Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 11:53 am
85,983
Total active cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am
1,161,439
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am

واکسن فایزر COVID-19 برای افراد دارای حساسیت‌های خاص توصیه نمی‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

سازمان بهداشت کانادا توصیه کرده است افرادی که دارای حساسیت‌های خاص هستند واکسن فایزر COVID-19 را تزریق نکنند.

به دنبال دو گزارش از واکنش آنافیلاکتوئید (بیش‌دفاعی) در بریتانیا، مقامات بهداشتی اعلامیه‌ای را در 12 دسامبر صادر کردند.

به گزارش بهداشت کانادا هر دو نفر سابقۀ واکنش شدید آلرژیک داشتند و EpiPen (آدرنالین) همراه داشتند. هر دو مورد بهبود یافته‌اند.

بهداشت کانادا گفت: «افرادی که به هر یک از مواد تشکیل‌دهنده واکسن حساسیت دارند، در حال حاضر نسبت به دریافت آن احتیاط کنند.»

همچنین توصیه می‌شود کسانی که واکنش آلرژیک جدی به واکسن، دارو یا موادغذایی دیگری را تجربه کرده‌اند، قبل از تزریق واکسن با پزشک خود مشاوره کنند.

در واکسن فایزر covid-19 مادۀ دارویی در واکسن mRNA (آران‌ای پیام‌رسان) وجود دارد. مواد غیردارویی نیز لیپیدهای ALC-0315 و ALC-0159، کلسترول، دی‌هیدرات فسفات سدیم دو پایه، فسفات پتاسیم مونوبازیک، پتاسیم کلرید، سدیم کلرید و ساکارز هستند. همچنین از آب برای تزریق استفاده می‌شود.

در کانادا، همۀ واکسن‌ها برچسب هشداردهنده‌ای‌ دارند که در مورد خطر واکنش‌های آلرژیک جدی، از جمله آنافیلاکتوئید هشدار می‌دهند. بهداشت کانادا می‌گوید کلینیک‌های ایمن‌سازی مجهز به مدیریت این حوادث بسیار کمیاب هستند.

عوارض جانبی ناشی از آزمایشات بالینی واکسن فایزر COVID-19 شامل درد در محل تزریق، لرزش بدن، احساس خستگی و تب می‌شود.

یک مقام بهداشتی گفته است: «این واکنش‌ها مشابه عوارض جانبی ناشی از واکسن‌های دیگر است. آنها خود به خود از بین می‌روند و خطری برای سلامتی ندارند. بهداشت کانادا برای ارزیابی ایمنی، اثربخشی و کیفیت این واکسن بررسی علمی دقیقی از شواهد علمی موجود انجام داده است. و هیچ نگرانی عمده‌ای در زمینۀ ایمنی شناسایی نشده است.»

9 دسامبر واکسن منتخب فایزر COVID-19 برای استفاده در کانادا تأیید شد و انتظار می‌رود که ایمن‌سازی از 15 دسامبر آغاز شود. این واکسن فقط برای افراد بالای 16 سال در دسترس خواهد بود، زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر افراد جوان‌تر وجود ندارد.

پس از تأیید، یک مشاور ارشد پزشکی در بهداشت کانادا گفت که اگرچه پدیده‌ای نادر است، اما این واکسن می‌تواند خطراتی را همراه داشته باشد.

دکتر سوپریا شارما گفته است: «وقتی مجوز صادر می‌کنیم به این معنی است که آن را بررسی کرده‌ایم و مزایای آن دارو بیشتر از خطرات احتمالی‌اش است. اما هنوز یک واکسن یک دارو است. خطرات بالقوه وجود دارد، حتی اگر نادر باشد.»

پیش از توزیع واکسن، آژانس بهداشت عمومی کانادا یک برنامه پشتیبانی از آسیب واکسن را برای کمک به افرادی که واکنش جدی نامطلوب نسبت به واکسن تأیید شده دارند، آغاز کرده است.

کانادا برای تهیۀ حداکثر 194 میلیون دوز واکسن COVID-19 با هفت تولید کننده واکسن از جمله فایزر معامله کرده است. مقامات بهداشتی این گزینه را دارند که در صورت نیاز 220 میلیون دوز اضافی خریداری کنند.

تاکنون، کانادا 448،841 مورد ابتلا COVID-19 و 13،251 مورد مرگ ناشی از این بیماری را مشاهده کرده است. مقامات بهداشتی فدرال هشدار داده‌اند اگر تماس‌های روزمره خود را محدود نکنیم، این کشور می‌تواند تا کریسمس 577،000 مورد ابتلا و 14،920 مورد مرگ را مشاهده کند.

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید