Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

‘ستاره کریسمس’ برای اولین بار در 800 سال گذشته در آسمان ظاهر خواهد شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

فردا شب برای اولین بار تقریباً در طی ۱۰۰۰ سال گذشته یک ‘ستاره کریسمس’ (ستاره بیت‌اللحم) در آسمان ظاهر می‌شود.

بر اساس گفته‌های ناسا، دو سیاره بزرگ منظومه شمسی، مشتری و زحل، در تاریخ 21 دسامبر به منظور یک پیوند سیاره‌ای معروف به ‘ستاره کریسمس’ به هم می‌رسند.

وقتی آنها در آسمان از کنار هم رد می شوند، نزدیک‌ترین سیاره‌ها نزدیک به 400 سال با یکدیگر فاصله خواهد داشت. طی ۸۰۰ سال گذشته، این اولین باری است که مشتری و زحل در یک شب به یکدیگر بسیار نزدیک می‌شوند.

ناسا که این رویداد را به طور رسمی ‘پیوند بزرگ’ نام نهاد و اظهار داشت که فردا شب غول‌های گازی چنان به یکدیگر نزدیک ظاهر می‌شوند که اگر بخواهید می‌توانید به راحتی با انگشتتان هر دو را مخفی کنید.

با اینکه اگر از زمین به آنها نگاه کنید بسیار نزدیک به یکدیگر هستند، این سیارات همچنان در فضا با فاصله چند صد هزار کیلومتری باقی خواهند ماند.

هنری تروپ، ستاره‌شناس بخش علوم سیاره در مقر ناسا واشنگتن می‌گوید: « انقلابین (خوریستان) طولانی‌ترین شب سال است. بنابراین، این هم‌زمانی نادر یک فرصت عالی برای مردم فراهم می‌کند که به بیرون از خانه و منظومه شمسی بروند.»

ناسا توصیه می‌کند برای دیدن ستاره کریسمس مکانی مانند زمین یا پارک پیدا کنید که آسمانی بدون مانع را در اختیار داشته باشید.

یک ساعت پس از غروب خورشید به آسمان جنوب غربی نگاه کنید. متخصصین ناسا می‌گویند مشتری روشن و به راحتی قابل مشاهده خواهد بود، در حالی که زحل کمی ضعیف‌تر خواهد بود و در سمت راست همسایه آسمانی خود قرار دارد.

این سیاره‌ها به اندازه کافی روشن هستند که از اکثر شهرهای بزرگ با چشم غیرمسلح مشاهده می‌شوند. اما اگر یک تلسکوپ کوچک یا یک دوربین شکاری داشته باشید، ممکن است بتوانید چهار قمر بزرگ مشتری را نیز ببینید.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید