Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 4:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 4:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 4:28 pm

نزدیک به ۲۹,۰۰۰ آلبرتایی در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

به گفتهٔ مسئولین بهداشتی آلبرتا، تا آخرین ساعات ۵ ژانویه ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۹,۰۰۰ نفر از شهروندان این استان واکسینه شده‌اند.

وزیر بهداشت آلبرتا، تایلر شاندرو (که در عکس بالا واکسن را دریافت کرده) می‌گوید: «این هدف جاه‌طلبانه‌ای بود و ما فقط چند روز از برنامهٔ اولیه‌مان عقب هستیم.»

آلبرتا هنوز در فاز 1A است که تمرکز واکسیناسیون بر ۲ گروه از دستهٔ پرخطر قرار دارد، یعنی پرستاران خانگی و نیروهای بخش اورژانس.

در فاز 1B که از فوریه آغاز می‌شود، واکسن در اختیار سالمندان بالای ۷۵ سال، کارمندان بخش بهداشت در اتاق‌های جراحی، و نیز مردم جوامع بومی قرار می‌گیرد.

اکنون دولت آلبرتا در حال آماده‌سازی پلتفرمی است که به مردم امکان می‌دهد نوبت واکسیناسیون خود را از طریق موبایل یا کامپیوتر تعیین و دریافت کنند. به گفتهٔ آقای شاندرو، فعلا واکسیناسیون فقط با دعوت صورت می‌گیرد.

دکتر دینا هینشا، مدیرکل بهداشت آلبرتا هم می‌گوید که در حال حاضر بیش از ظرفیت واکسن، دعوتنامه ارسال می‌شود تا همیشه افراد کافی برای دریافت دوزها حاضر شوند.

چنانچه کسی در موعد مقرر برای دریافت واکسن حاضر نشود، کارمندان بهداشتی دوز سهم او را به خودشان خواهند زد تا روند واکسیناسیون کلی جمعیت متوقف نشود.

دکتر هینشا شایعات درباره دور ریختن دوزها را هم به کلی رد کرده و می‌گوید:

«اگر یک شیشه از دست کسی بیفتد، یا محتویاتش بر زمین بریزد، آن دوز را از دست می‌دهیم. اینها اشتباهات سهوی هستند و غیرقابل پرهیز. اما تعدادشان محدود است…درصدی که با این خطاها از دست می‌دهیم بسیار کمتر از چیزی است که در فصل آنفولانزای سالانه داشتیم.»

حالا بیش از هر چیز هماهنگی دستگاه‌های اجرایی ست که در سرعت واکسیناسیون میلیون‌ها کانادایی اهمیت دارد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید