Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 8:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 8:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 8:43 pm

ادمونتون، شفاف‌ترین شهرداری در آمریکای شمالی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

Open Cities Index (OCI) برای پنجمین سال پیاپی شهرداری ادمونتون را بعنوان شفاف‌ترین شهرداری آمریکای شمالی انتخاب کرد. این شاخص میزان شفافیت اطلاعات در نهادهای شهری را بررسی و تغییر این شاخص در گذر زمان را اندازه‌گیری می‌کند.

شهروندان ادمونتون می‌توانند بصورت رایگان از داده‌های خام شهری استفاده، آن‌ها را با نرم‌افزارهای گوناگون تحلیل و در تحقیقات و مطالعات مورد استفاده قرار دهند. شهرداری ادمونتون این داده‌ها را در اشکال گوناگون مانند بررسی‌های جمعیتی، خدمات اورژانس، خرید، حمل‌ونقل، زیرساخت و توسعه پایدار در اختیار مردم قرار می‌دهد.

بگفته مقامات شهرداری، از این داده‌ها برای ساخت اپلیکیشن‌ها، بررسی مشاغل تجاری، مطالعه مسائل اجتماعی و آگاهی‌بخشی به شهروندان درباره پروژه‌های خدمات شهری استفاده می‌شود.

امسال شهرداری ادمونتون امتیاز 98.4 درصد را از شاخص OCI کسب کرد و در میان 41 شهرداری آمریکای شمالی در رتبه نخست قرار گرفت. این درحالیست که میانگین امتیاز کسب شده تنها 34.9 درصد است!

دان ایوسون شهردار ادمونتون در اینباره گفت: بار دیگر بخاطر اشتراک اطلاعات با شهروندان و فعالیت شفاف بعنوان Open City انتخاب شدیم. ما همچنان در زمینه شفافیت و پاسخگویی پیشرو هستیم و تلاش داریم در آینده تصمیمات بهتری بر مبنای این داده‌ها بگیریم.

شهرداری ادمونتون برای رسیدن به این جایگاه اقداماتی چون برگزاری ماهانه جلسات کمیته، اجرای سیاست رسمی شفافیت اطلاعات شهری و استراتژی ارائه داده‌های باز بهمراه راهنمایی استفاده از آن‌‎ها را دنبال می‌کند.

بعلاوه یک پورتال آنلاین در اختیار شهروندان قرار گرفته تا بصورت رایگان به بیش از 1,200 داده و 2,500 منبع مانند نقشه‌ها و چارت‌ها دسترسی داشته باشند.

شفافیت شهرداری ادمونتون در دوران پاندمی نیز نمود داشت. تیم Edmonton Open Data در یکسال گذشته داده‌های بهداشتی را جمع‌آوری و توسط دیگر بخش‌های منتشر کرده است. هم‌اکنون این اطلاعات به شکل‌های گوناگون شده و در بخش COVID-19 وبسایت شهرداری قرار دارند.

در سال 2017 شهرداری ادمونتون به اولین سازمان آمریکای شمالی تبدیل شد که منشور بین‌المللی Open Data Charter را، که تعهدی برای ارزیابی دقیق و رسمی عملکرد داده‌های باز است، امضا کرد.

شهرداری ادمونتون پیش از این در سال‌های 2015، 2016، 2017، 2019 و 2020 بعنوان شفاف‎‌ترین شهرداری آمریکای شمالی انتخاب شده بود. این شاخص در سال 2018 تدوین نشد وگرنه شکی نیست باز هم در صدر قرار می‌گرفت.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید