که کسی واکنش نامطلوب داشته باشد، مردم به حمایت مورد نیاز خود دسترسی دارندو.

ترودو از ایجاد یک برنامه پشتیبانی فدرال در مورد ایمنی واکسن خبر داد. این طرح شامل تمام واکسن‌ها از جمله واکسن‌های COVID-19 می‌شود.

سرلشکر دنی فورتین، معاون لجستیک و عملیات آژانس بهداشت عمومی کانادا، گفت که انتظار می‌رود واکسن‌های Pfizer روز جمعه از طرف تولیدکننده به کانادا ارسال شده و باید تا روز دوشنبه وارد کانادا شوند.

ترودو گفت: «این خبر خوبی است که همۀ ما به آن نیاز داشتیم.»

کانادا برای تهیۀ حداکثر 194 میلیون دوز واکسن COVID-19 با هفت تولیدکننده از جمله Pfizer معامله کرده است. گزینۀ خرید 220 میلیون دوز اضافی نیز موجود است.

تاکنون، 435،330 مورد ابتلا به COVID-19 و 12،983 مورد مرگ ناشی از این بیماری در سراسر کشور وجود داشته است.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید