Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 3:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 3:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 3:51 am

تفاوت بین حکومت نظامی و فرمانِ ماندن در خانه چیست؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

دولت اونتاریو در حال اجرای «فرمان ماندن در خانه» به جای «حکومت نظامی» (Curfew) برقرار شده در کبِک است، و بسیاری افراد نمی‌دانند که فرق این دو در چیست.

سه‌شنبه نخست وزیر اونتاریو آقای داگ فورد دستور داد که از ساعت ۱۲:۰۱ بامداد ۱۴ ژانویه «فرمان ماندن در خانه» اجرا شود و پلیس در برقراری نظم کم نگذارد.

معنای چنین فرمانی این است که همه باید در خانه بمانند و فقط می‌توانند برای کارهای ضروری، مانند خرید مایحتاج منزل یا دارو، دسترسی به خدمات درمانی، ورزش یا کارهای ضروری بیرون آیند.

نظارت بر اجرای این فرمان بر عهده نیروهای انتظامی است تا همه از آن پیروی کنند. افرادی که سرپیچی کنند با مجازات روبرو می‌شوند که حتی می‌تواند شامل رفتن به زندان نیز باشد. در بیشتر موارد چنین افرادی دادگاهی می‌شوند، یا جریمه می‌پردازند که دقیقا مطابق با قانون بازگشایی اونتاریو (ROA و EMCPA) است.

اما تفاوت این وضعیت با «حکومت نظامی» (Curfew) که از هفتهٔ قبل در کبِک اجرا می‌شود را از زبان آقای داگ فورد بشنوید:

«من هرگز موافق حکومت نظامی نیستم، و دلیلش را الآن به شما می‌گویم: حکومت نظامی سختگیرانه‌ترین روش ممکن است. [در کبِک] هیچ خودرویی در خیابان‌ها نیست، هیچ موجود زنده‌ای حرکت نمی‌کند.»

او می‌گوید دولتش هرگز به حکومتِ پلیسی معتقد نبوده است و Curfew یعنی هیچکس به هیچ عنوان حق خروج از خانه را ندارد که زیاده‌روی است و همه‌جای کبِک را بعد از ۸ شب تبدیل به شهر ارواح می‌کند.

داگ ادامه داده:

«من هرگز به حکومت نظامی که پلیس بعد از ۸ شب مردم را تعقیب کند، باور نداشته‌ام. در عوض من به مردم باور دارم، و به محض اینکه به آنها بگوییم دیگر به‌شان اعتماد نداریم و پلیس دنبالشان خواهد گذاشت، بهتر است پرچم سفید را هم بالا ببریم.»

دادستان عمومی خانم سیلویا جونز نیز در این باره گفته که «فرمانِ ماندن در خانه» به پلیس این اختیار و مسئولیت را می‌دهد که با ناقضان برخورد کند، به خصوص با جریمه و متفرق کردن اجتماعات بالاتر از ۵ نفر.

او می‌افزاید: «ما به عنوان دولت قدرت خیلی کارها را داریم، اما در آخر این مردم هستند که باید اهمیت ماجرا را درک کنند و در خانه بمانند تا جان همدیگر را نجات دهند.»

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید