Thursday, February 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,807
Total deaths
Updated on February 25, 2021 8:44 am
30,393
Total active cases
Updated on February 25, 2021 8:44 am
855,126
Total confirmed cases
Updated on February 25, 2021 8:44 am

‘ستاره کریسمس’ برای اولین بار در 800 سال گذشته در آسمان ظاهر خواهد شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

کمتر از 6 درصد جرایم کرونایی بریتیش‌کلمبیا پرداخت شده

از 21 آگست 2020 تا 12 فوریه 2021 تعداد 1,058 برگه جریمه برای شهروندان متخلف صادر شده است. با اینحال بگفته برنت شیرر سخنگوی...

تمدید وضعیت اضطراری در کلگری

وضعیت اضطراریِ کلگری به خاطر کووید-۱۹ برای ۹۰ روز دیگر توسط شهرداری این شهر تمدید شد. وضعیت اضطراری محلی (SOLE) از مارچ ۲۰۲۰، یعنی در...

بهترین کارفرمایان بریتیش‌کلمبیا برای سال 2021

Mediacorp Canada بار دیگر به مطالعه کارفرمایان استان پرداخته و شرکت‌ها را براساس فاکتورهایی چون فضای فیزیکی کار، اتمسفر محل کار و جایگاه اجتماعی،...

اجاره‌بهای تورنتو تا پایان سال 4 درصد افزایش می‌یابد

براساس گزارش اخیر وبسایت Rentals.ca مبلغ اجاره‌بها در ماه‌های نخست امسال کم می‌شود اما تا انتهای سال حدود 4 درصد افزایش خواهد یافت. بن مایرز...

فردا شب برای اولین بار تقریباً در طی ۱۰۰۰ سال گذشته یک ‘ستاره کریسمس’ (ستاره بیت‌اللحم) در آسمان ظاهر می‌شود.

بر اساس گفته‌های ناسا، دو سیاره بزرگ منظومه شمسی، مشتری و زحل، در تاریخ 21 دسامبر به منظور یک پیوند سیاره‌ای معروف به ‘ستاره کریسمس’ به هم می‌رسند.

وقتی آنها در آسمان از کنار هم رد می شوند، نزدیک‌ترین سیاره‌ها نزدیک به 400 سال با یکدیگر فاصله خواهد داشت. طی ۸۰۰ سال گذشته، این اولین باری است که مشتری و زحل در یک شب به یکدیگر بسیار نزدیک می‌شوند.

ناسا که این رویداد را به طور رسمی ‘پیوند بزرگ’ نام نهاد و اظهار داشت که فردا شب غول‌های گازی چنان به یکدیگر نزدیک ظاهر می‌شوند که اگر بخواهید می‌توانید به راحتی با انگشتتان هر دو را مخفی کنید.

با اینکه اگر از زمین به آنها نگاه کنید بسیار نزدیک به یکدیگر هستند، این سیارات همچنان در فضا با فاصله چند صد هزار کیلومتری باقی خواهند ماند.

هنری تروپ، ستاره‌شناس بخش علوم سیاره در مقر ناسا واشنگتن می‌گوید: « انقلابین (خوریستان) طولانی‌ترین شب سال است. بنابراین، این هم‌زمانی نادر یک فرصت عالی برای مردم فراهم می‌کند که به بیرون از خانه و منظومه شمسی بروند.»

ناسا توصیه می‌کند برای دیدن ستاره کریسمس مکانی مانند زمین یا پارک پیدا کنید که آسمانی بدون مانع را در اختیار داشته باشید.

یک ساعت پس از غروب خورشید به آسمان جنوب غربی نگاه کنید. متخصصین ناسا می‌گویند مشتری روشن و به راحتی قابل مشاهده خواهد بود، در حالی که زحل کمی ضعیف‌تر خواهد بود و در سمت راست همسایه آسمانی خود قرار دارد.

این سیاره‌ها به اندازه کافی روشن هستند که از اکثر شهرهای بزرگ با چشم غیرمسلح مشاهده می‌شوند. اما اگر یک تلسکوپ کوچک یا یک دوربین شکاری داشته باشید، ممکن است بتوانید چهار قمر بزرگ مشتری را نیز ببینید.

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید