Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

ادمونتون، شفاف‌ترین شهرداری در آمریکای شمالی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

Open Cities Index (OCI) برای پنجمین سال پیاپی شهرداری ادمونتون را بعنوان شفاف‌ترین شهرداری آمریکای شمالی انتخاب کرد. این شاخص میزان شفافیت اطلاعات در نهادهای شهری را بررسی و تغییر این شاخص در گذر زمان را اندازه‌گیری می‌کند.

شهروندان ادمونتون می‌توانند بصورت رایگان از داده‌های خام شهری استفاده، آن‌ها را با نرم‌افزارهای گوناگون تحلیل و در تحقیقات و مطالعات مورد استفاده قرار دهند. شهرداری ادمونتون این داده‌ها را در اشکال گوناگون مانند بررسی‌های جمعیتی، خدمات اورژانس، خرید، حمل‌ونقل، زیرساخت و توسعه پایدار در اختیار مردم قرار می‌دهد.

بگفته مقامات شهرداری، از این داده‌ها برای ساخت اپلیکیشن‌ها، بررسی مشاغل تجاری، مطالعه مسائل اجتماعی و آگاهی‌بخشی به شهروندان درباره پروژه‌های خدمات شهری استفاده می‌شود.

امسال شهرداری ادمونتون امتیاز 98.4 درصد را از شاخص OCI کسب کرد و در میان 41 شهرداری آمریکای شمالی در رتبه نخست قرار گرفت. این درحالیست که میانگین امتیاز کسب شده تنها 34.9 درصد است!

دان ایوسون شهردار ادمونتون در اینباره گفت: بار دیگر بخاطر اشتراک اطلاعات با شهروندان و فعالیت شفاف بعنوان Open City انتخاب شدیم. ما همچنان در زمینه شفافیت و پاسخگویی پیشرو هستیم و تلاش داریم در آینده تصمیمات بهتری بر مبنای این داده‌ها بگیریم.

شهرداری ادمونتون برای رسیدن به این جایگاه اقداماتی چون برگزاری ماهانه جلسات کمیته، اجرای سیاست رسمی شفافیت اطلاعات شهری و استراتژی ارائه داده‌های باز بهمراه راهنمایی استفاده از آن‌‎ها را دنبال می‌کند.

بعلاوه یک پورتال آنلاین در اختیار شهروندان قرار گرفته تا بصورت رایگان به بیش از 1,200 داده و 2,500 منبع مانند نقشه‌ها و چارت‌ها دسترسی داشته باشند.

شفافیت شهرداری ادمونتون در دوران پاندمی نیز نمود داشت. تیم Edmonton Open Data در یکسال گذشته داده‌های بهداشتی را جمع‌آوری و توسط دیگر بخش‌های منتشر کرده است. هم‌اکنون این اطلاعات به شکل‌های گوناگون شده و در بخش COVID-19 وبسایت شهرداری قرار دارند.

در سال 2017 شهرداری ادمونتون به اولین سازمان آمریکای شمالی تبدیل شد که منشور بین‌المللی Open Data Charter را، که تعهدی برای ارزیابی دقیق و رسمی عملکرد داده‌های باز است، امضا کرد.

شهرداری ادمونتون پیش از این در سال‌های 2015، 2016، 2017، 2019 و 2020 بعنوان شفاف‎‌ترین شهرداری آمریکای شمالی انتخاب شده بود. این شاخص در سال 2018 تدوین نشد وگرنه شکی نیست باز هم در صدر قرار می‌گرفت.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید