Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,403
Total deaths
Updated on January 26, 2021 7:17 pm
59,551
Total active cases
Updated on January 26, 2021 7:17 pm
757,022
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 7:17 pm

نزدیک به ۲۹,۰۰۰ آلبرتایی در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

به گفتهٔ مسئولین بهداشتی آلبرتا، تا آخرین ساعات ۵ ژانویه ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۹,۰۰۰ نفر از شهروندان این استان واکسینه شده‌اند.

وزیر بهداشت آلبرتا، تایلر شاندرو (که در عکس بالا واکسن را دریافت کرده) می‌گوید: «این هدف جاه‌طلبانه‌ای بود و ما فقط چند روز از برنامهٔ اولیه‌مان عقب هستیم.»

آلبرتا هنوز در فاز 1A است که تمرکز واکسیناسیون بر ۲ گروه از دستهٔ پرخطر قرار دارد، یعنی پرستاران خانگی و نیروهای بخش اورژانس.

در فاز 1B که از فوریه آغاز می‌شود، واکسن در اختیار سالمندان بالای ۷۵ سال، کارمندان بخش بهداشت در اتاق‌های جراحی، و نیز مردم جوامع بومی قرار می‌گیرد.

اکنون دولت آلبرتا در حال آماده‌سازی پلتفرمی است که به مردم امکان می‌دهد نوبت واکسیناسیون خود را از طریق موبایل یا کامپیوتر تعیین و دریافت کنند. به گفتهٔ آقای شاندرو، فعلا واکسیناسیون فقط با دعوت صورت می‌گیرد.

دکتر دینا هینشا، مدیرکل بهداشت آلبرتا هم می‌گوید که در حال حاضر بیش از ظرفیت واکسن، دعوتنامه ارسال می‌شود تا همیشه افراد کافی برای دریافت دوزها حاضر شوند.

چنانچه کسی در موعد مقرر برای دریافت واکسن حاضر نشود، کارمندان بهداشتی دوز سهم او را به خودشان خواهند زد تا روند واکسیناسیون کلی جمعیت متوقف نشود.

دکتر هینشا شایعات درباره دور ریختن دوزها را هم به کلی رد کرده و می‌گوید:

«اگر یک شیشه از دست کسی بیفتد، یا محتویاتش بر زمین بریزد، آن دوز را از دست می‌دهیم. اینها اشتباهات سهوی هستند و غیرقابل پرهیز. اما تعدادشان محدود است…درصدی که با این خطاها از دست می‌دهیم بسیار کمتر از چیزی است که در فصل آنفولانزای سالانه داشتیم.»

حالا بیش از هر چیز هماهنگی دستگاه‌های اجرایی ست که در سرعت واکسیناسیون میلیون‌ها کانادایی اهمیت دارد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید