Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

افتتاح مرکز جدید تست COVID-19 در شمال‌شرق کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

همزمان با رسیدن نرخ موارد فعال COVID-19 آلبرتا به بالاترین حد از ابتدای موج سوم پاندمی، northeast Calgary بار دیگر به قطب شیوع ویروس در شهر تبدیل شده است.

میزان بالای شیوع بیماری در این ناحیه سازمان بهداشت آلبرتا را مجاب کرده تا یک مرکز تست COVID-19 جدید در آن راه‌اندازی کند.

هم‌اکنون نرخ بیماران فعال این ناحیه 695.9 مورد در هر 100,000 نفر است. این درحالیست که رقم مذکور برای کلگری 524.5 مورد در هر 100,000 نفر می‌باشد.

البته این نرخ برای نواحی بحرانی چون Fort McMurray و بنف بسیار بالاتر است.

در موج دوم همه‌گیری نیز وضعیت ناحیه شمال‌شرقی بدتر از دیگر نقاط کلگری بود. فاکتورهایی چون ناکافی بودن ظرفیت بهداشتی و درمانی و وجود خاوارهای پرجمعیت ازجمله دلایل این امر عنوان شده‌اند.

از اینرو AHS اقدام به راه‌اندازی یک مرکز جدید تست pop-up در northeast Calgary کرده است.

این مرکز تست walk-up در محوطه پارکینگ McKnight-Westwinds LRT قرار داشته و میزبان شهروندان مبتلا به COVID-19 و کسانی که با مبتلایان در تماس بوده‌اند، می‌باشد. این مرکز از دوشنبه تا جمعه، بین ساعت 8 صبح تا 9 شب، فعال است. در حال حاضر ظرفیت روزانه آن 500 تست بوده و امکان افزایش تا 2,000 تست را دارد.

همزمان بحث درباره افزایش ظرفیت واکسینانسیون این ناحیه نیز مطرح شده تا جلوی شیوع بیشتر ویروس گرفته شود.

ناهید ننشی شهردار کلگری با ابراز خرسندی از افتتاح این مرکز گفت: شهروندان باید بخاطر داشته باشند که شیوع گونه‌های جدید تنها به شمال‌شرق شهر خلاصه نمی‌شود، بلکه کل کلگری درگیر بیماریست. با اینحال وضعیت محلات northeast بسیار بدتر بوده و زندگی شهروندان را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: Calgary Herald


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید