Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

۵۲,۰۰۰ نفر واجد شرایط دریافت مجوز کار ۱۸ ماهه کانادا هستند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

دولت کانادا سیاست جدیدی را در نظر دارد تا به کمک آن گروه از دانشجویان خارجی آید که حین زندگی در کانادا متحمل آسیب‌های پندمیِ کووید-۱۹ شده‌اند.

از ۲۷ ژانویه، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال دریافت درخواست‌های دارندگان PGWP است که مجوزشان باطل شده یا در شرف ابطال است.

هدف این سیاست این است که دارندگان فعلی PGWP وقت بیشتری برای کسب تجربه شغلی لازم برای پذیرش در برنامه‌های مهاجرتی کانادا پیدا کنند.

دولت‌های فدرال و استانی تاکید زیادی روی جذب دانشجویان بین‌المللی به عنوان مهاجر و نیروی کار دارند. دلیل این تاکید، نتایج پژوهش‌هایی است که نشان می‌دهند این افراد خیلی راحت‌تر جذب جامعه کانادا می‌شوند.

به دلیل رکود ناشی از کووید-۱۹ دارندگان PGWP برای کارآموزی مورد نیاز در فرآیند مهاجرت، به مشکل خورده‌اند و این سیاست جدید به آنها فرصت دریافت مجوز کار (Work Permit) تا ۱۸ ماه را می‌دهد.

IRCC تخمین می‌زند که حدود ۵۲,۰۰۰ دارندهٔ PGWP می‌توانند از مزایای این سیاست برخوردار شوند.

شرایط دریافت این مجوز برای افراد عبارتند از:

  • داشتن PGWP که در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ یا قبل از آن مهلتش گذشته باشد، یا داشتن PGWP که تا ۴ ماه بعد از ارائه درخواست، مهلت دارد
  • حضور در کانادا در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ وقتی که این سیاست به اجرا در آمد، و باقی ماندن در کشور
  • داشتن وضعیت مجاز موقتی (valid temporary status) در کانادا، یا درخواست قبلی برای آن، یا در حال ارائه درخواست
  • اشاره مستقیم به درخواست یک open work permit جدید در فرم درخواست
  • داشتن پاسپورت مجاز. IRCC از همه می‌خواهد که پاسپورتشان حداقل ۱۸ ماه دیگر معتبر باشد. چنانچه پاسپورت شما در کمتر از ۱۸ ماه منقضی می‌شود، مجوز کار فقط برای مدت باقی مانده از پاسپورت خواهد بود.

PGWP در بین دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است و پژوهش‌ها نشان می‌دهد که اکثر آنها بعد از پایان تحصیلات از آن برای مهاجرت دائمی به کانادا استفاده می‌کنند. افرادی که از موسسات آموزشی مجاز فارغ‌التحصیل شده‌اند، تا حداکثر سه سال می‌توانند با PGWP در کانادا بمانند و کار کنند.

به طور کلی افراد فقط یک بار می‌توانند PGWP دریافت کنند. این یعنی آنهایی که تحت تاثیر پندمی قرار گرفته‌اند، شاید دیگر مجاز به ماندن در کانادا نباشند.

با توجه به وضعیت بد بازار کار در کانادا، بسیاری از این افراد در اوضاع خوبی نیستند و شاید حتی اخراج شده باشند، یا در یافتن شغل دائمی با مشکل روبرو باشند، یا ساعات کارشان کم شده باشد.

این سیاست به عنوان بخشی از تلاش دولت کانادا برای حمایت از افزایش مهاجرت در دوران پندمی است. کانادا طبق برنامه فعلی‌اش به دنبال جذب ۴۰۰,۰۰۰ مهاجرت جدید است.

به این ترتیب مجاز کردن دانشجویان بین‌المللی برای کسب تجربه کار کانادایی در دوران پندمی می‌تواند هم این برنامه و هم ترمیم اقتصادی کانادا را تسریع کند.

منبع: CIC News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید