Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 7:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 7:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 7:43 pm

پیش‌بینی بازار مسکن کلگری در سال ۲۰۲۱ ، رشد ملایم قیمت خانه‌ها


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...
نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى

در سال ۲۰۲۰ روند بازار مسکن خیلی‌ها رو غافلگیر کرد. رشد قیمت‌ها و بهبود بازار مسکن در نیمه دوم سال در حالی اتفاق افتاد که نرخ بیکاری بالا بود و CHMC نهاد دولتی ناظر بر بازار افت ۱۲٪ تا ۲۵٪ قیمت‌ها را برای کلگری در ابتدا پاندمی پیش‌بینی کرد.

با اینکه کلگری رکورد قیمتی خود را رد نکرد ولی داغ‌ترین بازار در ۵ سال گذشته را تجربه کرد و افزایش زیاد تعداد معاملات در نیمه دوم، کاهش معاملات در نیمه اول را جبران کرد.

نرخ سود بانکی بسیار پایین، باعث کاهش قابل توجه مقدار ماهیانه‌های وام مسکن شده است، این عامل اصلی در وارد کردن خریدارن بیشتر به بازار است. از سوی دیگر کار از خانه نیاز بیشتری برای داشتن خانه بهتر و بزرگ‌تر را در خریدارن به وجود آورد و انگیزه بیشتر برای داشتن خانه را.

اقتصاددان ارشد انجمن مشاوران املاک کلگری: “انتظار می‌رود روند افزایش تعداد معاملات که در ماه‌های آخر سال ۲۰۲۰ آغاز شد در سال ۲۰۲۱ هم ادامه داشته باشد. علت هم نرخ سود بانکی بسیار پایین است.
پیش‌بینی می‌شود که تعداد معاملات امسال ۵٪ بیشتر از سال قبل باشد اما چالش‌ها موجود در اقتصاد مانعی در رشد بیشتر معاملات خواهد بود.”

کاهش قابل توجه تعداد خانه‌های جدید برای فروش، عامل اصلی در کلگری برای رشد قیمت‌ها است. در حال حاضر تعداد کل خانه برای فروش در کلگری در کم‌ترین حالت خود در سال‌های اخیر است.

پیش‌بینی می‌شود با ورود به سال ۲۰۲۱ تعداد خانه‌های جدید برای فروش به علت وجود بازار جذاب برای فروشندگان بیشتر شود. دو علت وجود همه‌گیری ویروس کرونا و دور کاری از خانه از عواملی است که باعث شده افراد کمتری خانه خود را برای فروش به بازار بیاورند ولی با کاهش محدودیت‌های کرونایی در آینده و نرخ بیکاری بالا احتمالا خانه‌های بیشتری در آینده به بازار وارد شوند.

افزایش عرضه خانه در بازار، سرعت بهبود قیمت‌ها را احتمالا کند خواهد کرد ولی رشد قیمت‌ها که در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد را خنثی نخواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود شاخص کلی قیمت‌ها در کلگری در سال ۲۰۲۱، ۱٪ رشد داشته باشد. توجه داشته باشید این ‌رشد مربوط به انواع خانه شامل خانه مستقل، متصل و آپارتمان است. رشد برای خانه‌های مستقل بیشتر حدود ۳٪ و برای بقیه انواع خانه کمتر است. رشد قیمت‌ها برای خانه‌های مستقل زیر ۵۰۰ هزار دلار بیشترین خواهد بود.

فاکتور‌های افزایش دهنده قیمت در آینده

  • ادامه کمک‌‌های دولتی و پایین بودن نرخ سود بانکی
  • تداوم کار از خانه و افزایش نیاز بیشتر به خانه ایده‌آل برای این امر
  • حضور قوی‌تر خانه اولی‌ها در بازار

فاکتور‌های کاهش دهنده قیمت در آینده

  • ادامه عدم اطمینان و طولانی شدن محدودیت‌های کرونایی
  • ادغام‌‌های بیشتر شرکت‌های نفتی که منجر به بیکاری بیشتر شود
  • نرخ بالای تعویق وام مسکن در آلبرتا نسبت به استان‌های دیگر که می‌تواند منجر به ورود بیشتر خانه در بازار شود

جداول زیر اطلاعات ارزشمندی برای پیش‌بینی بازار به دست خواهد داد.

جدول روند شاخص کل قیمت‌ها در کلگری (توجه شاخص کل شامل قیمت همه انواع خانه است)

جدول تعداد کل معاملات مسکن در کلگری

جدول GDP در سال گذشته و پیش‌بینی امسال و قیمت نفت

جدول رشد جمعیت کلگری

جدول نرخ اشتغال در کلگری

منبع CREB
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید