Wednesday, March 3, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,045
Total deaths
Updated on March 3, 2021 1:18 pm
30,252
Total active cases
Updated on March 3, 2021 1:18 pm
872,747
Total confirmed cases
Updated on March 3, 2021 1:18 pm

تمبرهای جدید یادبود پست کانادا در احترام به جوامع سیاه‌پوست


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

هتل‌های مجاز برای قرنطینه مسافران در کلگری

براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه به اجرا درآمده مسافران بین‌المللی ورودی به کشور باید علاوه بر همراه داشتن نتیجه منفی تست مولکولی...

انجام ورزش‌های سنگین در باشگاه‌های آلبرتا همچنان ممنوع است

مسئولین بهداشتی آلبرتا می‌گویند که هر چند انجام ورزش‌های سبک در مراکز ورزشی آلبرتا مجاز شده، ولی ورزش‌های سنگین همچنان ممنوع هستند. البته آنها مرز...

چهره تورنتو تا سال 2030 چه تغییراتی می‌کند؟

ساخت‌وساز بخشی جدایی‌ناپذیر از تورنتو محسوب می‌شود، اما در سال‌های آینده چهره شهر بیش از پیش دگرگون خواهد شد. آژانس معاملات مسکن Precondo با...

پیشبینی آب‌وهوای کانادا در بهار توسط Weather Network

پیشبینی بلندمدت The Weather Network نشان می‌دهد بیشتر نواحی کانادا بهاری ملایم خواهند داشت.البته ورود دیرهنگام توده هوای سرد وجود دارد و در برخی...

کاناداپست تمبرهای یادبودی را به عنوان بخشی از مجموعه ماه تاریخ سیاه‌پوستان تهیه کرده است که از مبارزات و قدرت دو شهرک سیاه‌پوست‌نشین کانادایی تقدیر می‌کند.

در سال 1817 پناهندگان سیاه‌پوست Willow Grove، New Brunswick را برای فرار از برده‌داری در جنوب آمریکا تأسیس کردند. در سال 1910، بیش از 200 سال پیش، ساکنین سیاه‌پوست برای فرار از برده‌داری، Amber Valley، Alberta را تأسیس کردند. در حال حاضر هر دو شهرک به عنوان بخشی از مجموعه‌ تمبرهای پست کانادا ارائه شده است.

Amber Valley Stamp (CNW Group/Canada Post)

پست کانادا این خبر را به صورت یک گزارش منتشر کرد: «مهاجرین سیاه‌پوست‌ در حدود سال 1910 ،Amber Valley را تأسیس کردند. آنها برای فرار از تشدید خشونت و قوانین تبعیض نژادی، از جنوب آمریکا به این سرزمین حرکت کرده بودند.»

«این افراد در جستجوی زندگی بهتر برای خانواده‌های خود، از طریق بوته‌های متراکم و باتلاق‌های خزه‌دار امرار معاش می‌کردند. اما همچنان تبعیض نژادی مداومی را تحمل می‌کردند؛ از جمله اقدامات دولتی که از اقامت سایر افراد آفریقایی تبار در کانادا جلوگیری می‌کرد. ساکنین اما تصمیم به موفقیت گرفته بودند و در نهایت جامعه‌ای که ساخته بودند شکوفا شد.»

Willow Grove Stamp (CNW Group/Canada Post)

پست کانادا می‌گوید: «Willow Grove در سال 1817 توسط پناهندگان سیاه‌پوست تأسیس شد. اکثر این افراد برده‌های آفریقایی آمریکایی بودند که در ازای حمایت از انگلیس در جنگ 1812 به آنها آزادی و سرزمین پیشنهاد شده بود. به آنها مدرکی برای زندگی در زمین‌هایی داده شد که بعدها مشخص شد از کیفیت کشاورزی خوبی برخوردار نیستند و کمک بسیار ناچیزی دریافت می‌کردند.»

«هنگامی که آنها سعی کردند به طور موقت در Saint John اقامت کنند، با محدودیت‌های نژادپرستانه روبرو شدند. اما ساکنان برای احقاق حقوق خود جنگیدند و یک جامعه پر رونق تشکیل دادند.»

هردو جامعه مشکلات و پیروزی‌های فراوانی را تجربه کردند و به‌عنوان «سنگ بنای موفقیت نسل‌های بعدی سیاه‌پوستان کانادا» شرکت پست کانادایی این تمبرها را به اشتراک گذاشته است.

این تمبرها توسط لارا مینجا از شرکت Lime Design Inc طراحی و توسط ریک جکوبسون تصویرگری شده است. طرح این تمبرها شامل تصاویر مبتنی بر عکس‌های بایگانی شده از اعضای جامعه و نقشه‌ها می‌شود، همچنین محل استقرار هر مکان و تصاویری از روش‌های مختلف حمل و نقل را نشان می‌دهد که پیشگامان را به زندگی جدید خود در کشور کانادا منتقل می‌کند.

شما می‌توانید تمبرهای یادبود را در وب سایت Canada Post خریداری کنید.

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید