Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,558
Total deaths
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
5,016
Total active cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm
1,427,572
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 5:27 pm

تفاوت بین حکومت نظامی و فرمانِ ماندن در خانه چیست؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

دیزنی اکثر فروشگاه‌هایش در کانادا را تعطیل می‌کند

دیزنی در ماه آینده اکثر فروشگاه‌های فیزیکی خود در کانادا را برای همیشه تعطیل می‌کند. طبق اطلاعات منتشره در وبسایت دیزنی، تا 18 آگوست اکثر فروشگاه‌های...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

دولت اونتاریو در حال اجرای «فرمان ماندن در خانه» به جای «حکومت نظامی» (Curfew) برقرار شده در کبِک است، و بسیاری افراد نمی‌دانند که فرق این دو در چیست.

سه‌شنبه نخست وزیر اونتاریو آقای داگ فورد دستور داد که از ساعت ۱۲:۰۱ بامداد ۱۴ ژانویه «فرمان ماندن در خانه» اجرا شود و پلیس در برقراری نظم کم نگذارد.

معنای چنین فرمانی این است که همه باید در خانه بمانند و فقط می‌توانند برای کارهای ضروری، مانند خرید مایحتاج منزل یا دارو، دسترسی به خدمات درمانی، ورزش یا کارهای ضروری بیرون آیند.

نظارت بر اجرای این فرمان بر عهده نیروهای انتظامی است تا همه از آن پیروی کنند. افرادی که سرپیچی کنند با مجازات روبرو می‌شوند که حتی می‌تواند شامل رفتن به زندان نیز باشد. در بیشتر موارد چنین افرادی دادگاهی می‌شوند، یا جریمه می‌پردازند که دقیقا مطابق با قانون بازگشایی اونتاریو (ROA و EMCPA) است.

اما تفاوت این وضعیت با «حکومت نظامی» (Curfew) که از هفتهٔ قبل در کبِک اجرا می‌شود را از زبان آقای داگ فورد بشنوید:

«من هرگز موافق حکومت نظامی نیستم، و دلیلش را الآن به شما می‌گویم: حکومت نظامی سختگیرانه‌ترین روش ممکن است. [در کبِک] هیچ خودرویی در خیابان‌ها نیست، هیچ موجود زنده‌ای حرکت نمی‌کند.»

او می‌گوید دولتش هرگز به حکومتِ پلیسی معتقد نبوده است و Curfew یعنی هیچکس به هیچ عنوان حق خروج از خانه را ندارد که زیاده‌روی است و همه‌جای کبِک را بعد از ۸ شب تبدیل به شهر ارواح می‌کند.

داگ ادامه داده:

«من هرگز به حکومت نظامی که پلیس بعد از ۸ شب مردم را تعقیب کند، باور نداشته‌ام. در عوض من به مردم باور دارم، و به محض اینکه به آنها بگوییم دیگر به‌شان اعتماد نداریم و پلیس دنبالشان خواهد گذاشت، بهتر است پرچم سفید را هم بالا ببریم.»

دادستان عمومی خانم سیلویا جونز نیز در این باره گفته که «فرمانِ ماندن در خانه» به پلیس این اختیار و مسئولیت را می‌دهد که با ناقضان برخورد کند، به خصوص با جریمه و متفرق کردن اجتماعات بالاتر از ۵ نفر.

او می‌افزاید: «ما به عنوان دولت قدرت خیلی کارها را داریم، اما در آخر این مردم هستند که باید اهمیت ماجرا را درک کنند و در خانه بمانند تا جان همدیگر را نجات دهند.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید