Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

کاهش سن واکسن AstraZeneca کووید19 از 55 به 40 سال در انتاریو و آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

انتاریو و آلبرتا از روز سه‌شنبه تزریق واکسن AstraZeneca-Oxford کووید-19 را برای افراد 40 ساله و بالاتر آغاز می‌کنند. سخنگوی وزارت بهداشت انتاریو اعلام کرد که این واکسن در داروخانه‌ها و مراکز مراقبت‌های اولیه در دسترس خواهد بود.

مطابق با توصیه‌های کمیته ملی مشورتی ایمن‌سازی (NACI) در اوایل بهار امسال، دریافت این واکسن فقط برای افراد بالای 55 سال در انتاریو مجاز بود.

دولت فدرال اعلام کرد که انتاریو اجازه دارد سن دریافت‌کنندگان واکسن AstraZeneca-Oxford را تا 18 سال پایین بیاورد، زیرا تعدادی از داروسازان هشدار دادند که به دلیل محدودیت سنی دوزهای زیادی بی‌استفاده باقی می‌مانند. در این خصوص پتی هاجدو وزیر بهداشت کانادا به خبرنگران گفت استان‌ها و منطقه‌ها برای استفاده از واکسن AstraZeneca در جمعیت 18 سال به بالا آزاد هستند.

جیسون کنی، نخست وزیر آلبرتا، با استناد به مشاوره با مقامات بهداشت عمومی آلبرتا توییت کرد که این استان از روز سه‌شنبه سن واجدین شرایط را از 55 به 40 سال کاهش خواهد داد.

پس از آغاز درگیری انتاریو با موج سوم همه‌گیری، از روز یکشنبه 4،250 مورد جدید ابتلا و 18 مورد مرگ ناشی از این بیماری مشاهده شده است.

جاستین بیتس، مدیر عامل انجمن داروسازان انتاریو، از دولت خواست که در مورد واجدین شرایط دریافت واکسن AstraZeneca-Oxford تجدید نظر کند. بیتس معتقد است فواید این واکسن از خطرات احتمالی‌اش بیشتر است. به اعتقاد او تغییر رده‌سندی دریافت‌کنندگان این واکسن باعث جلوگیری از هدر رفتن آن و ایمن‌سازی کارکنان ضروری می‌شود.

پزشکان سراسر کانادا با فراخوان این انجمن اعلام کردند که آنها نیز قصد دارند معیارهای سنی AstraZeneca به 35 یا 45 سال کاهش دهند. با این وجود کبک و آلبرتا در حال بررسی این تغییرات هستند.

با توجه به اینکه احتمال لخته شدن خون در افراد 55 سال به بالا بسیار کم است، NACI از آغاز بهار امسال توصیه کرد که فقط این رده‌سنی واکسن AstraZeneca را دریافت کنند. احتمال رخ دادن این اختلال یک در 100،000 یا یک در 250،000 است. در حال حاضر NACI در حال بررسی اطلاعات بهداشت کانادا است. آژانس بهداشت عمومی کانادا دریافت واکسن AstraZeneca را بی‌خطر اعلام کرد و استفاده از آن را به هیچ جمعیت خاصی محدود نکرد.

یکی از داروسازان تورنتو به CBC گفت 160 دوز واکسن AstraZeneca-Oxford در یخچال داروخانه‌اش دارد که ماه آینده منقضی می‌شود. وی گفت به دلیل وجود محدودیت سنی مجوز تزریق این واکسن را به افراد جوان‌تر نداشته است. او در ادامه افزود مراجعانی داشته‌ است که به او التماس می‌کردند این واکسن را دریافت کنند و در نهایت ناامید داروخانه را ترک کردند.

 

منبع: Cbc


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید