Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 8:25 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 8:25 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 8:25 am

‘ستاره کریسمس’ برای اولین بار در 800 سال گذشته در آسمان ظاهر خواهد شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

اهمیت ریاضیات در زندگی روزمره کودکان و نوجوانان

ریاضی در زندگی روزمره ما نقش مهمی دارد و همیشه در انجام کارها به کمک‌مان می‌آید. برای همین یادگیری آن در کودکی می‌تواند بر...

کسب دو مدال توسط کانادا در المپیک توکیو

کانادا نخستین مدال‌های خود را در بازی‌های المپیک 2020 توکیو کسب کرد. تیم شنای ۴ در ۱۰۰ متر آزاد زنان با حضور مارگارت مک نیل،...

ثبت رکورد ملی توسط شناگر ۱۴ ساله کانادایی در المپیک

سامر مکینتاش، نوجوان 14 ساله کانادایی، توانست در المپیک توکیو با زمان چهار دقیقه و 2.72 ثانیه رکورد جدید کانادا را در شنای 400...

فردا شب برای اولین بار تقریباً در طی ۱۰۰۰ سال گذشته یک ‘ستاره کریسمس’ (ستاره بیت‌اللحم) در آسمان ظاهر می‌شود.

بر اساس گفته‌های ناسا، دو سیاره بزرگ منظومه شمسی، مشتری و زحل، در تاریخ 21 دسامبر به منظور یک پیوند سیاره‌ای معروف به ‘ستاره کریسمس’ به هم می‌رسند.

وقتی آنها در آسمان از کنار هم رد می شوند، نزدیک‌ترین سیاره‌ها نزدیک به 400 سال با یکدیگر فاصله خواهد داشت. طی ۸۰۰ سال گذشته، این اولین باری است که مشتری و زحل در یک شب به یکدیگر بسیار نزدیک می‌شوند.

ناسا که این رویداد را به طور رسمی ‘پیوند بزرگ’ نام نهاد و اظهار داشت که فردا شب غول‌های گازی چنان به یکدیگر نزدیک ظاهر می‌شوند که اگر بخواهید می‌توانید به راحتی با انگشتتان هر دو را مخفی کنید.

با اینکه اگر از زمین به آنها نگاه کنید بسیار نزدیک به یکدیگر هستند، این سیارات همچنان در فضا با فاصله چند صد هزار کیلومتری باقی خواهند ماند.

هنری تروپ، ستاره‌شناس بخش علوم سیاره در مقر ناسا واشنگتن می‌گوید: « انقلابین (خوریستان) طولانی‌ترین شب سال است. بنابراین، این هم‌زمانی نادر یک فرصت عالی برای مردم فراهم می‌کند که به بیرون از خانه و منظومه شمسی بروند.»

ناسا توصیه می‌کند برای دیدن ستاره کریسمس مکانی مانند زمین یا پارک پیدا کنید که آسمانی بدون مانع را در اختیار داشته باشید.

یک ساعت پس از غروب خورشید به آسمان جنوب غربی نگاه کنید. متخصصین ناسا می‌گویند مشتری روشن و به راحتی قابل مشاهده خواهد بود، در حالی که زحل کمی ضعیف‌تر خواهد بود و در سمت راست همسایه آسمانی خود قرار دارد.

این سیاره‌ها به اندازه کافی روشن هستند که از اکثر شهرهای بزرگ با چشم غیرمسلح مشاهده می‌شوند. اما اگر یک تلسکوپ کوچک یا یک دوربین شکاری داشته باشید، ممکن است بتوانید چهار قمر بزرگ مشتری را نیز ببینید.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید