Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

نزدیک به ۲۹,۰۰۰ آلبرتایی در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

به گفتهٔ مسئولین بهداشتی آلبرتا، تا آخرین ساعات ۵ ژانویه ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۹,۰۰۰ نفر از شهروندان این استان واکسینه شده‌اند.

وزیر بهداشت آلبرتا، تایلر شاندرو (که در عکس بالا واکسن را دریافت کرده) می‌گوید: «این هدف جاه‌طلبانه‌ای بود و ما فقط چند روز از برنامهٔ اولیه‌مان عقب هستیم.»

آلبرتا هنوز در فاز 1A است که تمرکز واکسیناسیون بر ۲ گروه از دستهٔ پرخطر قرار دارد، یعنی پرستاران خانگی و نیروهای بخش اورژانس.

در فاز 1B که از فوریه آغاز می‌شود، واکسن در اختیار سالمندان بالای ۷۵ سال، کارمندان بخش بهداشت در اتاق‌های جراحی، و نیز مردم جوامع بومی قرار می‌گیرد.

اکنون دولت آلبرتا در حال آماده‌سازی پلتفرمی است که به مردم امکان می‌دهد نوبت واکسیناسیون خود را از طریق موبایل یا کامپیوتر تعیین و دریافت کنند. به گفتهٔ آقای شاندرو، فعلا واکسیناسیون فقط با دعوت صورت می‌گیرد.

دکتر دینا هینشا، مدیرکل بهداشت آلبرتا هم می‌گوید که در حال حاضر بیش از ظرفیت واکسن، دعوتنامه ارسال می‌شود تا همیشه افراد کافی برای دریافت دوزها حاضر شوند.

چنانچه کسی در موعد مقرر برای دریافت واکسن حاضر نشود، کارمندان بهداشتی دوز سهم او را به خودشان خواهند زد تا روند واکسیناسیون کلی جمعیت متوقف نشود.

دکتر هینشا شایعات درباره دور ریختن دوزها را هم به کلی رد کرده و می‌گوید:

«اگر یک شیشه از دست کسی بیفتد، یا محتویاتش بر زمین بریزد، آن دوز را از دست می‌دهیم. اینها اشتباهات سهوی هستند و غیرقابل پرهیز. اما تعدادشان محدود است…درصدی که با این خطاها از دست می‌دهیم بسیار کمتر از چیزی است که در فصل آنفولانزای سالانه داشتیم.»

حالا بیش از هر چیز هماهنگی دستگاه‌های اجرایی ست که در سرعت واکسیناسیون میلیون‌ها کانادایی اهمیت دارد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید