Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,403
Total deaths
Updated on January 26, 2021 7:17 pm
59,551
Total active cases
Updated on January 26, 2021 7:17 pm
757,022
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 7:17 pm

تفاوت بین حکومت نظامی و فرمانِ ماندن در خانه چیست؟

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

دولت اونتاریو در حال اجرای «فرمان ماندن در خانه» به جای «حکومت نظامی» (Curfew) برقرار شده در کبِک است، و بسیاری افراد نمی‌دانند که فرق این دو در چیست.

سه‌شنبه نخست وزیر اونتاریو آقای داگ فورد دستور داد که از ساعت ۱۲:۰۱ بامداد ۱۴ ژانویه «فرمان ماندن در خانه» اجرا شود و پلیس در برقراری نظم کم نگذارد.

معنای چنین فرمانی این است که همه باید در خانه بمانند و فقط می‌توانند برای کارهای ضروری، مانند خرید مایحتاج منزل یا دارو، دسترسی به خدمات درمانی، ورزش یا کارهای ضروری بیرون آیند.

نظارت بر اجرای این فرمان بر عهده نیروهای انتظامی است تا همه از آن پیروی کنند. افرادی که سرپیچی کنند با مجازات روبرو می‌شوند که حتی می‌تواند شامل رفتن به زندان نیز باشد. در بیشتر موارد چنین افرادی دادگاهی می‌شوند، یا جریمه می‌پردازند که دقیقا مطابق با قانون بازگشایی اونتاریو (ROA و EMCPA) است.

اما تفاوت این وضعیت با «حکومت نظامی» (Curfew) که از هفتهٔ قبل در کبِک اجرا می‌شود را از زبان آقای داگ فورد بشنوید:

«من هرگز موافق حکومت نظامی نیستم، و دلیلش را الآن به شما می‌گویم: حکومت نظامی سختگیرانه‌ترین روش ممکن است. [در کبِک] هیچ خودرویی در خیابان‌ها نیست، هیچ موجود زنده‌ای حرکت نمی‌کند.»

او می‌گوید دولتش هرگز به حکومتِ پلیسی معتقد نبوده است و Curfew یعنی هیچکس به هیچ عنوان حق خروج از خانه را ندارد که زیاده‌روی است و همه‌جای کبِک را بعد از ۸ شب تبدیل به شهر ارواح می‌کند.

داگ ادامه داده:

«من هرگز به حکومت نظامی که پلیس بعد از ۸ شب مردم را تعقیب کند، باور نداشته‌ام. در عوض من به مردم باور دارم، و به محض اینکه به آنها بگوییم دیگر به‌شان اعتماد نداریم و پلیس دنبالشان خواهد گذاشت، بهتر است پرچم سفید را هم بالا ببریم.»

دادستان عمومی خانم سیلویا جونز نیز در این باره گفته که «فرمانِ ماندن در خانه» به پلیس این اختیار و مسئولیت را می‌دهد که با ناقضان برخورد کند، به خصوص با جریمه و متفرق کردن اجتماعات بالاتر از ۵ نفر.

او می‌افزاید: «ما به عنوان دولت قدرت خیلی کارها را داریم، اما در آخر این مردم هستند که باید اهمیت ماجرا را درک کنند و در خانه بمانند تا جان همدیگر را نجات دهند.»

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید