Sunday, March 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,213
Total deaths
Updated on March 7, 2021 1:13 am
29,977
Total active cases
Updated on March 7, 2021 1:13 am
884,086
Total confirmed cases
Updated on March 7, 2021 1:13 am

۵۲,۰۰۰ نفر واجد شرایط دریافت مجوز کار ۱۸ ماهه کانادا هستند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

فهرست هتل‌های مجاز کانادا برای قرنطینه مسافران

دولت کانادا نزدیک به 50 هتل مجاز در سراسر کشور را برای قرنطینه مسافران بین‌المللی تأیید کرده است. براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه...

هشدار سقوط بهمن برای مناطق کوهستانی آلبرتا و بریتیش کلمبیا

با رسیدن هوای گرم بهاری و ضعیف شدن توده‌های برف در غرب آلبرتا و شرق بریتیش کلمبیا، Avalanche Canada هشدار عمومی درباره سقوط بهمن...

واکسن COVID-19 برای افراد بالای 50 سال در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا اعلام کردند که در اواخر ماه جاری بزرگسالان بالای 50 سال واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 خواهند شد. تایلر شندرو وزیر بهداشت...

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

دولت کانادا سیاست جدیدی را در نظر دارد تا به کمک آن گروه از دانشجویان خارجی آید که حین زندگی در کانادا متحمل آسیب‌های پندمیِ کووید-۱۹ شده‌اند.

از ۲۷ ژانویه، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال دریافت درخواست‌های دارندگان PGWP است که مجوزشان باطل شده یا در شرف ابطال است.

هدف این سیاست این است که دارندگان فعلی PGWP وقت بیشتری برای کسب تجربه شغلی لازم برای پذیرش در برنامه‌های مهاجرتی کانادا پیدا کنند.

دولت‌های فدرال و استانی تاکید زیادی روی جذب دانشجویان بین‌المللی به عنوان مهاجر و نیروی کار دارند. دلیل این تاکید، نتایج پژوهش‌هایی است که نشان می‌دهند این افراد خیلی راحت‌تر جذب جامعه کانادا می‌شوند.

به دلیل رکود ناشی از کووید-۱۹ دارندگان PGWP برای کارآموزی مورد نیاز در فرآیند مهاجرت، به مشکل خورده‌اند و این سیاست جدید به آنها فرصت دریافت مجوز کار (Work Permit) تا ۱۸ ماه را می‌دهد.

IRCC تخمین می‌زند که حدود ۵۲,۰۰۰ دارندهٔ PGWP می‌توانند از مزایای این سیاست برخوردار شوند.

شرایط دریافت این مجوز برای افراد عبارتند از:

  • داشتن PGWP که در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ یا قبل از آن مهلتش گذشته باشد، یا داشتن PGWP که تا ۴ ماه بعد از ارائه درخواست، مهلت دارد
  • حضور در کانادا در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ وقتی که این سیاست به اجرا در آمد، و باقی ماندن در کشور
  • داشتن وضعیت مجاز موقتی (valid temporary status) در کانادا، یا درخواست قبلی برای آن، یا در حال ارائه درخواست
  • اشاره مستقیم به درخواست یک open work permit جدید در فرم درخواست
  • داشتن پاسپورت مجاز. IRCC از همه می‌خواهد که پاسپورتشان حداقل ۱۸ ماه دیگر معتبر باشد. چنانچه پاسپورت شما در کمتر از ۱۸ ماه منقضی می‌شود، مجوز کار فقط برای مدت باقی مانده از پاسپورت خواهد بود.

PGWP در بین دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است و پژوهش‌ها نشان می‌دهد که اکثر آنها بعد از پایان تحصیلات از آن برای مهاجرت دائمی به کانادا استفاده می‌کنند. افرادی که از موسسات آموزشی مجاز فارغ‌التحصیل شده‌اند، تا حداکثر سه سال می‌توانند با PGWP در کانادا بمانند و کار کنند.

به طور کلی افراد فقط یک بار می‌توانند PGWP دریافت کنند. این یعنی آنهایی که تحت تاثیر پندمی قرار گرفته‌اند، شاید دیگر مجاز به ماندن در کانادا نباشند.

با توجه به وضعیت بد بازار کار در کانادا، بسیاری از این افراد در اوضاع خوبی نیستند و شاید حتی اخراج شده باشند، یا در یافتن شغل دائمی با مشکل روبرو باشند، یا ساعات کارشان کم شده باشد.

این سیاست به عنوان بخشی از تلاش دولت کانادا برای حمایت از افزایش مهاجرت در دوران پندمی است. کانادا طبق برنامه فعلی‌اش به دنبال جذب ۴۰۰,۰۰۰ مهاجرت جدید است.

به این ترتیب مجاز کردن دانشجویان بین‌المللی برای کسب تجربه کار کانادایی در دوران پندمی می‌تواند هم این برنامه و هم ترمیم اقتصادی کانادا را تسریع کند.

منبع: CIC News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید