Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 7:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 7:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 7:56 am

پاسپورت کانادا همچنان یکی از معتبرترین‌ها در جهان است


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

طبق گزارش Henley Passport Index، پاسپورت کانادایی در جایگاه نُهُمین پاسپورت قدرتمند دنیا قرار دارد، هم‌رده با استرالیا.

طبق این شاخص ژاپن، سنگاپور، آلمان و کرهٔ جنوبی در رده‌های اول، دوم و سوم (مشترک) قرار دارند.

در شانزدهمین نسخهٔ شاخص پاسپورت هِنلی امتیازِ پاسپورت‌ها بر اساس تعداد مقصدهایی مشخص شده که دارندهٔ پاسپورت بدون نیاز به ویزا می‌تواند واردشان شود.

در توضیح گزارش می‌خوانیم: «این رتبه‌بندی بر اساس داده‌های اختصاصیِ سازمان حمل‌و‌نقل هواییِ بین‌المللی (IATA) انجام شده» که بزرگترین و دقیق‌ترین پایگاه دادهٔ مسافرت‌ها را در اختیار دارد.

«در حالی که فرآیند واکسیناسیون در کشورهای مشخصی شتاب می‌گیرد، بازیابی صنعت مسافرت‌های هوایی دیگر یک امید دور از دسترس نیست. جدیدترین نتایجِ بررسی‌ها دربارهٔ آزادیِ سفرهای هوایی پس از پندمی نشان می‌دهد که کشورها در چهارگوشهٔ جهان در حال بازگشاییِ گزینشی مرزهای خود به روی مسافرانند.»

این گزارش می‌گوید که «بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با کووید-۱۹ که مدام در حال تغییرند» ژاپن در جایگاه اول قرار می‌گیرد. روی کاغذ، دارندگان پاسپورت ژاپنی می‌توانند بدون-ویزا به ۱۹۳ کشور دنیا دسترسی داشته باشند.

در مقام مقایسه، کانادایی‌ها بدون-ویزا به ۱۸۵ کشور دسترسی دارد.

شاخص پاسپورت هِنلی نشان می‌دهد که در ۱۰ جایگاه نخست بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا هستند. امریکا از سال ۲۰۱۴ که جایگاه نخست را در اختیار داشت، به طور پیوسته در حال نزول بوده و حالا با امتیار ۱۸۷ جایگاه هفتم را در کنار بریتانیا، سوییس، نیوزیلند، و بلژيک در اختیار دارد.

Screen Shot 2021 04 13 at 10 20 08 AM

Screen Shot 2021 04 13 at 10 20 29 AM

در گزارش هِنلی می‌خوانیم که نیمهٔ دوم سال می‌تواند دستخوش تغییرات زیادی باشد: «هر چند کسی انتظار بازگشت سریع به وضعیت نرمالِ قبل از پندمی و جابه‌جایی آزادانه را ندارد اما چشم‌انداز امروز خیلی امیدوار‌کننده‌تر از چند ماه قبل است.»

«نباید فراموش کرد که بازیابی اقتصاد دنیا و توسعهٔ اقتصادی، کاملا به آزادی حمل‌و‌نقل جهانی وابسته است. از جمله آزادی سفرهای شخصی که پاسپورت در آن حرف اول را می‌زند.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید