Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,016
Total deaths
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
64,882
Total active cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
1,337,730
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm

کاهش سن واکسن AstraZeneca کووید19 از 55 به 40 سال در انتاریو و آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

انتاریو و آلبرتا از روز سه‌شنبه تزریق واکسن AstraZeneca-Oxford کووید-19 را برای افراد 40 ساله و بالاتر آغاز می‌کنند. سخنگوی وزارت بهداشت انتاریو اعلام کرد که این واکسن در داروخانه‌ها و مراکز مراقبت‌های اولیه در دسترس خواهد بود.

مطابق با توصیه‌های کمیته ملی مشورتی ایمن‌سازی (NACI) در اوایل بهار امسال، دریافت این واکسن فقط برای افراد بالای 55 سال در انتاریو مجاز بود.

دولت فدرال اعلام کرد که انتاریو اجازه دارد سن دریافت‌کنندگان واکسن AstraZeneca-Oxford را تا 18 سال پایین بیاورد، زیرا تعدادی از داروسازان هشدار دادند که به دلیل محدودیت سنی دوزهای زیادی بی‌استفاده باقی می‌مانند. در این خصوص پتی هاجدو وزیر بهداشت کانادا به خبرنگران گفت استان‌ها و منطقه‌ها برای استفاده از واکسن AstraZeneca در جمعیت 18 سال به بالا آزاد هستند.

جیسون کنی، نخست وزیر آلبرتا، با استناد به مشاوره با مقامات بهداشت عمومی آلبرتا توییت کرد که این استان از روز سه‌شنبه سن واجدین شرایط را از 55 به 40 سال کاهش خواهد داد.

پس از آغاز درگیری انتاریو با موج سوم همه‌گیری، از روز یکشنبه 4،250 مورد جدید ابتلا و 18 مورد مرگ ناشی از این بیماری مشاهده شده است.

جاستین بیتس، مدیر عامل انجمن داروسازان انتاریو، از دولت خواست که در مورد واجدین شرایط دریافت واکسن AstraZeneca-Oxford تجدید نظر کند. بیتس معتقد است فواید این واکسن از خطرات احتمالی‌اش بیشتر است. به اعتقاد او تغییر رده‌سندی دریافت‌کنندگان این واکسن باعث جلوگیری از هدر رفتن آن و ایمن‌سازی کارکنان ضروری می‌شود.

پزشکان سراسر کانادا با فراخوان این انجمن اعلام کردند که آنها نیز قصد دارند معیارهای سنی AstraZeneca به 35 یا 45 سال کاهش دهند. با این وجود کبک و آلبرتا در حال بررسی این تغییرات هستند.

با توجه به اینکه احتمال لخته شدن خون در افراد 55 سال به بالا بسیار کم است، NACI از آغاز بهار امسال توصیه کرد که فقط این رده‌سنی واکسن AstraZeneca را دریافت کنند. احتمال رخ دادن این اختلال یک در 100،000 یا یک در 250،000 است. در حال حاضر NACI در حال بررسی اطلاعات بهداشت کانادا است. آژانس بهداشت عمومی کانادا دریافت واکسن AstraZeneca را بی‌خطر اعلام کرد و استفاده از آن را به هیچ جمعیت خاصی محدود نکرد.

یکی از داروسازان تورنتو به CBC گفت 160 دوز واکسن AstraZeneca-Oxford در یخچال داروخانه‌اش دارد که ماه آینده منقضی می‌شود. وی گفت به دلیل وجود محدودیت سنی مجوز تزریق این واکسن را به افراد جوان‌تر نداشته است. او در ادامه افزود مراجعانی داشته‌ است که به او التماس می‌کردند این واکسن را دریافت کنند و در نهایت ناامید داروخانه را ترک کردند.

 

منبع: Cbc
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید