Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 4:24 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 4:24 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 4:24 am

المپیک تابستانی توکیو قطعا امسال برگزار می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

اهمیت ریاضیات در زندگی روزمره کودکان و نوجوانان

ریاضی در زندگی روزمره ما نقش مهمی دارد و همیشه در انجام کارها به کمک‌مان می‌آید. برای همین یادگیری آن در کودکی می‌تواند بر...

کسب دو مدال توسط کانادا در المپیک توکیو

کانادا نخستین مدال‌های خود را در بازی‌های المپیک 2020 توکیو کسب کرد. تیم شنای ۴ در ۱۰۰ متر آزاد زنان با حضور مارگارت مک نیل،...

ثبت رکورد ملی توسط شناگر ۱۴ ساله کانادایی در المپیک

سامر مکینتاش، نوجوان 14 ساله کانادایی، توانست در المپیک توکیو با زمان چهار دقیقه و 2.72 ثانیه رکورد جدید کانادا را در شنای 400...

امسال، نمایش اتحاد ملت‌های دنیا باید برگزار شود. و پندمی کووید-۱۹ نمی‌تواند مانع آن شود. این پیامی است که از حرف‌های یوشیرو موری بر می‌آید.

او که رییس کمیته برگزاری المپیک توکیو ۲۰۲۰ (حالا ۲۰۲۱) است، پیش‌تر نخست وزیری ژاپن را هم بر عهده داشته و حالا با یکی از بزرگترین چالش‌های حرفه‌ای خود روبرو ست.

به گزارش The Japan Times، آقای موری اخیرا در دیدار با برگزارکنندگان المپیک و اعضای حزب حاکم بر ژاپن، گفته: «جدای از اینکه پندمی چطور پیش برود، ما قطعا این بازی‌ها را امسال برگزار خواهیم کرد.»

انتظار می‌رود المپیک ۲۰۲۰ توکیو که به خاطر پندمی یک سال به تعویق افتاد، ۲۳ جولای ۲۰۲۱ شروع شود اما هنوز چگونگی آن در هاله‌ای از ابهام است.

The Japan Times یک ماه قبل خبر داده بود که دولت ژاپن مخفیانه به این نتیجه رسیده که المپیک باید لغو شود. اما برگزارکنندگان، این خبر را رد کرده‌اند و می‌گویند با وجود چالش‌های بزرگ، عقب نمی‌نشینند.

ژاپن اکنون به خاطر پندمی در شرایط اضطراری است، درست مثل بسیاری دیگر از کشورهای دنیا. و در حالی که واکسن در سرتاسر دنیا توزیع می‌شود، هنوز کسی نمی‌داند تا جولای وضع ژاپن و بقیه کشورها چطور خواهد بود.

آقای موری گفته است: «ما باید از بحث درباره عدم برگزاری المپیک عبور کنیم، بحث باید بر سر این باشد که چطور آن را برگزار کنیم. بیایید در این بحران، به نوعی جدید از المپیک فکر کنیم.»

در المپیک ۲۰۱۶ به میزبانی ریو ۱۱,۲۳۸ ورزشکار از ۲۰۷ کشور دنیا حضور داشتند و هزاران مسئول، کارمند، خبرنگار، اسپانسر و طرفدار رقابت‌های ورزشی نیز از چهارگوشه دنیا حاضر شدند.

اما حالا کمتر از ۶ هفته مانده تا تاریخ جایگزین برای مسابقات المپیک، باید دید که برگزاری آن چطور انجام می‌شود و ژاپن چه تدابیری برای میزبانی ورزشکاران و شاید حتی حضور طرفداران خواهد داشت.

انتقال مشعل بازی‌های المپیک ماه آینده شروع می‌شود، در ۲۵ مارچ مشعل از مرکز ورزش ملی J-Village در فوکوشیما راه می‌افتد و به ۴۷ نقطه در سرتاسر ژاپن خواهد رفت.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید