Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

تمبرهای جدید یادبود پست کانادا در احترام به جوامع سیاه‌پوست


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

کاناداپست تمبرهای یادبودی را به عنوان بخشی از مجموعه ماه تاریخ سیاه‌پوستان تهیه کرده است که از مبارزات و قدرت دو شهرک سیاه‌پوست‌نشین کانادایی تقدیر می‌کند.

در سال 1817 پناهندگان سیاه‌پوست Willow Grove، New Brunswick را برای فرار از برده‌داری در جنوب آمریکا تأسیس کردند. در سال 1910، بیش از 200 سال پیش، ساکنین سیاه‌پوست برای فرار از برده‌داری، Amber Valley، Alberta را تأسیس کردند. در حال حاضر هر دو شهرک به عنوان بخشی از مجموعه‌ تمبرهای پست کانادا ارائه شده است.

Amber Valley Stamp (CNW Group/Canada Post)

پست کانادا این خبر را به صورت یک گزارش منتشر کرد: «مهاجرین سیاه‌پوست‌ در حدود سال 1910 ،Amber Valley را تأسیس کردند. آنها برای فرار از تشدید خشونت و قوانین تبعیض نژادی، از جنوب آمریکا به این سرزمین حرکت کرده بودند.»

«این افراد در جستجوی زندگی بهتر برای خانواده‌های خود، از طریق بوته‌های متراکم و باتلاق‌های خزه‌دار امرار معاش می‌کردند. اما همچنان تبعیض نژادی مداومی را تحمل می‌کردند؛ از جمله اقدامات دولتی که از اقامت سایر افراد آفریقایی تبار در کانادا جلوگیری می‌کرد. ساکنین اما تصمیم به موفقیت گرفته بودند و در نهایت جامعه‌ای که ساخته بودند شکوفا شد.»

Willow Grove Stamp (CNW Group/Canada Post)

پست کانادا می‌گوید: «Willow Grove در سال 1817 توسط پناهندگان سیاه‌پوست تأسیس شد. اکثر این افراد برده‌های آفریقایی آمریکایی بودند که در ازای حمایت از انگلیس در جنگ 1812 به آنها آزادی و سرزمین پیشنهاد شده بود. به آنها مدرکی برای زندگی در زمین‌هایی داده شد که بعدها مشخص شد از کیفیت کشاورزی خوبی برخوردار نیستند و کمک بسیار ناچیزی دریافت می‌کردند.»

«هنگامی که آنها سعی کردند به طور موقت در Saint John اقامت کنند، با محدودیت‌های نژادپرستانه روبرو شدند. اما ساکنان برای احقاق حقوق خود جنگیدند و یک جامعه پر رونق تشکیل دادند.»

هردو جامعه مشکلات و پیروزی‌های فراوانی را تجربه کردند و به‌عنوان «سنگ بنای موفقیت نسل‌های بعدی سیاه‌پوستان کانادا» شرکت پست کانادایی این تمبرها را به اشتراک گذاشته است.

این تمبرها توسط لارا مینجا از شرکت Lime Design Inc طراحی و توسط ریک جکوبسون تصویرگری شده است. طرح این تمبرها شامل تصاویر مبتنی بر عکس‌های بایگانی شده از اعضای جامعه و نقشه‌ها می‌شود، همچنین محل استقرار هر مکان و تصاویری از روش‌های مختلف حمل و نقل را نشان می‌دهد که پیشگامان را به زندگی جدید خود در کشور کانادا منتقل می‌کند.

شما می‌توانید تمبرهای یادبود را در وب سایت Canada Post خریداری کنید.

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید