Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

اکونومیست: کانادا یکی از قدرتمندترین دموکراسی‌های دنیاست


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

نشریه The Economist گزارش خود از وضعیت دموکراسی دنیا در سال 2020 را منتشر کرد.

این گزارش تقریبا کل جمعیت انسانی را بررسی کرده و کشورها در چهار گروه دموکراسی کامل، دموکراسی معیوب، رژیم هیبرید و رژیم‌های اقتدارگرا قرار می‌گیرند.

پنج حوزه بررسی شده عبارتند از: فرایند انتخابات و کثرت‌گرایی، عملکرد دولت، مشارکت سیاسی، فرهنگ سیاسی و آزادی‌های مدنی. هر فاکتور امتیازی بین 0 تا 10 دریافت کرده و رتبه نهایی کشورها براساس آن‌ها سنجیده می‌شود.

کانادا با کسب امتیاز کل 9.24 توانست پس از نیوزلند (رتبه چهارم) و بالاتر از فنلاند (رتبه ششم) قرار گیرد. بهترین دموکراسی‌های دنیا نیز نروژ (9.81)، ایسلند (9.37) و سوئد (9.26) هستند.

بگفته نویسندگان گزارش وضعیت دموکراسی دنیا در سال 2020 افت کرده که دلیل اصلی آن نقض آزادی‌های فردی و مدنی با هدف مبارزه با شیوع ویروس کرونا بوده است. ابلته با اینکه نقض آزادی‌ها عمومی بوده اما تنزل ارزش‌های دموکراتیک در بین کشورهای اقتدارگرا چشمگیرتر است.

طبق این گزارش اکثریت شهروندان پذیرفته‌اند برای زنده ماندن و حفظ سلامت باید دولت‌ها آزادی‌ها را بطور موقت نقض کنند. منتقدان این رویکرد نیز با لزوم اجرای مقررات حفظ فاصله فیزیکی برای جلوگیری از انتقال ویروس موافقند اما راه‌حل جایگزین برای قوانین سختگیرانه فعلی ارائه نکرده‌اند.

وضعیت دموکراسی در ایالات‌متحده نیز وضعیت چندان مطلوبی نداشته و در جایگاه 25 قرار دارد. رویدادهایی چون شیوع COVID-19، جنبش Black Lives Matter و جنجال‌های انتخاباتی موجب افت ارزش‌ها در آمریکا شده‌اند. طبق بررسی‌ها مشارکت شهروندان در مسائل سیاسی نیز بسیار بالا رفته است.

کانادا از سال 2006 به این سو بهترین دموکراسی آمریکای شمالی بوده و پارسال نیز با رشد 0.02 امتیاز نسبت به سال 2019 (9.22) جایگاه خود را مستحکم‌ کرده است.

از وضعیت ایران هم نگیم بهتره.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید