Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

فراخوان ۲۷۷,۰۰۰ خودروی فورد در کانادا به دلیل نقص ایربگ و تایر


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

فورد موتور دو فراخوان برای صدها هزار محصول فروخته شده در کانادا صادر کرده که به گفتهٔ این کمپانی دارای نقص در ایربگ و تایر هستند.

در اولین فراخوان ۲۷۴,۷۳۷ خودرو به دلیل نقص در ایربگ سمت راننده فراخوانده شده‌اند، این ایربگ‌ها در صورت مجاورت با رطوبت کیفیت خود را از دست می‌دهند و در نتیجه، ممکن است در زمان فعال‌سازی، پاره شوند و سرنشین را از آسیب نجات ندهند.

فورد می‌گوید که این نقص می‌تواند به تشدید آسیب تصادفات یا حتی مرگ سرنشین منجر شود، البته تاکنون چنین موردی گزارش نشده است.

از جمله مدل‌هایی که مشمول این فراخوانند، می‌توان به Ford Fusion سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲، Ford Esge سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰، و Ford Ranger سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ اشاره کرد.

همچنین مدل‌های Mercury Milan سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱، Lincoln Zephyr/MKZs سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۲۱ و Lincoln MKX سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ نیز فراخوانده شده‌اند.

این کمپانی قرار است از ۱ آوریل تماس خود با مالکین مدل‌های معیوب را آغاز کند و سپس قطعات خراب، تعویض خواهند شد.

فورد می‌گوید که این فراخوان به اجبارِ سازمان ترافیک بزرگراه‌های ملی (NHTSA) انجام شده ولی خود کمپانی بر این باور بوده که نیازی به آن نیست.

دومین فراخوان نیز شامل ۳,۰۸۲ خودرو است که به گفتهٔ فورد تایرهای استفاده شده برای آنها که ساخت کمپانی امریکایی Continental Tire هستند، ضعف ساختاری دارند.

دیوارهٔ جانبی این تایرها معیوب است و این می‌تواند به ترکیدن و تخلیه ناگهانی باد منجر شود و ریسک تصادف را بالا ببرد. البته فورد در این مورد هم می‌گوید که تاکنون تصادفی به این علت دریافت نکرده است.

در فراخوان دوم مدل‌های Ford F-250 و F-350 بین ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، برخی تولیدات سری F-150 سال ۲۰۱۸، و Ford Escape سال ۲۰۱۹ ذکر شده‌اند.

فورد از ۲۹ مارچ تماس با صاحبان این خودروها را شروع می‌کند و در صورت نیاز، پس از بازرسی تایرها توسط نمایندگی‌ها، تعویض رایگان آنها انجام می‌شود.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید