Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 5:33 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 5:33 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 5:33 am

نزدیک به ۲۹,۰۰۰ آلبرتایی در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

به گفتهٔ مسئولین بهداشتی آلبرتا، تا آخرین ساعات ۵ ژانویه ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۹,۰۰۰ نفر از شهروندان این استان واکسینه شده‌اند.

وزیر بهداشت آلبرتا، تایلر شاندرو (که در عکس بالا واکسن را دریافت کرده) می‌گوید: «این هدف جاه‌طلبانه‌ای بود و ما فقط چند روز از برنامهٔ اولیه‌مان عقب هستیم.»

آلبرتا هنوز در فاز 1A است که تمرکز واکسیناسیون بر ۲ گروه از دستهٔ پرخطر قرار دارد، یعنی پرستاران خانگی و نیروهای بخش اورژانس.

در فاز 1B که از فوریه آغاز می‌شود، واکسن در اختیار سالمندان بالای ۷۵ سال، کارمندان بخش بهداشت در اتاق‌های جراحی، و نیز مردم جوامع بومی قرار می‌گیرد.

اکنون دولت آلبرتا در حال آماده‌سازی پلتفرمی است که به مردم امکان می‌دهد نوبت واکسیناسیون خود را از طریق موبایل یا کامپیوتر تعیین و دریافت کنند. به گفتهٔ آقای شاندرو، فعلا واکسیناسیون فقط با دعوت صورت می‌گیرد.

دکتر دینا هینشا، مدیرکل بهداشت آلبرتا هم می‌گوید که در حال حاضر بیش از ظرفیت واکسن، دعوتنامه ارسال می‌شود تا همیشه افراد کافی برای دریافت دوزها حاضر شوند.

چنانچه کسی در موعد مقرر برای دریافت واکسن حاضر نشود، کارمندان بهداشتی دوز سهم او را به خودشان خواهند زد تا روند واکسیناسیون کلی جمعیت متوقف نشود.

دکتر هینشا شایعات درباره دور ریختن دوزها را هم به کلی رد کرده و می‌گوید:

«اگر یک شیشه از دست کسی بیفتد، یا محتویاتش بر زمین بریزد، آن دوز را از دست می‌دهیم. اینها اشتباهات سهوی هستند و غیرقابل پرهیز. اما تعدادشان محدود است…درصدی که با این خطاها از دست می‌دهیم بسیار کمتر از چیزی است که در فصل آنفولانزای سالانه داشتیم.»

حالا بیش از هر چیز هماهنگی دستگاه‌های اجرایی ست که در سرعت واکسیناسیون میلیون‌ها کانادایی اهمیت دارد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید